Головна Цікаво Глава держави: Судова реформа – це захист прав громадян на справедливість і...

Глава держави: Судова реформа – це захист прав громадян на справедливість і правду

382

Глава держави: Судова реформа - це захист прав громадян на справедливість і правду

Глава держави назвав зміни до Конституції в частині судової реформи революційними, адже вони передбачають реальне перезавантаження судової системи.

“Судова реформа – це реформа реформ. Це захист прав громадян на справедливість, на правду”, – сказав Петро Порошенко під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій та депутатських груп Верховної Ради.

Президент констатував, що попередні незначні зміни, починаючи від зміни процедури переобрання і закінчуючи зміною процедури переведення суддів, які до цього часу пропонувалися, ситуацію у судовій сфері не виправляють.

Також Петро Порошенко висловив вдячність тим, хто проголосував за зміни до Основного Закону України в частині правосуддя у першому читанні. “Це відкрило нам унікальну можливість доопрацювати цю позицію і забезпечити три кити, на яких має стояти незалежна система правосуддя. Це є незалежність та відповідальність судової гілки влади, деполітизація, перезавантаження та оновлення суддівського корпусу”, – сказав Глава держави.

Президент зазначив, що реформою передбачається кардинальна зміна системи суддівського імунітету з повного до виключно функціонального, що дасть можливість ефективно притягувати до відповідальності суддів-корупціонерів, які викривлюють систему правосуддя.

Глава держави висловив переконання у доцільності ухвалення, разом зі змінами до Конституції в частині правосуддя, нової редакції закону про судоустрій.

Закон «Про судоустрій і статус суддів» передбачив створення Вищого антикорупційного суду, але відклав термін його запровадження до прийняття окремого закону.

Новим законом передбачаються рішучі кроки з деполітизації судової системи, а також мінімізується вплив на судову систему політичних органів. Всі питання суддівської кар’єри вирішуватиме незалежний орган – Вища рада правосуддя. За Президентом залишається лише церемоніальна роль при призначенні судді, рішення щодо якого приймає Вища рада правосуддя, що відповідає сталим європейським практикам та рекомендаціям міжнародних інституцій. Також скасовується процедура призначення суддів на п’ятирічний термін.

Крім того, ліквідуються вищі спеціалізовані суди, створюється єдина касаційна інстанція – новий Верховний суд, а при Вищій кваліфікаційній комісії суддів працюватиме Громадська рада доброчесності, яка забезпечуватиме реальний вплив громадськості на прозорість конкурсу і кандидатури.

Президент акцентував на тому, що проект змін до Конституції в частині правосуддя отримав повну підтримку з боку партнерів України – керівництва Єврокомісії, керівників країн-партнерів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Ради Європи, Венеціанської комісії, рекомендації якої були повністю враховані.

Підготовлено на основі матеріалів: http://www.president.gov.ua/news/glava-derzhavi-sudova-reforma-ce-zahist-prav-gromadyan-na-sp-

 

Відділ організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації.