Головна Цікаво Історія однієї речі: «Парка» або «Аляска»?

Історія однієї речі: «Парка» або «Аляска»?

664

Одним із зручних і практичних видів зимового верхнього одягу є куртка «Аляска» або, як її ще називають, «Парку». Ще 30-40 років тому на просторах колишнього СРСР цей вид одягу був розкішшю і дозволити собі його могли тільки дуже забезпечені люди. Настільки популярним він був не тільки тому, що був імпортної рідкістю, а й тому, що мав дійсно висока якість. Куртка «Аляска» стала настільки популярною завдяки високому рівню комфорту і здатності зберігати тепло при досить низьких температурах, що в умовах наших суворих зим є важливим фактором.

На Заході цей вид верхнього одягу користувався не меншою популярністю, але носив ім’я «N-3B Parka». Виготовляли її у великих кількостях, і при цьому коштувала вона відносно не дорого, тому була в шафі майже у кожного.

Ідея створення Parka N-3B належить американським військовим. В процесі пошуку рішення з виготовлення екіпіровки пілотів для польотів на великій висоті при критично низьких температурах було прийнято рішення скористатися досвідом народів, що проживають на крайній півночі. Їх національний одяг «Парку» завдяки спеціальним просоченням і особливої ​​конструкції, забезпечувала бездоганну захист від вітру, вологи і витримувала температуру до -70 ° C. Військові запозичили основні технології виготовлення, удосконаливши їх і посиливши інноваційними теплоізоляційними матеріалами, і створили куртку, яка відповідала високим військовим стандартам якості, була практична, комфортна, легка, не сковував рухів, мала вологостійкими якостями і була здатна захищати від холоду навіть коли стрілка термометра досягала позначки в -60 ° C. Завдяки зручному каптурі, обшитому хутром, захищеними були також голова та обличчя пілотів. Завдяки всім цим якостям куртка «Парку» почала користуватися великою популярністю не тільки серед військових льотчиків, а й серед усіх верств цивільного населення. Назва «Аляска» ця модель куртки отримала завдяки тому, що була створена на основі національного одягу народів крайньої півночі.

На жаль, багато сучасних виробники верхнього одягу, бажаючи отримати максимум прибутку при мінімумі витрат, нехтують основними правилами виробництва і під виглядом курток «Алясок» продають дуже низькопробну продукцію, яка має візуальне схожість зі справжніми «Парками», але не володіє їх характеристиками і властивостями . Відповідно такий одяг не здатна забезпечити повноцінний захист від холоду, вологи і має вельми низька якість. Саме тому, при покупці куртки «Аляски», не женіться за низькими цінами, а віддавайте перевагу перевіреним виробникам в якості продукції яких ви впевнені.