Головна Цікаво Як не треба вибирати квартиру в оренду

Як не треба вибирати квартиру в оренду

2903

Ринок оренди квартир в Києві та на Києвщині суперечливий і, як всяка система, недосконалий, а ціноутворення на ньому часто нелогічно. Щоб скористатися цим і уникнути найпоширеніших помилок, які раз за разом допускають у пошуках житла, ми склали список того, що робити точно не варто.

Відкладати пошуки квартири на останній момент. Правило банальне, але працює залізно: скільки сил витрачено, такий і результат. Щоб знайти гідне житло, потрібно присвятити його пошуків не два-три дні, а два-три тижні. За пару днів «живцем» можна побачити лише кілька квартир, а в таких умовах вибирати, як правило, прийдеться краще з гіршого.

Намагатися зняти квартиру, не виходячи з дому. Правило, що випливає з пункту першого: неможливо знайти житло, що відповідає всім вашим вимогам, за фотографіями в інтернеті. Не допоможуть і самі допитливі питання ріелтору. Власник житла може похвалитися на фото італійською сантехнікою або дубової меблями, але от всю принадність картонних стін і старих труб жодне фото не передасть. Ріелтор може бути не в курсі того, чи є поруч продуктовий магазин і не живе за стінкою надходить в консерваторію скрипаль.

Їздити на огляд квартир на машині. Залиште ненадовго свій особистий транспорт і пересідайте на громадський: метро, трамвай або автобус. Важливо оцінити час, який ви витратите на дорогу додому, якщо раптом опинитеся без машини. До того ж, така поїздка допоможе вивчити інфраструктуру району.

Шукати квартиру, орієнтуючись за схемою метро. Більшість розшукують житло навмисно звужують собі область пошуку, обмежуючись варіантами «поруч зі станціями». Фахівці називають таке явище «обмеженою раціональністю», коли перше, на що звертається увага, — це станція метро, абстрактне відстань у хвилинах, кількість кімнат і перелік побутової техніки. Не поспішайте і подумайте, що для вас виявиться комфортніше жити в сумній «хрущовці» в п’яти хвилинах від станції або в квартирі з хорошим плануванням, але в десяти хвилинах?

Розглядати тільки відомі райони. Часто райони Києва «перегріті» за цінами тільки з-за того, що назви їх на слуху.

Шукати квартири маленького розміру. «Мініатюрне» житло в Києві користується підвищеним попитом. Тому загальна ситуація на ринку склалася так, що однокімнатні квартири здаються приблизно за тією ж орендною ставкою, що і двокімнатні. Подумайте, може бути, варто переплатити зовсім трохи і стати тимчасовим господарем двокімнатних апартаментів, особливо, якщо ви збираєтеся ділити ці квадратні метри з кимось ще.