Головна Цікаво Купуємо золото – декілька порад

Купуємо золото – декілька порад

2411
помилки при купівлі золота

Переглядаючи різні сайти і форуми можна помітити, що користувачі часто задають одні і ті ж питання про скупку золота і срібла. Запит в гуглі – ще одна стаття про скупка золота, видасть купу посилань. Але питання про купівлю прикрас з дорогоцінних металів стоїть не менш актуально.

Як не помилитися при покупці. На що звернути увагу

Варто відразу сказати. Самий правильний спосіб покупки – це покупка дорогоцінних прикрас в ювелірному магазині. Тут ви купите золоте або срібне прикраса тієї проби, яка вказана на етикетці.

  • Немає резону купувати прикраса з рук або в кіоску – дуже легко нарватися на підробку. Так само варто розуміти, що золоті прикраси, привезені з-за кордону, відрізняються від наших виробів пробій. А, наприклад прикраси з Туреччини – це в основному позолочені або золото найнижчої проби.
  • Необхідно звірити пробу на виробі з пробою зазначеної на бирці (паспорті виробу). На паспорті так само повинен бути вказаний вага виробу, підприємство виробник, проба і ГОСТ щодо якого воно виготовлене.
  •  Слід врахувати, що різні проби мають різне клеймо. Це, що б ви не дивувалися, розглядаючи проби на різних прикрасах. 375-тая, 585-тая, 750-тая – все це проби мають різне за формою клеймо. Але на всіх вказані цифри відповідають пробі.
  • Купить, як і продати срібло не просто. Тут теж слід уважно оглядати виріб на наявність проби.
  •  Необхідно дуже прискіпливо ставитися до покупки виробу в приватній ювелірної майстерні. Найчастіше тут на виробі не зустрінеш номера проби. Хоча прикраса і зроблено із золота або срібла, воно може продаватися із завищеним значенням проби.
  • 375, 585, 750 проби. Це показник кількості дорогоцінного металу в сплаві, з якого виготовлено той чи інший виріб. 585-тая – це значить, що тут маса золота становить 58,5% від загальної маси.

Як видно з перерахованого вище, є кілька негласних правил для покупки прикрас із золота або срібла. У будь-якому випадку варто до цього питання підійти з усією серйозністю, щоб не було болісно боляче за втрачені кошти при купівлі підробки.

І ще одна порада, наостанок, якщо Ви зважилися придбати виріб з неперевіреного джерела або сумніваєтеся в якості зробленої покупки. Зверніться до найближчого відділення скуповування дорогоцінних металів. Тут за невелику ціну, а частіше і зовсім безкоштовно, фахівці своєї справи оцет ваше виріб і скажуть пробу золота або срібла.