Головна Цікаво Паркетний клей: різновиди і застосування

Паркетний клей: різновиди і застосування

3090

Паркет є не дешеве, однак досить привабливе підлогове покриття. Для створення якісного паркетної підлоги потрібно знати технологію його укладання, і придбати необхідний паркетний клей. Вибір клею для паркету є відповідальною процедурою, оскільки різновиди клею для підлоги мають між собою ряд відмінностей за індивідуальними властивостями і за вартістю.

Ознайомитися з характеристиками і вибрати відповідний якісний клей для паркету, купити який можна за доступною ціною, пропонує компанія OxiDom.

Яким критеріям має відповідати паркетний клей

Важливо, щоб паркетний клей з часом не втратив властивості еластичності і міцності, не впливав на якість паркету і забезпечував йому максимальну функціональність. Правильний вибір паркетного клею забезпечить якість укладання підлогових покриттів, надійне і швидке склеювання паркетних дощок, а також привабливість і довговічність експлуатації.

При виборі клею необхідно враховувати наступні фактори:

  • Тип паркетної дошки, її конструкцію і габарити, а також деревину. Тип основи під паркет: фанера, дерев’яна підлога або бетон. Якісний клей має гарну адгезію паркетної дошки до будь-якої підстави.
  • Необхідно враховувати людський фактор. Наприклад, для житлового приміщення рекомендується застосувати клей, який має мінімальний вміст токсичних речовин. Такі екологічні склади не виділяють неприємного запаху, і не завдають шкоди здоров’ю людини.
  • Слід пам’ятати, що якісний склад не дає усадку. Після висихання клейовий шар повинен зберігати свій обсяг, в іншому випадку паркетні дошки будуть зрушуватися і скрипіти. Тому рекомендується купувати максимально еластичний склад, що дозволяє паркетної дошки помірно зміщуватися в результаті зміни температурного режиму. Еластичність клею запобігає його подрібнення при перепадах температури.
  • У клейовому складі не повинно бути багато води, інакше це може привести до розбухання, і подальшого руйнування дерев’яної структури.
  • Також слід враховувати час робочого стану складу, час висихання та витрата.
    різновиди

Сьогодні проводиться безліч паркетних складів, які класифікуються за такими видами:

  • Водно-дисперсійний склад не містить розчинників і не виділяє специфічних запахів, характеризується високими показниками міцності і екологічності.
  • Використовують даний склад при настилі паркетної дошки з різних деревних порід твердого та високоміцного типу.
  • Клейовий склад, що містить розчинники і смоли, є досить токсичним, тому при монтажі паркету необхідно ретельно провітрювати приміщення. Клей зручний в роботі, проте має різкий запах, швидко схоплюється і довго зберігає свої якісні характеристики.
  • Поліуретановий клей, що не містить розчинників і воду, можна використовувати для будь-якого паркету і масиву. Досить міцно склеює поверхні, не даючи усадку, після монтажу дерево не деформується. Склад не має різкого запаху, і дуже зручний в роботі.
  • Паркетний клей на каучуковій основі без вмісту води, призначається для паркетної дошки та паркетної мозаїки будь-якого типу, включаючи екзотичні породи деревини. Завдяки високоякісним синтетичним смолам, може склеювати навіть максимально чутливі до вологи породи, має малу плинність і хорошу стійкість до старіння.
  • Сілан-модифікований клейовий склад є одним з найбільш сучасних видів. Матеріал нового покоління володіє чудовими показниками еластичності, швидко схоплюється і твердне, зручний в роботі і довговічний в експлуатації.
    застосування

Перед монтажем паркету необхідно вирівняти підлогу, прогрунтувати і простелити підкладку, в якості якої можна використовувати картон, поліетилен, корковий або інший подібний матеріал. У разі підвищеної вологості, необхідно укласти гідроізоляцію. Відразу укладається цільна плитка, крайні приклеюються в останню чергу. Щоб уникнути скрипу, потрібно нанести клей з надлишком на зворотну сторону паркету, а видавлені надлишки видалити. Клей набирає повноцінну міцність протягом тижня, в залежності від хімічних властивостей складів, температури приміщення і рівня вологості.