Головна Цікаво Підшипник ступиці: призначення та ймовірні неполадки

Підшипник ступиці: призначення та ймовірні неполадки

674

Підвіска автомобіля відповідає за керованість і безпеку на дорогах. Для нормальної роботи в її конструкцію входять такі запчастини на рено трафік, як ступиця, поворотний кулак і конусоподібні підшипники. Підшипник ступиці є ключовим елементом ходової частини авто, який забезпечує надійне примикання деталей і виключає ймовірність виникнення зазору.

Ступичні підшипники кріпляться до ступиці за допомогою гайок. Притискні ролики контролюють рівень затяжки гайки, що виключає її пошкодження. Роль підшипників дуже велика в працездатності системи, адже в разі їх зносу автомобіль стає некерованим.

На сьогоднішній день на розборках рено трафік представлені ступичні підшипники трьох видів: кулькові, роликові та упорні роликові. Сучасні автомобілі із заднім ведучим мостом, оснащені незалежною підвіскою, забезпечені кульковими або роликовими підшипниками. Найчастіше пара підшипників конусоподібної форми встановлюються на передній ступиці. Придбати такі запчастини рено трафік ви зможете на сайті компанії РеноМастер.

Працездатність підшипників багато в чому залежить від правильності їх монтажу і експлуатації. Також виробники настійно рекомендують своєчасно перевіряти якість змащування деталей. Як правило, конструкція роликових і кулькових моделей виключає ймовірність витікання мастила і пересихання рухомих елементів, але з ударними підшипниками таке може статися. Ремонту рено трафік можна уникнути, якщо вчасно міняти витратні матеріали, а не намагатися розкрити підшипник і залити в нього мастило.

Найбільш схильні до зносу підшипники переднього колеса. Вони мають складну конструкцію і безліч вад. Щоб захистити дані запчастини для рено трафік, необхідно під час монтажу їх гарненько змастити литолом і встановити сальники. Але навіть такі дії не зможуть вам гарантувати довгу службу ступиці, адже на підшипники все одно буде потрапляти бруд.

Ступичні підшипники ремонту і відновленню не підлягають. Заміна підшипника необхідна в тих випадках, коли:

  • в процесі руху в області передньої підвіски виникає сторонній гул;
  • люфтить колесо;
  • перегрівається ступиця.

Міняти підшипники, як і будь-які компоненти вузла, слід на СТО. Фахівці фірми РеноМастер без труднощів здатні повернути працездатність вашого автомобіля. Демонтаж деталі здійснюється за допомогою спеціальних інструментів для випресовування. Маючи такі інструменти, можна легко і просто дістати деталь з місця її посадки. Якщо ж у вас немає таких пристосувань, демонтаж можна провести за допомогою молотка. Правильними постукуваннями підшипник виймається з гнізда, після чого проводиться очистка від залишків мастильного матеріалу. Можна використовувати різні розчини і безворсовие ганчірки.

Якість деталей визначає їх робочий ресурс, тому не має сенсу економити при покупці. Зараз ступичні підшипники можна знайти в багатьох автосалонах вашого міста, але не всі вони володіють необхідними технічними характеристиками. Для автомобілів з ABS використовуються модернізовані підшипники, оснащені магнітними шайбами. У комплекті з підшипниками часто йдуть ступичні гайки. Також варто відзначити, що на гранях оригінальних підшипників вказується країна виробництва. Якщо ви шукаєте якісні деталі, краще звернутися в сервісний центр. Якщо ж ви маєте намір трохи заощадити, розгляньте асортимент розборок.