Головна Цікаво Працівник ШНПП отримав нагороду ЮНЕСКО

Працівник ШНПП отримав нагороду ЮНЕСКО

1169

Шацький національний природний парк утворений у 1983 році. Нині його площа становить 49 тис. га. Особливістю парку є транскордонне розташування та унікальне поєднання лісових, озерних та водно-болотних комплексів.

В 2012 році парк увійшов в міжнародний біосферний резерват «Західне Полісся» (Україна-Польща-Білорусь). Міжнародна Коор­динаційна Рада програми «Людина і Біосфера» МАБ ЮНЕСКО на засіданні в Парижі включила біосферний резерват у світову ме­режу природоохоронних територій. Це другий в Європі і третій у світі тристоронній Транскордонний біосферний резерват.

Біосферні заповідники є територіями, які сприяють введенню інноваційних рішень в питаннях збереження екосистем та сталого розвитку, згідно з Програмою ЮНЕСКО МАБ.

З 1989 року Програмою «Людина і біосфера» МАБ ЮНЕСКО була започаткована нагорода імені Мішеля Батісса для молодих вчених в галузі збереження природних ресурсів та біорізноманіття.

Приємним є те, що в 2015 році цю нагороду отримав науковий пра­цівник Шацького національного природного парку Віталій Турич (на фото) за темою «Лісові екосистеми української частини транскордонного біосферного резервату та глобальної зміни клімату».

Цю нагороду отримували свого часу молоді вчені з Арге­н­тини, Гани, Тан­занії, Тунісу та В’єтнаму.

Колектив парку щиро вітає свого працівника з отриманням на­городи та бажає йому подальших успіхів та міжнародного визнання.

Адміністрація ШНПП.