Головна Цікаво Що вигідніше: купівля квартири в кредит від банку або в розстрочку від...

Що вигідніше: купівля квартири в кредит від банку або в розстрочку від забудовника?

1828
купити нерухомість в новобудові
купити нерухомість в новобудові

В Україні купити квартиру можна трьома способами: взяти іпотечний кредит, скористатися розстрочкою від компанії-забудовника або оплатити покупку відразу. Останній варіант скоріше виняток, ніж правило. А ось розстрочка і кредит стали єдиними інструментами, скориставшись якими можна стати власником власного житла.

Безумовно, існують плюси і мінуси таких позикових коштів, але часто альтернативи немає. Пропонуємо сьогодні розібратися в тому, що вигідніше: купівля квартири в кредит від банку або в розстрочку від забудовника.

Директор житлового комплексу Соцтаун Микола Ревко:

«На сьогоднішній день доходи більшості українців, на жаль, не настільки високі, що б мати можливість, повністю відразу розплатитися за покупку нової квартири. Як показує практика, сьогодні лише третина первинної нерухомості економ-класу, купується за власні заощадження. На сторінці нашої компанії http://sonstaun.org.ua/bank-loan.html ви можете переглянути нашу пропозицію, яку  Більша ж її частина купується все-таки за рахунок позикових коштів. В даний час ми пропонуємо своїм клієнтам питання нестачі грошей на покупку житла вирішити двома способами:

  • взяти кредит
  • іпотеку в банку
  • укласти договір розстрочки з компанією – забудовником.

На перший погляд, споживачам часто здається, що обидва варіанти ідентичні. Однак, незважаючи на деяку схожість, різниця між цими двома схемами придбання житла існує. І іпотека, і розстрочка, має як свої привабливі сторони, так і підводні камені. Отже, давайте розглянемо всі нюанси детальніше.

Розстрочка – це покупка нерухомості, але вартість житла вноситься частинами з певним періодом в декілька місяців або років.

Іпотека ж характеризується, як кредит з великим терміном і невеликими щомісячними платежами. У будь-якому випадку, оформляєте ви кредит в банку, або ж підписуєте договір про розстрочення із забудовником, від вас буде потрібно внесення початкового внеску і оплата позикових коштів, у вигляді річної процентної ставки.

Якщо мова йде про іпотеку, то розмір початкового внеску зазвичай обмежується 10-30% від вартості нерухомості, що купується. При розстрочці ж, як правило, він становить мінімум половину, а то й 60-70% від вартості житла. Відсоткова ставка по іпотечних кредитах зараз в середньому коливається від 16 до 24% річних в гривні. А розстрочки від забудовника пропонуються від 0% на етапі будівництва до введення об’єкта в експлуатацію та від 5% річних після. Далі ставка змінюється – чим довше період розстрочки, тим вище ставка.

Що стосується термінів погашення позики, то іпотечний кредит виплачується протягом 10-25 років, а розстрочка від забудовника – всього один, максимум три роки. Крім цього іпотеку завжди супроводжують супутні витрати: оплата банківської комісії, страхування нерухомості і так далі. З іншого боку, оформляючи кредит в банку, покупець не обмежений у виборі нерухомості – може вибрати як первинне житло в будь-якому проекті, так і квартиру на вторинному ринку.

Але, найчастіше, кредити на покупку квартир в об’єктах, що будуються банки видають з великим небажанням, висуваючи найсуворіші вимоги до позичальника. Що б отримати позитивне рішення банку, вам необхідно документально підтвердити власну платоспроможність і кредитоспроможність. Не зайвим буде і надання майнової застави.

На відміну від банків, компанії-забудовники більш лояльно ставляться до своїх покупців. Для оформлення договорів по розстрочці потрібен мінімальний пакет документів, без залучення поручителів. Крім того, будується квартира, за яку при підписанні договору покупець виплачує початковий внесок, вже є заставним майном. Плюс до всього забудовники зазвичай рідше, ніж банки, застосовують штрафні санкції при затримках щомісячних платежів по кредиту.

У свою чергу, на відміну від іпотечного житла, квартира, що купується в розстрочку, переходить у власність покупця тільки після повної оплати її вартості. Так само варто врахувати, що, як правило, об’єктом розстрочки є ще недобудоване житло. Це, по-перше, не дозволяє покупцеві в’їхати в квартиру і жити в ній, а, по-друге, не захищає покупця від ризиків банкрутства забудовника і заморожування будівництва.