Головна Цікаво Види покрівельних покриттів для скатних дахів

Види покрівельних покриттів для скатних дахів

4490
скатний дах

Покрівля це один з найважливіших елементів житлового будинку, та й будь-якої будівлі. Захищаючи від негоди і визначаючи його зовнішній вигляд, дахове покриття повинне надійно протистояти атмосферним природних впливів і гармонійно відповідати загальному вигляду будинку. Тому правильний його вибір далеко не останній крок у будівництві.

В якості основного покрівельного матеріалу для похилого даху майбутнього будинку або котеджу можуть виступати десятки різноманітних покриттів, кожне з яких має різні поєднання властивостей вага, колір, фактура, ціна, обслуговування, особливості монтажу, можливість ремонту. Великий вбір матеріалів для даху ви можете придбати у компанії EXTE на сайті www.exte.in.ua. Компанія пропоную матеріали з різнимим покрівельними властивостями, які необхідно враховувати. Давайте коротко розглянемо деякі варіанти, які в наш час доступні на ринку покрівельних матеріалів.

Покрівля – матеріал для покриття

Азбестоцементні гофровані листи, або, попросту, шифер. У минулі радянські часи це не тільки найдешевший, але й, фактично, єдиний масово доступний покрівельний матеріал. Проводитися він і сьогодні, хоч і не в такому великому обсязі, як раніше. Але на сучасні покриття, погодьтеся, грошей вистачить не у всіх. Якщо не звертати свою увагу на його зовнішній вигляд, не дуже декоративної поверхні і крихкості, а також закрити очі на шкідливий вплив азбесту на здоров’я людини, то можливо виділити і кілька позитивних моментів: невисока ціна і простота монтажу. Але, погодьтеся, мінусів у цього матеріалу для покрівлі набагато більше, ніж плюсів, так і морально такий матеріал застарів.

Повна протилежність вищеописаного шиферу натуральний сланець, так само званий шифером (від німецького Schiefer натуральний сланець). Це елітний покрівельний матеріал з зразковим терміном служби близько двохсот років, це самий міцний і довговічний покрівельний матеріал. Але і вартість такого матеріалу досить велика. І монтаж покрівельного сланцю можуть виконати тільки фахівці покрівельники найвищого класу, які мають досвід роботи з цим матеріалом. Покрівельний сланець це дрібноштучний матеріал у вигляді плиток різного розміру, форми і товщини. Покрівля з сланцю володіє відмінною шумоізоляцією, плитки сланцю не деформуються при різких змінах температури, сланець стійкий до агресивних середовищ і впливу ультрафіолету. Різноманітність видів плитки дозволяють облаштовувати даху різного ступеня складності.

Керамічна черепиця це абсолютно екологічно чиста, натуральна покрівля. Якість, можна сказати, перевірене часом цього покрівельного матеріалу вже не одна тисяча років. Це довговічна покрівля, термін служби такого даху становить близько ста років (і це без необхідності ремонту і зі збереженням презентабельного вигляду). Керамічна черепиця вогнестійка, абсолютно стійка до ультрафіолету, дії агресивних хімічних середовищ, різких перепадів температур і т.п. Володіє чудовими тепло- і звукоізоляційні властивості. Сучасні технології виробництва натуральної керамічної черепиці забезпечують багатий вибір кольорів і текстур поверхонь.

Очеретяна покрівля. Якщо не по екологічності, то за давністю своєї історії очеретяна покрівля порівнянна з покрівлею з натуральної глиняної черепиці. Вкривала колись лише вдома бідного люду, сьогодні вона вважається елітним матеріалом. Камиш одна з найважчих солом: 1 кв. м. покриття товщиною в 30 см в сухому вигляді важить близько 45 кг. Така маса вимагає потужної кроквяної частини даху і особливої ​​форми з мінімальним ухилом в 45 градусів для своєчасного стоку води. Очеретяний дах відмінний звукоизолятор, а за своїми теплоізоляційними властивостями 30-сантиметрова товщина очерету прирівнюється до 10-сантиметровому шарі хорошого утеплювача. Термін експлуатації такої «екзотики» 50-60 років, але за умови дотримання всіх правил укладання і сучасних технологій підготовки соломи.

Профільоване листове металеве покрівельне покриття і одна з їхніх різновидів металочерепиця. Якщо говорити в загальному, то у метеллочерепіца досить багато достоїнств, але і недоліки, такі як: погана тепло- і звукоізоляція, нестійкість до корозії, висока електропровідність, що вимагає обов’язкової наявності громовідводу. Але, в принципі, споживчі властивості цього покрівельного покриття можуть варіювати і залежать, в основному, від товщини і якості основи, а також від виду полімерного покриття металу. Для сталевий металочерепиці товщина основи повинна бути не менше 0,5 мм. Листи покрівельні меншої товщини можуть деформуватися і легко піддаються корозії. Металочерепиця чудово підійде для простих двосхилих дахів, а ось для складних форм дахів металочерепиця виявиться економічно менш вигідною, оскільки витрата матеріалу буде великий. Алюмінієва металочерепиця легше сталевий і практично не піддається впливу корозії, але ціна на неї вища.