Головна Цікаво Ярмарок фольклору двох народів відбувся на Шаччині

Ярмарок фольклору двох народів відбувся на Шаччині

2808

У неділю, 28 ве­ресня, на території санаторію «Лісова пісня» відбувся ярма­рок фольклору «Моє рідне прикордоння», організований в ра­м­ках мікропроекту «Фольклор і народ­не мистецтво Над­бужанської при­кор­донної території», що впровад­жуєть­ся за фінансової підтримки Євро­пей­сь­кого Союзу у рамках Програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна-2007-2013».

Гостинно шачани зустріли польських гостей – делегацію на чолі з війтом гміни Влодава Тадеушем Савіцьким. З української сторони участь у заході взяли Олександр Кусько, голова Шацької РДА, Сер­гій Пархонюк, координатор проекту «Фольклор і народне мис­тецтво Надбужанської прикордонної території», Оксана Юхимук, в.о.начальника відділу культури Шацької РДА, Ніна Вирович, ди­ректор Шацького МБК, учасники художньої самодіяльності району та працівники культури.

Андрій Мигуля, ведучий фольклорного ярмарку та знаний на Волині культурний діяч, вітав усіх учасників дійства та запросив до слова голів обох делегацій. Виступаючи перед учасниками та глядачами фольклорного ярмарку, серед яких – відпочивальники санаторію, Олександр Кусько зазначив, що в рамках цього проекту відбувається чимало заходів як на території Польщі, так і України. Із великими враженнями приїхали шачани з міста Влодава, де відбувався майстер-клас із малювання фарбами. Співпраця між двома прикордонними територіями відбувається не лише у куль­турній сфері, а й в економічній. Шацький район з-поміж інших регі­о­нів Волині може пишатися спільними проектами, які впровад­жуються за рахунок коштів ЄС: це реконструкція каналізації в смт Шацьк, придбання техніки для комунального підприємства селища. Протягом останніх двох місяців відбулося більше 5 зустрічей між делегаціями Польщі та України, в яких обговорювалися подальші плани у роботі. У серпні відбувалися традиційні Європейські Дні Добросусідства, під час яких кордон перетнуло 18 тисяч громадян. Тож подальшим кроком обох держав мало б стати відкриття постійного пункту перетину кордону «Адамчуки-Збереже», що дало можливість більшого і частішого спілкування між мешканцями обох прикордонних регіонів. Також Олек­сандр Кусько побажав митцям по­дальших творчих успіхів та плідної співпраці.

Зі сцени вітав учасників культурного заходу керівник польської делегації Тадеуш Савіцький. Він також висловив сподівання на налагодження ще тісніших культурних та економічних зв’язків між Влодавським повітом та Шацьким районом.

А на сцені тим часом розпочалося дійство. Першим із фоль­клорними композиціями «Вибілювання полотна» та «Обжин­ки» вийшов народний аматорський фольклорний гурт «Родина» Біли­цького сільського Будинку культури Ковельського району (ке­рівник Наталія Шуляк). Тут – і відповідна білицька говірка, і пісні, при­мовляння, танці, і обжинкові снопи, прикрашені квітами та пе­ре­в’язані червоними стрічками.  

Майстерним виконанням українських народних пісень зача­ро­вував гостей народний аматорський ансамбль «Лісова пісня» (ке­рів­ник Галина Корнелюк). Гучні оплески від глядачів отримав за виступи народний аматорський гурт народної музики «Награш» (керівник Віталій Зінчук, соліст Галина Тарасова). Порадував спі­вом і ведучий заходу Андрій Мигуля. Кілька польських народних пі­сень виконали й гості фестивалю – учасники фольклорного гурту «Орхов’янки» (керівник Зенон Пула) села Орховек Влодавського повіту (Польща).

На завершення Сергій Пархонюк, виступаючи перед гостями, відзначив, що Шацький район вже не один рік співпрацює з Вло­давським повітом, проте партнерську співпрацю будуть продов­жувати надалі, адже ще є багато ідей для реалізації в різних галузях. І за давнім українським звичаєм гостям-полякам вручили запашний коровай!

Віта ШЕПЕЛЯ.