Головна Економіка Чи хоче Пульмівська громада увійти до складу Шацької ОТГ?

Чи хоче Пульмівська громада увійти до складу Шацької ОТГ?

3500

У Шацькому районі проходить останній етап реформи децентралізації. З цього приводу його керівництво ініціює проведення громадських слухань на територіях сільських рад, щоб вивчити думку людей про процеси об’єднання, відкинути неправдиві вигадки, сприяючи добровільному об’єднанню громад в одну єдину – об’єднану територіальну громаду. Керівникам важливо «дійти» до кожного села, відповідально провести роз’яснювальну роботу. Адже лише у єдності сила, розвиток та процвітання району.

Так 17 квітня за ініціативи Шацької райдержадміністрації та Шацької районної ради в населених пунктах Грабівської сільської ради відбулися сходи селян, які одноголосно вирішили приєднатися до  Шацької ОТГ.

У рамках робочої поїздки на території Пульмівської сільської ради 19 квітня 2018 року, голова райдержадміністрації Василь Голядинець зустрівся із активом села та сільським головою Русланом Кушніром, щоб поспілкувався на тему життєдіяльності громади та обговорити подальші дії у напрямку децентралізації.

В обговоренні даних питань також взяли участь Ірина Хвисючик, радник голови Шацької районної ради та Роксолана Цвид, начальник Шацького бюро правової допомоги.

Керівники  не залишились байдужими до низки питань, котрі неодноразово порушувались громадянами та потребують для вирішення  багато часу і чималого фінансування. Це – завершення поточного ремонту  клубу в селі Залісся, ремонт доріг, електропостачання нових районів, забезпечення скрапленим природним газом, каналізування певних територій, розподіл землі, приведення в належний стан окремих ділянок села, відсутність робочих місць, виплата субсидій. Не залишилася поза увагою, звичайно ж, тема децентралізації влади, як відомо, Пульмівська сільська рада, з – поміж шести інших, також не увійшла до складу Шацької об’єднаної територіальної громади. На жаль, жителі усіх сіл Пульмівської сільської ради не поспішають назустріч  новому життю в об’єднанній Шацькій громаді  і погоджуються лише на внесення змін до перспективного плану, згідно якого  Пульмівська громада повинна була  стати частиною Світязької громади. Отже, у разі примусового об’єднання,  пульмівчани висловили чітку позицію: не об’єднуватись із Світязькою сільською радою із центром в селі Світязь, а приєднатися до Шацької ОТГ, адже Шацьк –  велике різнопланово розвинуте селище де функціонують соціальні та інші заклади, послугами яких вони користуються.

Голова райдержадміністрації Василь Голядинець розповів тутешнім жителям про переваги децентралізації – фінансову підтримку держави та акумулювання власного бюджетного ресурсу, проекти, котрі вдалося реалізувати завдяки об’єднанню. Також очільник району пояснив, що децентралізація дасть можливість місцевому самоврядуванню самостійно приймати рішення, тобто автономно керувати своєю територією. «Дуже важливо знати те, що ви не мусите чекати вказівок від  органів вищої влади , а впевнено оцінивши  свій потенціал та ресурси, діяти задля кращих змін. Єдина громада має можливість створити всі умови для залучення потужних інвесторів і це не тільки стосується туристичного бізнесу, а й розвитку галузі сільського господарства (тваринництва, садівництва, ягідництва та іншого), що є вигідним в  першу чергу,сільським жителям. Також присвоєння статусу курорту державного значення значно збільшить фінансування району», –  зазначив голова райдержадміністрації та, наголосивши на невідворотності цього процесу, рекомендував сільському голові більше працювати з населенням в даному напрямку і швидше зробити крок до об’єднання.

Відділ організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації.