Головна Інтерв'ю Що приніс району 26-й рік незалежності України

Що приніс району 26-й рік незалежності України

6079

З кожним роком жителі Шацького краю помічають позитивні зміни у житті району: ремонтуються дороги, покращуються умови навчання в школах та перебування діток у дитсадках, розвивається туризм. Районом починають цікавитися інвестори. А День незалежності – це те свято, яке змушує підбивати певні підсумки роботи як районної влади, так і життєдіяльності його жителів. Про це говоримо із головою Шацької райдержадміністрації Василем Голядинцем.

Ми відзначили одне з найбільших державних свят – День незалежності. Що з розвитку району було в пріоритеті Вашому як голови районної адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування?
– Так, у нашому районі є над чим працювати, проте у своїй діяльності ми визначили основні пріоритети та напрямки, від успішної реалізації яких залежатиме подальший розвиток району. Це каналізування населених пунктів навколо озера Світязь та Пісочне, реалізація проекту «Курорт-Шацьк», а також будівництво та ремонт доріг. Поясню, чому. Великий інвестор, який би розвивав на теренах Шацького району туристичний бізнес, прийде сюди тільки в тому випадку, коли буде каналізування, буде нормальне транспортне сполучення та інфраструктура. Над цими проблемами ми й працювали протягом року. Але, звичайно, не скидали з рахунку й вирішення багатьох інших питань із життєдіяльності району.

Що вдалося зробити в цих напрямках?
– Є постанова Міністерства екології про виділення коштів на завершення робіт з каналізування Шацька і початок будівництва очисних споруд в с. Світязь. У Шацькій селищній раді вже проходять тендерні процедури. Також ведуться роботи по Світязю. Чимало коштів районного бюджету довелось спрямувати на розробку проектно-кошторисної документації з каналізування трьох населених пунктів, приблизно у півмільйона гривень обійдуться геодезичні зйомки для проекту. Також у Світязі в цьому році розпочнуться роботи із реконструкції набережної протяжністю 1200 м, на ремонт дороги вже виділено 9 млн. грн. Оголошено тендерні процедури по визначенню підрядника, думаю, до кінця року матимемо гарну приозерну територію разом із дорогою.

Але Шацький район – це не лише районний центр та села, наближені до нього. Що робиться по інших населених пунктах?
– Звісно, маємо думати не тільки про три села біля озера, а й про інші населені пункти, де також живуть наші люди, ходять до дитсадків та шкіл діти. В цьому році тривають роботи з покращення матеріально-технічної бази шкіл та інших навчальних закладів. В цьому році маємо завершити питання по заміні вікон на енергоощадні по трьох школах району та трьох – об’єднаної громади, виділили кошти на заміну лампочок на енергоощадні.

У Світязькій ЗОШ І-ІІІ ст. проводимо часткову заміну опалення, на що вже виділені кошти та працюють ремонтники. До кінця року завершиться утеплення фасаду школи села Підманове, маємо зробити модернізацію опалення школи с. Ростань та підключити до опалення і запустити в експлуатацію відремонтовану їдальню в с. Смоляри-Світязькі.
Робимо проект по утепленню школи с. Пульмо (заміну покрівлі та проект по модернізації їдальні цієї школи), у що також потрібно буде вкласти чималу суму коштів. На жаль, по Державному Фонду Регіонального розвитку в цьому році не пройшов проект з добудови третьої черги НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназії смт Шацьк», але будемо сподіватися, що в наступному нам таки вдасться задумане розпочати, адже проект на добудову уже маємо.

На цей рік вже укладений договір про розробку проектно-кошторисної документації на будівництво школи в с.Піща, який обіцяють виготовити уже до кінця року. Сподіваюся, що наступного року ці два об’єкти будуть включені у фінансування з ДФРР та будуть виділені кошти на початок робіт.

А що з районним Будинком культури?
– Проект з його реконструкції також подавали в цьому році на фінансування з ДФРР, але він не пройшов. Об’єм робіт там немалий, і на це потрібна чимала сума. Районний бюджет однозначно самотужки з цим не впорається. Але не опускатимемо руки та будемо старатися, аби й районний центр мав Будинок культури не гірший, ніж у інших районах.

Яка ситуація з ремонтом доріг?

– У пріоритеті – дорога до майбутнього пункту пропуску Адамчуки-Збереже, кошти на ремонт якої будуть спрямовані з перевиконань від митниці в рамках експерименту. Є бажання зробити дорогу сполученням Шацьк-Вілиця-Прип’ять-Любохини, що з’єднуватиме наш райцентр із сусіднім Старовижівським районом. Про це була розмова із головою селищної ради Сергієм Віннічуком. І якщо буде можливість та кошти – будемо працювати над тим, аби зробити проект, а наступного року її будівництво подати на фінансування. У списку доріг, будівництво яких продовжуватиметься в цьому році за кошти обласного та місцевого бюджетів – це дорога Вілиця-Кропивники, Шацьк-Мельники.
Чимало за рік вдалося зробити Шацькій об’єднаній громаді: це і дороги, ремонт міського Будинку культури, утеплення ДНЗ №1, проводиться тендер на реконструкцію парку в селищі. В громаді активно займаються проектною діяльністю, результати якої шачани зможуть по-справжньому оцінити згодом.

Загалом, проектів та планів дуже багато, аби була лише можливість їх реалізувати. І от можливості реалізувати задумане й шукаємо.
Що побажаєте жителям району в день державного свята?
– В першу чергу, бажаю мирного неба, щоб війна, яка триває на сході України, якнайшвидше завершилася, і наші вояки змогли повернутися додому до своїх рідних та близьких, працювали б на розвиток рідного краю. А ще бажаю добра, достатку, любові, благополуччя в родинах.

Віта ШЕПЕЛЯ