Головна Інтерв'ю Крокуємо в Європу

Крокуємо в Європу

18677

Тема євроінтеграції України зараз у всіх на устах. Одні  підтримують, інші ставляться з пересторогою. Але позиція держави є вирішеною і зваженою. Як зазначив Президент країни Віктор Янукович: «Ми багато років займалися підготовкою країни до переходу на нові стандарти в різних галузях. Саме європейські стандарти – це вимога часу. І коли йдеться про європейську інтеграцію, то, перш за все, ми повинні будувати Європу в себе, в Україні. Укладення угоди про асоціацію з Європейським Союзом відповідає інтересам як України, так і ЄС». Визначальним є також той чинник, що  60% продукції України експортується в різні країни світу.

Своїми думками із читачами районної газети ділиться заступник голови Шацької райдержадміністрації Сергій Пархонюк, до функціональних обов’язків якого входять питання міжнародного співробітництва.

– Ми розуміємо позицію держави щодо євроінтеграції України. А якою є Ваша особиста, Сергію Степановичу, думка як заступника голови райдержадміністрації, як жителя селища  Шацьк?

– Географічне розташування та налагоджені робочі взаємовідносини із сусідніми державами сприяють міжнародному співробітництву. Хочу зауважити, що воно, починаючи із 2011-го року, значно активізувалось. Тому позиція, яку проголосив Президент України, дуже чітка. У Вільнюсі 28-29 листопада має бути підписана угода про асоціацію з ЄС. Це – історична подія, шанс на наближення до нових, високих стандартів життя наших громадян. Тому над виконанням доручення Віктора Януковича зараз працюють всі органи державної влади. Приємно, що і Парламент, і Кабінет Міністрів йдуть в одному напрямку – на зближення з Європою.

– Ми бачимо, що завдяки транскордонним проектам у районі відбулися зміни на краще: капітальні ремонти доріг, дошкільних навчальних установ, шкіл, ФАПів. Наступного, 2014-го року, продовжуватимуться реконструкції інших закладів. І далі будемо рухатися такими темпами?

– У 2011-му році були подані заявки на ряд проектів, які реалізовуються в нинішньому році. Це, зокрема, спільний з управлінням доріг Влодавського повіту проект, за яким, на даний час, готується тендерна документація на закупівлю обладнання для ремонту та прибирання доріг за програмою «Польща-Білорусь-Україна». Спільним з гміною Ханна Влодавського повіту є проект по каналізуванню окремих вулиць селища Шацьк. Тендер уже оголошено. На початку листопада буде визначено підрядника, який має одразу ж приступити до роботи. Вже другий рік в районі здійснюється реалізація міні-проектів у рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В цьому році він охоплює чотири сільські  ради. Крім того, четвертий рік підряд в нашому районі проходять «Європейські Дні Добросусідства».

– Які зміни чекають нашу область і, зокрема, наш район, після того, як Україна ввійде до Європейського Союзу?

– Потрібно розуміти, що через місяць або навіть через рік після підписання документу, скоріше за все, прямого ефекту ми не відчуємо. Перехідний період буде досить тривалим та, можливо, болісним для деяких наших підприємств. Проте варто очікувати спрощення митних процедур, з’явиться надія на швидке впровадження безвізового режиму між Україною та ЄС. Поступово буде відбуватися модернізація наших виробничих потужностей, введення в дію європейських стандартів для товарів та послуг. Відкриється доступ до коштів з різноманітних програм ЄС, у тому числі, по Східному партнерству та регіональному розвитку. У нашому районі, який орієнтований на прийом туристів, теж слід очікувати змін на краще. Адже європейський споживач принесе із собою європейські вимоги. А вже їх дотримання гарантує високі прибутки власникам закладів відпочинку та, відповідно, наповнення місцевого бюджету. Разом це надасть позитивний поштовх усім сферам економіки держави.

– Ви часто буваєте за кордоном. Розкажіть, будь ласка, про свої враження від таких поїздок. Що, в зв’язку із побаченим, хочеться змінити в нас?

– Мабуть, половина жителів Шацького району хоча б кілька разів мала можливість відвідати Польщу. Неозброєним оком видно результати вступу до ЄС. Оновлені магістралі, державні та освітні установи, спортивні споруди, безліч нових автомобілів на дорогах – усе це зроблено, побудовано, відремонтовано за участю європейських фондів та програм розвитку. Наші сусіди за час перебування в ЄС отримали в різних формах більше 80-ти мільярдів євро інвестицій. Було реалізовано 170 тисяч великих та малих проектів на всій території Польщі. Збудували та відремонтували більше 15 тисяч кілометрів доріг, розпочали діяльність 150 тисяч нових компаній та підприємців, які зараз наповнюють бюджет. Звичайно, подібні зміни хочеться відчувати і в нас. А може, й кращі.

Тому ще раз пересвідчуюсь у правильності вибору нашого Президента. Будемо разом чекати гарних новин із Вільнюса.

Прес-служба Шацької РДА.