Головна Стисло Як группа волонтерів «Небайдужі», турбуються про солдатів

Як группа волонтерів «Небайдужі», турбуються про солдатів

3928

Два тижні тому на теренах Шацького району почала діяти група волонтерів «Небайдужі». Десяток учасників, яких об’єднала ідеєю до­помоги солдатам АТО місцевий підприємець Неля Сацюк, без роз­гойдувань приступили до роботи. Підприємець Володимир На­зарук виділив на благу справу приміщення (смт Шацьк, вул. Шко­во­роди, над магазином «Забудовник»), де збираються во­лонтери, щоб відзвітуватися про зроблене й узгодити план подальших дій. Там же зберігаються пожертвувані жителями району теплі речі, про­дукти та медика­менти для бійців; формуються адресні посилки.

Волонтери розпочали свою діяльність із телефонних дзвінків до солдатів, мобілізованих із Шацького району, аби сформувати спи­сок конкретних потреб тих, хто зараз на передовій, у військовій частині чи вдома, у відпустці.

Солдатів, що перебувають в зоні АТО, – до 20 чоловік. Є наші в ра­йоні міст Дебальцеве, Маріуполь, Попасна, Донецьк, Луганськ, Волноваха, в нескореному Донецькому аеропорту. Важче нала­годити контакт з добровольцями.

Засобами захисту – бронежилетами й касками – забезпечені всі солдати. Інколи з’являється потреба в нових кевларових шо­ломах, але проблема успішно вирішується. Гірше з теплим одя­гом та зимовими берцями. Утім, за півмісяця діяльності «Небай­дужі» вдягнули та взули більше десяти солдатів. Окрім теплого верхнього одягу, забезпечили бійців термобілизною, рукавицями, шкарпетками, медикаментами, продуктами, засобами гігієни, ка-ре­матами, раціями, акумуляторами і навіть однією переносною елек­тростанцією. Було також проплачене лікування в санаторії солдата, який пережив полон; виділено продуктову допомогу сім’ї бійця АТО. Усі ці добрі справи змогли реалізуватися завдяки не­байдужим людям, які приносять волонтерам по 100, 200, 300 і бі­ль­ше гривень, а також підприємцям. Варто назвати імена тих благодійників, які виділяють немалі суми коштів на потреби сол­датів: Володимир Шум, Володимир Назарук, Петро Склезь, Воло­димир Найда, Ігор Жмурко і колектив Шацького лісового коледжу, Анатолій Оксентюк і колектив Шацького РВ УМВС, Ірина Печук, Неля Сацюк, Іванна Щелкунова, Галина Науменко та багато інших. До речі, начальник Шацького РВ УМВС Анатолій Оксентюк пожерт­вував для бійців батальйону територіальної оборони «Волинь» один автомобіль і дав кошти не ремонт другого. Крім того, райвідділ постійно забезпечує всім необхідним свого колишнього колегу, який зараз на передовій.

«Небайдужі» дякують благочинному Шацької округи отцю Миколі Вихору, який запропонував допомогу для бійців АТО від священиків і прихожан храмів Шацького благочинну. Йдучи на недільну службу, віряни несли до храмів теплий одяг (ватні штани, добротні дуб­лянки, кожухи, куртки, кофти), спідню білизну, взуття, продукти, кон­­сервацію, солодощі, засоби гігієни та іншу провізію, а також жертвували кошти. Все це батюшки в понеділок привезли волон­терам. Велика вдячність прихожанам храмів та священикам: Миколі Вихору, настоятелю храму Різдва Богородиці смт Шацьк (привіз також 1 200 грн.), Володимиру Гичці, настоятелю Свято-Онуфріївського храму смт Шацьк, Петрові Границькому, настоя­телю Свято-Аннівського храму с. Мельники, Сергію Богдану, насто­я­телю Свято-Михайлівського храму с. Пулемець, Олександру Кликоцюку, настоятелю Свято-Георгіївського храму с. Ростань (плюс 112 грн.), Іоанну Давидюку, настоятелю храму ікони Казанської Божої Матері с. Піща (плюс 419 грн.), Володимиру Лопошуку, настоятелю Свято-Духівського храму с. Смоляри-Світязькі (плюс 300 грн.), Олександру Свиновею, настоятелю  Свято-Георгіївського храму с. Голядин, Дмитрові Коваль­чу­ку, нас­тоятелю храму святого пророка Іллі с. Грабове.

«Небайдужі» практикують формування й відправлення адрес­них посилок для солдатів, що перебувають в зоні АТО: передають з місцевими або любомильськими волонтерами, пересилають «Но­вою поштою». На передову було відправлено (окрім одягу, взуття, про­­дуктів, медикаментів) три маскувальні, білого кольору, сітки, сп­летені волонтерами, учнями ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, студентами Ша­цького лісового коледжу та небайдужими жителями селища.

Волонтер Катерина Бондаренко з с. Ростань збирає вишиванки та вироби ручної роботи і виставляє їх на інтернет-аукціон. За ви­ручені від продажу кошти уже вдалося придбати 10 кро­вос­пин­них бинтів Celox Rapid та 3 аптечки з медикаментами. Жителі сіл Рос­тань і Хрипськ, найактивніші з яких – Тамара Забродська і Майя Козак, активно долучилися до благої справи збору вишитих і тканих речей. Варто згадати й учнів, учителів та техпрацівників ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань, які невтомно заплітають білими стрічками ще одну маскувальну сітку. А днями школярі й педагоги сфор­мували посилку для солдата з подарунками до дня святого Ми­колая.

Швачки із Шацька Надія Гірич та Марія Голенчук шиють на замов­лення волонтерів мас­­кувальні, білого кольору костюми – в них теж є потреба на пе­­­редовій. «Небайдужі» влаштовують урочисті зустрічі солдатів, які приїжджають у відпустку (жовто-блакитними квітами й повіт­ря­ними кульками, з вигуками «Героям слава!» зустріли Андрія Дроз­да з с. Ростань). Волонтери висловлюють вдяч­ність усім, хто до­­помагає солдатам, вишукує на горищі уні­кальні вишивки, пос­та­­чає білу тканину для маскувальних сіток, плете шкарпетки (їх уже пів мішка!). Лише спільними зусиллями можна зігріти, наго­ду­вати наших воїнів і зробити їхнє перебування на війні хоч трохи без­печнішим.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.