Головна Стисло Шацькі депутати ініціюють створення в районі єдиної об’єднаної громади

Шацькі депутати ініціюють створення в районі єдиної об’єднаної громади

4319

Депутати Шацької селищної ради ініціюють об’єднання територіальних громад Шацького району в одну об’єднану територіальну громаду – відповідно до підпункту 2 частини 1 статті 5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
5 вересня в актовому залі селищної ради на громадські слухання з питання об’єднання зібрались представники влади, керівники установ та організацій, підприємці та активні жителі громади. Як сказала на початку зібрання секретар селищної ради Людмила Цевух, якщо під час обговорення присутні дійдуть до спільного позитивного рішення, то питання про приєднання суміжних територіальних громад до Шацької об’єднаної громади розглядатиметься на сесії селищної ради.

Ігор Жмурко, директор Шацького лісового коледжу імені В.В.Сулька, відзначив, що є прихильником єдиної громади на території району. Таке об’єднання – вимога часу, воно згодом принесе свої позитивні результати.
– Ну як ви уявляєте, скажімо, село Світязь зі своїм казначейством, пожежною частиною, поліцією, комунальною службою тощо? Це ж усе треба створювати з нуля. Тоді як у Шацьку – розвинута і стабільна мережа головних установ. Сільські ради, навіть багаті, без об’єднання не виживуть – про це потрібно розповідати людям у населених пунктах району. Бо є в нас такі царки у сільських радах, які сприймають процес об’єднання виключно через призму особистих інтересів, зовсім не думаючи про користь для людей, – наголосив Ігор Васильович.

Зі слів Шацького селищного голови Сергія Віннічука, у районі дійсно є противники об’єднання громад. До прихильників вони апелюють тим, що об’єднана громада стане причиною ліквідації Шацького району. Району рано чи пізно не буде, оскільки, як відзначив Сергій Миколайович, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України вже сьогодні пропонує укрупнити райони, кількість населення в них буде не менше 150 тисяч чоловік.
Навіщо розпорошувати владу на декілька гілок, якщо теперішнє керівництво селищної ради має гарний досвід роботи на громаду, реалізовує важливі для людей проекти, в тому числі й українсько-польські?  Начальник КП «Будинкоуправління» Іван Коваль наголосив також, що завдяки проектам підприємство тепер має європейську прибиральну техніку. На часі – вирішення питання будівництва полігону ТПВ.
– Світязька сільська рада не дуже хоче до єдиної громади, а от відходи справно возить на селищний полігон, створюючи нам проблеми. Може, керівнику варто вчитися бути більш далекоглядним у своїй роботі і думати про перспективу розвитку громади? – підсумував Іван Федорович.

Свої думки, якими схвалювали ідею створення на території Шацького району єдиної територіальної громади, висловили також голова ради ветеранів Шацького району Адам Дударчук, начальник управління Пенсійного фонду Віктор Гірич, директор територіального центру соціального обслуговування Володимир Голядинець, підприємець Іван Оліферчук.
Підсумовуючи почуте, виступив перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук. Увагу присутніх він акцентував на тому, що з нового року, коли на об’єднану громаду надійде фінансування, жителі відчують переваги нововведення. Незабаром почнуть створюватися і центри надання адміністративних послуг: у Шацьку і в найбільших населених пунктах громади, що спростить процедуру видачі довідок. Багатий природними ресурсами Шацький район повинен, на думку Сергія Федоровича, залишитися цілісною адміністративною одиницею.
– Приємно, що актив громади позитивно відгукується про об’єднання, прикро, що активність решти громадян є досить низькою, – наголосив заступник голови.

Попри все, присутні на зібранні одноголосно проголосували за необхідність подальших кроків у справі донесення до жителів району важливості об’єднання. Після того, як депутати селищної ради підтвердять на сесії це рішення, селищний голова надішле пропозиції щодо об’єднання всім територіальним громадам району.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.