Головна Наради, сесії На колегії райдерж­адміністрації – про роботу райвідділу міліції

На колегії райдерж­адміністрації – про роботу райвідділу міліції

2863

25 серпня під головуванням голови райдержадміністрації Ігоря Корольчука та за участю представника Адміністрації Президента України, куратора Волинської області  Віктора Ткаченка відбулось засідання колегії Шацької райдержадміністрації. У засіданні взяли участь голова районної ради Сергій Віннічук, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Сидорук, керівник апарату райдержадміністрації Лариса Васейчук, члени колегії, керівники установ і організацій району, начальники відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови, представники громадських організацій.

На порядок денний виносилось лише одне питання – про роботу Шацького РВ УМВС  у Волинській області щодо охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю за підсумками півріччя. Через відсутність начальника Шацького РВ УМВС Анатолія Оксентюка з інформацією виступив його перший заступник Василь Саковець. Протягом 7 місяців цього року в журналі єдиного обліку Шацького РВ УМВС було зареєстровано 695 повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (за аналогічний період минулого року – 722). Із зареєстрованих повідомлень 539 згідно із Законом України «Про звернення громадян» було списано висновком до справ. За 7 місяців зареєстровано 92 кримінальні правопорушення, з них в 19 випадках особам повідомлено про вчинення кримінального правопорушення(20,7% від зареєстро­ва­них). Зниження відсотка роз­криття кримінальних правопо­рушень зумовлено різким збі­ль­шенням кількості відпочи­валь­ників на теренах району. Зареєстровано більшу кіль­кість крадіжок, шахрайств та інших злочинів, пов’язаних із нанесенням тілесних ушкод­жень. Кількість нерозкритих злочинів (кримінальних правопорушень) на кінець звітного періоду становить 151. Із зареєстрованих 37 фактів крадіжок розкрито 16,2%, із 18 фактів нанесення тілесних ушкоджень розкрито 9, із 6 випадків шахрайств, пов’язаних із перерахуванням коштів на банківські картки за придбаний в Інтернеті товар – жодного. Погіршились показники роботи по розкриттю злочинів економічної діяльності – зареєстровано 8 кримінальних правопорушень по лінії ДСБЕЗ, оголошено 2 підозри про вчинення кримінальних правопорушень, до суду направлено одну. Також зареєстровано 18 кримінальних правопорушень про нанесення тілесних ушкоджень, в 9 випадках оголошено особам про підозру у вчиненні злочину. Аналіз кількості зареєстрованих кримінальних пра­вопорушень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року свідчить про збільшення кількості злочинності на 52%. Спос­терігається збільшення кількості тяжких та особливо тяжких злочинів на 62%. Погіршився відсоток встановлення осіб, що вчинили злочини (20,7% проти 41,7% в минулому році). Це, за словами Василя Саковця, пояснюється збільшенням наванта­ження на працівників у зв’язку із зменшенням кількості штатних працівників із 42 до 38, з яких над розкриттям злочинів працюють 6 дільничних, 2 працівники карного розшуку, 3 слідчих. Упродовж року не розкрито жодного злочину, пов’язаного із незаконним поводженням зі зброєю. Зареєстровано 2 злочини, пов’язані із незаконним обігом наркотиків. В цьому році складено 193 протоколи про адміністративні правопорушення (за 2014 рік – 172), основні з них – за розпивання спиртних напоїв та перебування у нетвере­зому стані в громадських місцях (141), складено 15 протоколів за зберігання самогону та апаратів для його виготовлення, 9 – за вчинення насильства в сім’ї.

Свою думку щодо криміногенної ситуації в районі висловив Віктор Ткаченко: спершу він виразив незадоволення відсутністю на колегії самого начальника РВ УМВС, котрого, як виявилося, терміново чомусь викликало обласне керівництво міліції. Окрім того, куратор Волині хотів би почути набагато більше, ніж простий звіт про роботу. Не було згадано про події, котрі стали відомі на всю Україну – так звану ростанську стрілянину та інші речі, які у всіх на слуху, але офіційно про це говорити чомусь не хочуть.

Чимало питань до представника правоохоронних органів накопичилось і в голови адміністрації: про організацію пошуків зниклої навесні дівчини та їх результати, про стрілянину в ур. Гряда влітку і, зрештою, про неприпустиму поведінку самого начальника міліції у деяких ситуаціях, що виникали в закладах харчування. Про одну з них, яка виникла 19 серпня у барі «Во­долій», що в с. Світязь, Ігор Корольчук дав заслухати запис роз­мови з одним із потерпілих, з яким спілкувався особисто.

Стосовно сутичок і стрілянини біля ПП «Флора», то, як відповів Василь Саковець, райвідділом було зроблено усе, щоб не до­пустити найгіршого розростання подій, ситуацію контролювали і спецпризначенці підрозділу «Альфа». Окрім того, стріляли, як сказав Василь Васильович, в повітря (але ці слова повністю спростовують викладені в Інтернеті відео з місця подій). У зв’язку з цими подіями було порушено 2 кримінальні провадження: про пошкодження автомобіля, який перекривав дорогу, та за фактом хуліганства (ст. 196) – блокування дороги та перешкоджання представникам підприємства «Органіка» доступу на територію ПП «Флора». Ці два провадження було об’єднано в одне. По факту стрілянини проводяться експертизи, осіб тих, хто стріляв – не встановлено. На осіб, які неналежно носили зброю, було складено адміністративні протоколи та розглянуто в Шацькому районному суді. Стосовно подій у закладі «Водолій», в яких брав участь на­чальник міліції, то жодних заяв потерпілими написано не було.

Чому потерпілими не були написані заяви – можна лише здо­гадуватися.

Тим, які пошукові заходи були зроблені міліцією у зв’язку із гуч­ними кра­діжками мотоцикла, яхти, кра­діжкою у будинку та про їх ре­зультати поцікавився Сергій Він­нічук. Поки що, за сло­вами Василя Саковця, слідчими ана­­лі­зу­ються телефонні дзвінки (ця процедура займає тривалий час), проводяться слідчі дії, проте результатів немає.

Виникли питання й претензії до представника міліції у членів громадської організації «Правий сектор»: чому з великими по­тугами домоглися реагування міліції у справі пайовиків РайСТ проти голови Петра Склезя, та яка, нарешті, пішла в суд; чому дільничний інспектор міліції склав три протоколи на підприємця, котра торгує живою рибою та має дозвіл на торгівлю, а в той же час протягом тривалого періоду немає жодного протоколу на інших осіб, котрі без жодних документів та дозволів безперешкодно торгують рибою на ринку селища. На ці питання Василь Саковець відповіді не надав, оскільки інформації про це не мав.

На захист начальника Шацького РВ УМВС стало декілька членів колегії, мотивуючи там, що співпрацею з райвідділом вони задоволені. Свої висновки щодо ситуації в районі зробив київський гість Віктор Ткаченко: «З ваших висловлювань зрозумів, що в усіх бідах винна київська влада. Через раз чув звинувачення у не­досконалості законодавства, у бездії депутатів, влади. Київська влада винна в тому, що одна людина має в Шацьку дозвіл на тор­гівлю рибою, а її не пускають торгувати, київська влада винна в тому, що хтось у Шацьку займається валютними операціями, і їх ніхто не бачить і ніхто не реагує. Кожен з нас не тільки ви­конує певну державницьку функцію, а й є моральним авто­ритетом, і не лише в робочий час, а у позаробочий. Тож давайте будемо визначатися з певними поняттями. Ми бачимо через лупу київських чиновників, а під носом не бачимо того, що робиться в районі».

В ході обговорення даного питання члени колегії рай­держ­адміністрації вирішили:  начальнику Шацького РВ УМВС у Волинській області Анатолію Оксентюку посилити роботу відділу в частині охо­рони громадського порядку, боротьби зі злочинністю  на тери­торії району та про стан проведеної роботи доповісти голові рай­держадміністрації за період 9-ти місяців до 01.10.2015 року.

Підсумовуючи роботу засідання, голова райдержадміністрації Ігор Корольчук наголосив на тому, що необхідно додатково розг­лянути дане питання в порядку контролю на черговому засіданні ко­легії райдержадміністрації в жовтні 2015 року.

Віта Шепеля.