Головна Наради, сесії На оперативній говорили про оперативне

На оперативній говорили про оперативне

3800

Стан заходів, що пов’язані з призовом на військову службу за контрактом та строковою військовою службою в лавах Збройних сил України; робота Терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району; охорона культурної спадщини на території району; харчування дітей у шкільних їдальнях – такі питання були розглянуті на черговій оперативній нараді, яку провів перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук. В її роботі взяв участь голова Шацької районної ради Сергій Карпук.
З першого питання інформував присутніх т.в.о. військового комісара Шацького райвійськкомату Юрій Ярощук.
– Цьогорічна осіння кампанія призову на строкову військову службу триває з 3 жовтня по 30 листопада, – розпочав свою доповідь Юрій Іванович.
За його словами, в Шацькому РВК згідно з поданими списками від органів місцевого самоврядування, оповіщенню підлягають 233 чоловіки. Станом на 14 листопада оповіщено 149 осіб. З цієї кількості до Шацького райвійськкомату прибуло лише 58 осіб, медичне обстеження пройшло 24 призовники, 10 направлені на дообстеження в обласні медичні установи. Тому лише 3 призовники поки що пішли до лав Збройних сил України. Планове завдання для нашого району становить 12 чоловік. Це вже зафіксовано в області, адже на останній раді оборони області було відзначено, що по призову на строкову військову службу район пасе задніх.

– Низький рівень явки призовників обумовлений тим, що в сільських та селищній радах спеціалісти, відповідальні за військовий облік, недостатньо активно займаються оповіщенням призовників, акти про результати оповіщення надаються в РВК після неодноразових нагадувань, а з Грабівської, Пулемецької та Прип’ятської сільських рад за два місяці не подано жодного акту, – відмітив Юрій Ярощук. – В Піщанській та Пульмівській сільських радах оповіщення здійснено за допомогою поштових відділень і, як результат – 100% оповіщено. Неодноразові виїзди оперативних груп, в склад яких були включені представники військкомату, національної поліції та сільських (селищної) рад, очікуваних результатів не дали. Призовників, як правило, вдома немає і в більшості випадків батьки «не мають з синами зв’язку» і відверто не бажають, щоб сини йшли служити в армію. Списки щодо розшуку призовників, які практично ухиляються від строкової служби, були відпрацьовані та направлені до Шацького районного відділення поліції. На даний час пошук триває.

Щодо контрактної служби, то Шацький райвійськкомат разом із сільськими радами підтягнули цей показник в кращу сторону. Не погано, зі слів доповідача, спрацювали по контрактниках Піщанська та Світязька сільські, а також Шацька селищна ради. Два контрактники із Шацького району, в яких закінчився термін контракту, успішно повернулися додому. Всі соціальні гарантії, обіцяні державою, перед ними виконані. Зі слів Юрія Івановича прозвучала інформація, що юнаки, яким виповнилося 20 років, мають право вибору проходження служби: строкову або контрактну.

Про роботу Терцентру розповів його директор Володимир Голядинець.
– Соціальні послуги надаються відділенням соціальної допомоги вдома, яке обслуговує 188 осіб, та відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, в зоні обслуговування якого 322 людини старшого віку. Для розширення видів надання соціальних послуг функціонує також соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку», клуб «Срібний вік» та літературна студія «Джерело натхнення». В «Університеті третього віку», який охоплює 36 осіб, діють факультети «Кулінарний», «Здоровий спосіб життя» та «Інформаційних технологій». В цих закладах люди старшого віку зустрічаються, спілкуються, одним словом, не втрачають інтересу до життя, – розпочав свій виступ Володимир Васильович.

Зменшення користувачів отримання соціальних послуг, за його словами, пояснюється тим, що багатьох людей похилого віку забирають по догляду їх родичі.
Матеріально-технічна база Терцентру задовільна, відділення забезпечені комп’ютерною технікою, бензопилами, мотокосами, меблями та іншими, необхідними для роботи матеріалами. Проте існує необхідність в кімнаті для вживаних речей.
– Було б доцільно створити в Шацьку центр, куди люди могли б приносити вживаний одяг, взуття, навіть меблі, але добротні – для використання людьми, які цього потребують. Повірте, таких людей і сімей в районі чимало, – сказав доповідач.

Кількість працівників Територіального центру становить 35 осіб, 28 з них працюють на повний посадовий оклад. І ще. У зв’язку з утворенням Шацької об’єднаної громади фінансування Територіального центру в 2017 році буде проводитись з районного бюджету (60% коштів) та з бюджету об’єднаної громади (40%).
Як охороняються об’єкти культурної спадщини в районі, розказала присутнім Оксана Юхимук, начальник відділу культури Шацької РДА. На території району знаходиться 37 пам’яток культурної спадщини, з них – 26 пам’яток історії, 10 пам’яток містобудування і архітектури та одна пам’ятка археології. До державного реєстру національного культурного надбання по Волинській області включено 3 пам’ятки містобудування і архітектури. Це Свято-Казанська церква (с. Піща), Петро-Павлівська церква та дзвіниця Петро-Павлівської церкви в селі Світязь. До державного реєстру нерухомих пам’яток Волинської області місцевого значення належать 7 пам’яток містобудування та архітектури: церква Різдва Пресвятої Богородиці (смт Шацьк), Свято-Варварівська церква (с. Острів’я), Свято-Миколаївська церква (с. Пульмо) і ансамбль садиби Гутовського (с. Піща), що включає будинок Гутовського, млин, каплицю та господарські будівлі. На церквах за кошти релігійних громад були облаштовані охоронні дошки.

– Відповідно до ст. 23 Закону України «Про охорону культурної спадщини» усі власники пам’яток або уповноважені ними органи зобов’язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір. Так, в районі на 36 об’єктів культурної спадщини користувачами з відділом культури укладені такі договори. Проблемним є питання встановлення балансоутримувача пам’ятки археології – Городища та поселення  XІІ-XІV ст. в урочищі Сад, що в смт Шацьк. Усі намагання зв’язатися з керівниками ДП «Волинські старожитності», які вели розкопки в Шацьку, не привели до успіху, – повідомила Оксана Степанівна.

Через відсутність коштів на жодну пам’ятку історії та архітектури не виготовлений паспорт та облікова картка. Потреба в коштах на ці роботи становить близько 200 тис. грн. Відділом культури проводяться перевірки технічного стану пам’яток, на які складаються відповідні акти та здійснюється фотофіксація. Протягом цього року проведено обстеження 9 об’єктів культурної спадщини.

Про харчування дітей в освітянських закладах доповідав Анатолій Пех, начальник відділу освіти та молоді Шацької РДА. На даний час в районі працює 17 загальноосвітніх навчальних закладів. У 13 з них функціонують їдальні. У школах сіл Пехи, Положево, Підманове, Голядин у зв’язку з малою кількістю учнів та відсутністю приміщень їдалень немає. Безоплатними гарячими сніданками в загальноосвітніх навчальних закладах району, де наявні харчоблоки, забезпечені усі діти з малозабезпечених сімей з числа учнів 1-4 класів (134 дитини), діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (19 учнів), ще 129 дітей пільгових категорій та діти учасників АТО харчуються за кошти районного бюджету. 921 учень мають можливість отримувати гаряче харчування за батьківські кошти. Для організації безоплатного харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах району у цьому році було використано 90 579  грн. державної субвенції, ще 33 274 грн. місцевих коштів. Вартість безоплатного харчування у 2016 році в школах становила 9 грн. в день на дитину з малозабезпеченої сім’ї, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 7,00 грн. для дітей пільгових категорій та з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей  учасників АТО. Ціна обіду за батьківські кошти залежить від наявних продуктів харчування, меню. Як правило, це 7 грн.

Директорів навчальних закладів зобов’язано контролювати якість продуктів харчування, які надходять в харчоблоки. Постачання продуктів в усі загальноосвітні навчальні заклади району у 2016 році здійснюється постачальниками згідно з укладеними у відділі освіти та молоді договорами: хліб та хлібобулочні вироби постачає підприємець Олександр Цвид, молоко – СОК «Барвінок» (с. Самійличі), масло вершкове – ТзОВ «Шацький молокозавод», м’ясо свинини та решта продуктів – підприємець Володимир Сергійчук. Шість із 13 їдалень загальноосвітніх навчальних закладів району розташовані у пристосованих приміщеннях, що також накладає певний відбиток на якість організації харчування. Так, в школах сіл Піща та Пулемець в зимовий період часу виникають проблеми в забезпеченні харчоблоків проточною холодною та гарячою водою. Виправити дану ситуацію можна, провівши реконструкції харчоблоків вищеназваних загальноосвітніх навчальних закладів. Ще 7 харчоблоків шкіл не відповідають вимогам по набору приміщень (відсутні мийні зали, приміщення для зберігання продуктів), 2 харчоблоки шкіл Самійличі та Пулемець не відповідають вимогам по площі приміщення обідніх залів. На даний час їдальні загальноосвітніх навчальних закладів в основному забезпечені технологічним та холодильним обладнанням. Однак турбує  його зношеність, воно часто виходять з ладу і потребує заміни.

Віктор ГРИЦЮК.