Головна Наради, сесії Пожежна безпека в таборах відпочинку та контроль за вирубкою лісів – основні...

Пожежна безпека в таборах відпочинку та контроль за вирубкою лісів – основні питання обласної наради

2807

3 березня відбулася відеоселекторна нарада голови Волинської ОДА Олександра Савченка (на фото) з керівниками райдержадміністрацій, начальниками управлінь та відділів обласних та районних держадміністрацій. У цій нараді взяли участь голова Шацької РДА Василь Голядинець та його заступники Віктор Плейтух та Володимир Бугайчук, голова Шацької районної ради Сергій Карпук.

Про підготовку до оздоровлення учнів та стан протипожежної безпеки у таборах розповіла Людмила Плахотна, начальниця управління освіти, науки та молоді ОДА. У 2018 році на оздоровлення дітей з Волині виділять 2,5 млн. грн. субвенції (у 2017 році – 2,3 млн. грн.). Цю суму передбачили на придбання путівок для дітей, що потребують особливої соціальної підтримки. Кошти розподілять на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Чиновниця відзначила, що деякі об’єднані громади поки що у своїх бюджетах не заклали кошти на оздоровлення, деякі – по 10-20 тис. грн. «На придбання путівки для однієї дитини треба 4-5 тис. грн. Скільки дітей зможуть оздоровитись за таку суму?», – зазначила Людмила Плахотна. Окрім того, в перелік пільгових категорій дітей, які претендують на оздоровлення за кошти державного та місцевих бюджетів, було внесено зміни: виключено з переліку бездоглядних та безпритульних дітей, натомість додано дітей, які перебувають в інтернатних закладах.

Стосовно функціонування пришкільних таборів, то в 40 об’єднаних громадах табори діятимуть лише у 16 школах. Причина – перехідний період передачі шкіл у підпорядкування ОТГ. Проте на запитання голови ОДА: «А що робити дітям?», Людмила Плахотна не відповіла.
Говорилось на нараді й про готовність таборів до літнього сезону відпочинку. Олександр Савченко просив особливу увагу звернути на дотримання правил протипожежної безпеки, аби не повторилась «друга Одеса», відреагувавши на інформацію Людмили Плахотної про те, що із 11-ти стаціонарних таборів у 10-ти є суттєві зауваження по ній.

Начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області Анатолій Омельчук доповідав про порушення чинного законодавства при здійсненні державних закупівель за 2016-2017 роки. За словами посадовця, зараз контрольні заходи службою не проводяться у зв’язку з відсутністю нормативно-законодавчої бази. Тому поки свої повноваження аудитслужба виконує без виїзду на місця, аналізуючи інформацію в програмі «Прозорро», що не дало таких результатів, як хотілося б. Моніторингом було охоплено 145 процедур закупівель на загальну суму 1 млрд. 38 млн. грн., з яких у 94 виявлено порушень на загальну суму 567 млн. грн. Проте не всі виявлені порушення були вчинені зумисно: в більшості причиною порушень було незнання тендерного законодавства. Окрім того, за три місяці 2018 року було виявлено порушення при закупівлях на суму понад 600 млн. грн. Пропозиція Олександра Савченка – запровадити масштабні навчання, аби представники влади на місцях покращили свої знання у галузі електронних закупівель, зокрема, це стосується об’єднаних територіальних громад.

Про діяльність державних підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства, проблемні питання та шляхи їх вирішення, здійснення контролю за експортом деревини доповідали Олександр Кватирко, начальник ВОУМЛГ, Сергій Козак, т.в.о. начальника управління Нацполіції в області, та Тетяна Кравець, т.в.о. начальника Волинської митниці ДФС в області. Основний акцент головний лісівник області робив на трьох проблемах галузі: незаконних рубках, всиханні лісів та незаконній діяльності бурштинокопачів. Заборона експорту лісу за кордон дала стимул розвитку власних переробних підприємств, на що затрачались кошти лісової галузі. Також серед головних проблем лісівників – електронний облік деревини, адже вирубку лісу здійснюють не лише державні лісові господарства, а й 16 недержавних лісокористувачів. Тому він запропонував запровадити електронний контроль вирубки недержавними підприємствами. Наразі в області створено близько 20 оперативних загонів, які реагують на порушення та виїжджають на місця. «Рубати незаконно не стали більше. Стали менше приховувати такі факти», – заявив Олександр Кватирко і уточнив, що в правоохоронні органи передано понад 50 справ щодо незаконних вирубок лісів.

Сергій Козак зазначив, що у 2017 році було відкрито 203 кримінальні провадження за незаконну вирубку лісу, у 83 випадках прийняли рішення: 4 провадження відправлені до суду, а 79 – закрили. Найбільше «лісових» порушень зафіксовано у Ківерцівському районі. «Зачепив» поліцейський і діяльність незареєстрованих пилорам: зараз поліція спільно з сільськими радами працює над розробкою схеми їх розміщення. Загалом же проведено перевірку 348 деревообробних підприємств, в яких кричущих фактів порушень не виявлено.

Про те, що за два останні роки митницею посилено заходи контролю за експортом лісоматеріалів, розповіла Тетяна Кравець. За минулий рік митницею проведено 848 оглядів лісоматеріалів за дорученням правоохоронних органів, жодних фактів порушень виявлено не було. З початку цього року вже проведено 118 таких оглядів. На це голова ОДА запропонував фіскальній службі спільно з поліцією створити робочі групи, яка буде контролювати, аби на експорт під виглядом дров не вивозили ділову деревину.

Згадав Олександр Савченко і про таку актуальну проблему, як руйнування доріг ваговими автомобілями, що є актуальним і для Шацького району. Зараз на Волині є три вагові комплекси, тому їх треба якнайбільше застосовувати в дії. «Потрібно змусити відповідати власників таких авто за ремонт доріг. Завдання службам – зробити моніторинг, скільки великовагових авто зареєстровано в області та кому вони належать», – зазначив губернатор.

Підбили підсумки на обласній нараді про перебіг опалювального сезону, який, на щастя, пройшов без великих аварій та надзвичайних ситуацій. Аби наступний сезон теж пройшов без збоїв, до нього Олександр Савченко дав завдання керівникам структур та районів готуватися уже з травня, закладаючи у бюджетах кошти для ремонту систем опалення, заміну котлів тощо.

Після завершення наради голова Василь Голядинець дав відповідні доручення керівникам управлінь та структурних підрозділів РДА, особливу увагу акцентувавши на перевірці таборів з протипожежної безпеки та нелегальній діяльності пилорам.

Віта ШЕПЕЛЯ