Головна Наради, сесії У Шацькій селищній раді обговорили податки

У Шацькій селищній раді обговорили податки

21301

Які податки доведеться сплачувати підприємцям Шацької ОТГ та її жителям у 2019 році – обговорили 21 червня у Шацькій селищній раді. На громадське обговорення прийшло чимало місцевих підприємців, були депутати селищної та районної рад, члени виконавчого комітету селищної ради. Запросили на обговорення і голову районної ради Сергія Карпука та начальницю Шацького відділення Ковельської ОДПІ Світлану Сулік.

Надія Дударчук, начальниця відділу фінансово-господарського забезпечення Шацької селищної ради, розповіла про те, які ставки податків пропонується запровадити на 2019 рік виконавчим комітетом селищної ради. Так, бюджет селищної ради планується поповнювати за рахунок надходжень з податку на елітні легкові авто, вартість яких перевищує 350 тис. грн.) та акциз (податок з реалізації підакцизних товарів: тютюн та алкоголь – 5% від вартості товару, пального – 0,042 євро за кожен реалізований літр). Не оминули увагою туристичний збір. Виконкомом селищної ради цей податок так і запропонували залишити на рівні 1% (тобто з кожних зароблених на відпочивальниках 100 гривень людина мала б сплатити у бюджет 1 гривню). Проте з цим не погодились підприємці, мовляв, багато, тому люди й не хочуть платити. Як розповіла Людмила Цевух, в.о. Шацького селищного голови, за минулий рік селищний бюджет отримав 62 тис. грн. туристичного збору, але це менше, ніж у 2016 році. В цьому році буде діяти комісія селищної ради, яка буде займатися туристичним збором. Тож прогнози – збільшення надходжень з цього виду платежу. Базу потенційних платників податків братиме селищна рада з інтернет-ресурсів. В минулому році найкращим платником туристичного збору був підприємець Іван Оліферчук.

Але з такою ставкою податку не погодився Сергій Чумак. Його пропозиція – встановити туристичний збір у розмірі 0,5%, мовляв, тоді більше людей його буде платити. «В такому разі людям, які не оформлені підприємцями, доведеться, відповідно до законодавства, платити ПДФО удвічі більше. Так ми людей підставимо, введемо в оману!», – обурилася на те Надія Дударчук. Депутат районної ради, член виконкому Сергій Сидорук запропонував ще додатково прописати, хто, окрім власників баз відпочинку, має бути суб’єктом оподаткування. «Нема тут що обговорювати. Це не є велика сума, а людям треба пояснювати, що більш вигідно для них оформитися підприємцем, а не платити туристичний збір як фізичні особи», – додав він.

Ще більш жвавим було обговорення ставок єдиного податку для платників І та ІІ груп, земельного податку та податку на нерухомість. Не завжди зі ставками, які запропонував виконком, погоджувалися підприємці, нарікаючи на й так високе податкове навантаження на бізнес, особливо малий та середній.
– Але селищна рада сьогодні є відповідальною за утримання шкіл та садочків, закладів культури та медицини, дороги. Ми мусимо збирати податки, – апелювала до підприємців Людмила Цевух.

Ставки податку для фізичних осіб-підприємців для І групи виконком пропонує встановити в розмірі 10% (в сумі – це 170 грн.), для ІІ групи фізичних осіб – підприємців – 20% (744 грн.), тобто максимальні. За словами Надії Дударчук, більшість регіонів Волині затвердили саме такі ставки. Пропозиція підприємців – зменшити ставки. «Може, тоді у нас більше людей зареєструвалося б підприємцями», – лунало із залу.
«Я вже бачу заголовки у пресі: «Шацька селищна рада зменшила податки для бізнесу!». І тоді до нас на територію будуть приходити підприємці, бо в нас малі податки», – говорив Сергій Чумак. «А я вже бачу інші заголовки у пресі: «Шацькій селищній раді нема за що утримувати свої установи та доглядати за дорогами!» – кинув хтось у відповідь пану Чумаку. «Якщо ви зимою подзвоните до мене чи в селищну раду і скажете, що дороги не прогрейдеровані чи не посипані, я скажу: ото, дорогі мої, схотіли таких податків, то і на цих податках будемо жити», – також відповів підприємцям Іван Коваль, депутат селищної ради, начальник КП «Будинкоуправління».

Те, що підприємці пропонували зменшити першу ставку до 5-8%, а другу – до 10%, за словами керівниці районних податківців Світлани Сулік, суттєвої ролі для платників податку не зіграє, а от на наповненні бюджету – можливо. «У нас на ринку мало того, що половина найманих працівників не облікована, так ви ще хочете 5% податку для них встановити. А ціни на ринку – найбільші в області. І я дуже сумніваюся, що зі зниженням податків ціни також будуть падати», – додала Світлана Сулік.

Людмила Цевух на репліку підприємців про те, що не обліковані працівники – це упущення податківців та селищної ради, повідомила, що в структуру органу місцевого самоврядування вже введено в штат інспектора праці. На конкурсній основі на цю посаду призначено Оксану Тимошук. Все ж таки у проект ставок податку селищна рада внесла пропозиції підприємців, наголошуючи на тому, що ці ставки ще будуть затверджуватися депутатами на сесії Шацької селищної ради.

Віта ШЕПЕЛЯ