Головна Наради, сесії Як використовуються землі сільськогосподарського призначення

Як використовуються землі сільськогосподарського призначення

3224

27 листопада відбулася оперативна нарада під керівництвом голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця, за участю голови Шацької районної ради Сергія Карпука, першого заступника голови Шацької райдержадміністрації Віктора Плейтуха, сільських голів, керівників районних установ та організацій.

Василь Матвійчук, військовий комісар Шацького районного військового комісаріату, доповів про стан виконання заходів, що пов’язані з призовом на військову службу за контрактом та про стан призову на військову строкову службу до Збройних сил України на території району. Голова райдержадміністрації порадив Василю Онофрійовичу проводити більше виховної роботи у навчальних закладах району, адже саме у шкільному віці формуються патріотичні погляди юнаків.

Про реалізацію інвестиційних проектів щодо соціально-економічного розвитку району, які здійснюються з використанням фінансових ресурсів державного та обласного бюджетів, інформував Микола Цвид, голова Світязької сільської ради. Також він відзвітував про стан виконання проектів за програмою «Здійснення природоохоронних заходів на 2017 рік» та проектів з будівництва, реконструкції, ремонту доріг та електропостачання.

Віталій Юрчук, в.о. начальника відділу міжрайонного управління у Любомльському та Шацькому районах головного управління Держгеокадастру Волинської області, ознайомив про стан використання земель сільськогосподарського призначення, в тому числі невитребуваних паїв на території району. Він зазначив, що всього на території району рухається 7 236,4 га земель сільськогосподарського призначення державної власності, що становить 9,6% від загальної площі району. Надано в оренду 659,9 га земель, річна орендна плата складає 539,4 тис. грн. В останні роки на земельних торгах продано прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 472,1 га з річною орендною платою 394,6 тис. грн. Що стосується невитребуваних земельних часток (паїв), то їх на території району нараховується близько трьох тисяч гектарів. На даний час укладено 12 договорів оренди земель невитребуваних часток (паїв) на загальну площу 601,1 га з річною орендною платою 207,9 тис. грн.

Василь Голядинець акцентував увагу Віталія Миколайовича на вчасному надходженні звітності щодо використання земель сільськогосподарського призначення, оскільки ділянки такого призначення не повинні пустувати.
З цього питання співдоповідали Світлана Сулік, начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ, та Галина Носуліч, начальник відділу регіонального розвитку, екології та залучення інвестицій Шацької райдержадміністрації. Світлана Володимирівна надала перелік укладених договорів оренди землі між райдержадміністрацією та власниками фермерських господарств, агрофірм, товариств з обмеженою відповідальністю, приватних підприємств, що діють на території району і озвучила суми оподаткування за звітний період. А Галина Анатоліївна зазначила, що за даний період відділом було підготовлено 95 проектів розпоряджень голови райдержадміністрації по земельних частках (паях), в тому числі і невитребуваних, фізичним особам для оформлення права власності, для надання в оренду земель сільськогосподарського призначення державної власності, невитребуваних паїв юридичним особам на площі 605 га. Підготовлено два договори оренди не витребуваних часток (паїв) за межами населених пунктів Піщанської сільської ради (ФГ «Агродрайв») та Шацької селищної ради (ДП агрофірма «Луга-Нова»). На даний час в процесі підготовки ще три договори оренди невитребуваних часток (паїв) за межами населених пунктів Пульмівської сільської ради та Шацької селищної ради.

Віталій Юрчук також повідомив про стан використання земель водного фонду, в тому числі оренди водних об’єктів на території району (це питання включене в порядок денний чергової сесії районної ради. – Ред.).
Про забезпечення безпеки людей на водних об’єктах району у зимовий період інформувала Наталія Борсук, завідувач сектору оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення РДА. За її словами, з метою попередження нещасних випадків, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах в зимовий період в районі здійснено низку організаційних та практичних заходів. Здійснюється постійна взаємодія між Шацьким відділенням поліції, Шацькою районною лікарнею, Шацьким РС УДСНС України у Волинській області та сектором оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації. Протягом поточного року за допомогою засобів масової інформації здійснювалось інформування та навчання населення щодо поводження на водних об’єктах.

Василь Голядинець розповів усім присутнім про поїздку в Республіку Польща, яка відбулася 22 листопада. Разом із своїм заступником Володимиром Бугайчуком він відвідав місце українського поховання жертв війни та політичних репресій у с. Ханськ Влодавського повіту. – Шацька райдержадміністрація закріплена за впорядкуванням цього кладовища. Воно доглянуте, впорядковане і знаходиться в належному стані. Питання благоустрою, а саме заміна огорожі, узгоджене з представниками польської влади. В майбутньому будуть організовуватися поїздки колективу райдержадміністрації для проведення впорядкування цієї території, – додав Василь Володимирович.

 

Прес-служба Шацької РДА