Головна Політика На колегії облдержадміністрації обговорили стан реформи децентралізації в області

На колегії облдержадміністрації обговорили стан реформи децентралізації в області

2531

У контексті реформи децентралізації – основне завдання, яке стоїть перед Волинською областю – завершити її у 2020 році. Про це стало відомо під час розширеного засідання колегії обласної державної адміністрації, яке відбулося 24 жовтня 2018 року. Про регіональну політику щодо стану об`єднання територіальних громад доповів начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Томчук.

Стало відомо, що в межах календарних графіків, на поточний період стоять такі завдання щодо реформи децентралізації: формування спроможних ОТГ,  функціонування територіальних відділень центральних органів виконавчої влади в межах адміністративних округів, напрацювання ідеї щодо укрупнення окремих районів, реорганізація РДА тощо.

Так, за словами начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Миколи Томчука, Волинь потрапила до пілотного проекту укрупнення регіонів, так як займає 4 місце у всеукраїнському рейтингу успішності реформи децентралізації.

– В області вже сформовано 41ОТГ, що становить 44,5 відсотків від загальної площі області. У дев`ятьох громадах відповідно до рішення ЦВК призначено вибори на 23 грудня 2018 року. Окрім того, всі сформовані ОТГ є громадами різних форматів: деякі не відповідають критеріям за чисельністю населення (менше 5000 осіб), за доходами, дотації перевищують 30%, видатки на апарат становлять більше 20%, – зауважив управлінець.

16 ОТГ, а це 40% від загальної кількості в регіоні, мають чисельність значно меншу 5000. Зокрема, у Смолигінській ОТГ лише 1,9 тисяч, проте громада компенсує це ресурсною спроможністю.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко зауважив, що є проблеми з функціонуванням районних рад:

– Районні ради мають статус до 2020 року, до перевиборів. Ми працюємо з центром розвитку місцевого самоврядування і шукаємо юридичні підстави довести Кабміну, що районні ради необхідні, бо вони приймають рішення. Не виключено, що прийдеться просити ОТГ солідарно підтримувати діяльність апаратів райрад. Це питання може стати і будемо звертатися за підтримкою.

Директор Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом`юк доповнив, що вже на часі розробка ідей укрупнення районів.

—  Поки не внесли зміни до Конституції, ми можемо окремим законопроектами на кожну область формулювати ці ідеї. У нас більше 50% покрито громадами, тому це не суперечить законодавству, але ініціатива повинна бути від області, – зауважив Анатолій Пархом`юк.

Олександр Савченко на завершення розгляду цього питання наголосив, щоб члени колегії активно включалися, аби вибори пройшли достойно: без фальсифікації, бійок та порушень.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.