Головна Політика Між селянами Любомльського району та Військовою прокуратурою Луцького гарнізону виник конфлікт

Між селянами Любомльського району та Військовою прокуратурою Луцького гарнізону виник конфлікт

2862

До  депутата Волинської обласної ради Юрія Гупала звернулися жителі кількох сіл   Любомльського району з проханням втрутитись у конфліктну ситуацію, що виникла між селянами та Військовою прокуратурою Луцького гарнізону. В людей виник конфлікт через користування  земельними ділянками на території Гущанської сільської ради Любомльського району, які знаходяться між лінією інформаційно-телекомунікаційної системи Державної прикордонної служби України та державним кордоном. Депутат вже озвучував з цього приводу запит.

Питання розглянула й постійна комісія з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

Військова прокуратура Луцького гарнізону  звернулась до Любомльського районного суду Волинської області з позовними заявами про визнання недійсними державних актів про право власності на земельні ділянки та їх повернення з незаконного володіння, мотивуючи у своїх заявах тим, що дані землі (паї) були надані селянам неправомірно, оскільки ці землі знаходяться у прикордонній смузі та відносяться до «Земель оборони». Своє право на землю Військова прокуратура Луцького гарнізону аргументує документом радянських часів, а саме  Постановою обласної ради депутатів Трудящих Волинської області від 15.09.1946 року № 39/599.
До суду подано Військовою прокуратурою Луцького гарнізону 8 позовів. Відповідачі, селяни, власники паїв  обурені та глибоко стурбовані тим, що в них відбирають земельні ділянки, які вже багато років належать їм на основі державних актів на право власності. Суд першої інстанції прокуратура програла, але має підтримку апеляційної ланки. Зокрема, як йдеться в реагуванні на депутатський запит, рішенням апеляційного суду Волинської області три позовні заяви повністю задоволені, в задоволенні однієї апеляційної скарги відмовлено, чотири провадження у справі Любомльським районним судом закрито у зв’язку із смертю відповідачів та відсутністю спадкоємців.

Юрій Гупало розповів, що особисто допомагає людей у судах відстоювати їхні інтереси і бере на себе фінансові витрати, які потребують процеси.

“Я вважаю неприпустимим, щоб у селян забирали землю. Дивує й інший аспект. по той бік Бугу ми неодноразово спостерігаємо, як люди вільно пересуваються поблизу кордону. Відпочивають, лювлять рибу з Буга, а ц у нас – перепустки. Від кого ми відгороджуємося?”, –  запитує Юрій Гупало.

 

На засіданні комісії були присутні й представники органів місцевого самоврядування з Любомльщини. Вони розповідали, що землі, які відсуджує прокуратура в радянські часи належали колгоспам, а потім були розпайовані.

Юрій Гупало: "Чомусь від ЄС відгороджуємося, а від Росії - ні..."
Начальник Луцького прикордонного загону Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України Микола Скарвінко каже, що подібна ситуація склалася на Закарпатті, де військові вже відібрали землю в людей.

Юрій Гупало: "Чомусь від ЄС відгороджуємося, а від Росії - ні..."
Крім теми земельного конфлікту, представники громад піднімали проблему доступу до паїв, які знаходяться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень. Справа в тому, що з 4 серпня 2017 МВС прийняв Наказ № 686 “Про затвердження Порядку в’їзду і перебування в місцевості, яка знаходиться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень, громадян України та інших осіб”,  який зареєстровано в Міністерстві
юстиції України 04 вересня 2017 р. за № 1082/30950. Відповідно, документ є обов’язковим для виконання прикордонниками. У ньому йдеться про те, що при здійсненні господарської діяльності  пропуск за лінію прикордонних інженерних споруджень здійснюється за пред’явленням перепустки та документів, що підтверджують право на здійснення такої діяльності. Жителів прикордоння цей факт обурює, бо вносить незручні  корективи в їхнє життя. Хоча на прикордонників  місцеві не нарікають, бо розуміють, що вони – люди військові і виконують Наказ.

Між тим, Юрій Гупало інціює звернення обласної ради до МВС, де пропонує внести зміни до вже згаданого Наказу МВС. “Доки сидітимемо в клітці, як при Радянському Союзі?, – задає питання депутат колегам та пропонує підтримати його позицію. “А ви були в АТО?, – звернувся Юрій Гупало до полковника Скарвінка і, отримавши ствердну відповідь, поцікавився, чи бачив   прикордонник ускладнений доступ до територій, близьких до російського кордону. Микола Скарвінко вкотре наголосив, що він сам, його підлеглі і колеги, що служать на українсько-російському кордоні, всього лишень діють в умовах і межах українського законодавства.

“Виходить так, що від ЄС ми відгороджуємося, а від Росії – ні”, – підсумував обговрювану історію Юрій Гупало. Його пропозицію підготувати звернення ради про зміни до НАКАЗУ МВС “Про затвердження Порядку в’їзду і перебування в місцевості, яка знаходиться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень, громадян України та інших осіб” підтримала постійна комісія.