Головна Свято Шацька школа вбралася у вишиванку

Шацька школа вбралася у вишиванку

3737

19 травня Україна одягнула вишиванку. У порівняно нове свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції, на патріотично-колоритний вишитий символ нашої держави перетворилася і Шацька ЗОШ І-ІІІ ступенів. Простий, здавалося б, вчинок – одягнути вишиванку і прийти в ній на роботу чи навчання, а які неймовірні почуття викликає.

Гордість, патріотизм, піднесеність! Від найменших до найстарших – майже всі учні школи прийшли цього дня у вишиванках. Блузи, сорочки, сукні, спіднички, краватки у хлопчиків вражали ідентичними орнаментами, чорно-червоними і барвистими кольорами. В цьому національному одязі закодовано символи сили, краси, щастя, тому не дивно, що кожен, хто був одягнутий у вишиванку, усміхався і відчував гордість за те, що він українець. Оригінальними у своєму вишитому вбранні були і вчителі – на сорочках цвіли соняшники, маки, волошки, ромашки, радувала око ніжна блакить візерунків, сакральне чорне і червоне, білосніжне і кремове, патріотичне синьо-жовте. У вишиванки одягнулися директор школи Валерій Михальчук, секретар і навіть сестра медична.

Саму ж школу вбрали у вишиті рушники. Старовинні і сучасні, вони прикрашали кожне підвіконня шкільного коридору і всі класи. Вчителі-філологи Оксана Данилюк і Галина Штандер – талановиті майстрині-вишивальниці – прикрасили стіни школи творчими роботами з власної колекції: портретами Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, вишитими текстами гімну України, Шевченкового «Заповіту». Захоплення викликали вишиті ученицею  9-А класу Аліною Боровець ікони, різнобарвний килим, якого зашивала хрестиками бабуся Анни Вітрук, заступника директора школи з виховної роботи, дитячі малюнки.

У фойє навального закладу був встановлений великий екран, на якому здійснювалася презентація історії української вишиванки, візерунків, властивих кожному регіону держави, їх символіки. Школярі на перервах із задоволенням слухали мелодії українських пісень, цікаві розповіді ведучих, фотографувалися і від душі сміялися, переглянувши сценку «Сватання на Гончарівці» у виконанні Аліни Боровець та Андрія Бойчуна (8-А клас) – призерів районного конкурсу театральних колективів.

Організатори Дня вишиванки – Анна Вітрук і вчитель історії Віта Сулім – постаралися, щоб свято запам’яталося і учням, і вчителям. Вони більш ніж упевнені, що серед школярів після участі в заході стало більше свідомих громадян України, залюблених у її солов’їну мову, багату культуру і неповторні традиції.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.

День вишиванки у Шацькій школі