Головна Свято В Шацьку не забувають про ветеранів

В Шацьку не забувають про ветеранів

6806

В цей день біля обеліску Сла­ви, що в смт Шацьк, від­бувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь Олександр Кусь­ко, го­лова Шацької РДА, Сергій Він­нічук, голова Шацької районної ради, Адам Дударчук, голова районної ради ветеранів, а та­кож її почесний голова Костян­тин Чесноков, працівники уста­нов та організацій району, жи­телі селища і, звісно, ветерани Великої Вітчизняної війни, котрі проживають у смт Шацьк: Гі­рич Ми­хайло Гнатович, Дани­люк Микола Савович.

«Події Великої Вітчизняної війни – це був найжахливіший період в житті людей, які про­живали на територіях нашого краю, – зазначив у своїй про­мові Олександр Кусько. – Але не­зважаючи на все, наш народ вистояв завдяки отим сиво­чолим ветеранам, які стоять сьо­годні поряд з нами. Руйнувались міста, села, від во­рожих куль гинули солдати, мирні жителі. Ба­гато полягло й наших земляків. На плечі тих, хто повернувся з війни, лягла не менш важлива місія – відбудова країни. Прикро, що сьогодні народ, який воював 70 ро­ків тому поруч з укра­їн­цями проти фашизму, веде неоголошену війну на території нашої де­р­жави». Голова РДА та­кож привітав вете­ранів зі святом, побажав їм міц­ного здоров’я, а головне – якнайдовше залиша­ти­ся з нами. Хвилиною мов­чання присутні вша­ну­ва­ли пам’ять загиб­лих у роки війни.

До вітань приєднав­ся і Сергій Віннічук, який подякував ветеранам за перемогу та запевнив, що країна докладатиме усіх зусиль, аби представники молодого поко­ління пам’ятали про їхній ратний подвиг. Вітав усіх жителів району з річницею визволення від німецьких загарбників і Адам Дударчук.

Про роки окупації району та операцію із його визволення, яку здійснили радянські війська, розповів Володимир Носуліч, вчитель історії ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк: «У червні 1944 року Радянська армія розпочала великомасштабну воєнну опе­рацію «Багратіон», на її другому етапі було про­ведено Люблінсько-Брестські операції, в ході яких і був звільнений Шацький район. В напрямку Ша­цька просувалася перша стрілецька дивізія першого Білоруського фронту. Три її полки 21-22 липня 1944 року вийшли на межу річки Західний Буг в районі села Адамчуки. Так був звільнений від окупантів наш край».

Надія Приймук, голова громадської організації «Сучасний формат молоді Шацька», вітала з річ­ни­цею визволення району ве­те­ранів, які 70 років тому при­несли на нашу землю мир.

Після покладання вінків та квітів до обеліску Слави ветерани Шацька на чолі з головою ветеранської організації Адамом Дудар­чуком, а також із Василем Семенюком, ветераном педагогічної праці, поїхали до с. Пульмо, де також взяли участь у мітингу-рек­віємі з нагоди 70-ї річниці визволення району.

Відзначу, що поїздка мала на меті не лише участь ветеранів у заході, а й подорож деякими стежками першої стрілецької дивізії, яка визволяла район. Організатори хотіли також показати ве­те­ранам, котрі, мож­ли­во, за станом здоров’я та зважаючи на поважний вік, уже не так часто бувають далі за порогом рідного дому, як змінилися селище і навколишні села Світязь та Пульмо. Та й транспорт для поїздки ветеранам, який надала туристична фірма «Світязь-AKTIVE» (во­дій Руслан Арват), справді винятковий – екзотичний автомобіль марки ГАЗ-69, з відкритим верхом та великим жовто-блакитним прапором. Картина для усіх, хто бачив автомобіль з ветеранами, була справді вражаючою та незабутньою.

У с. Пульмо біля обеліску делегацію з Шацька зустрічали пуль­мівські ветерани на чолі з Петром Занюком, головою Пульмівської первинної організації ветеранів, Федором Гловацьким, сільським головою. Відкриваючи захід, Федір Гловацький відзначив, що у боях за визволення Батьківщини загинуло 120 чоловіків сільської ради, фото 70 з них є на сільському обеліску. Олександр Королюк, найстарший ветеран села, розповів про те, як відбувалося звіль­нення села.

Пригадали ветерани й подію, яка відбулася 20 років тому, коли до с. Пульмо на 9 травня приїхав син командира першої стрілецької дивізії, що визволяла район, генерал-майор Бакуєв. Саме тоді ветерани району пройшли з ним шляхами дивізії його батька, пер­ший полк якої пішов на Шацьк, другий – на с. Світязь та Пульмо, третій – на с. Острів’я. Збереглися й пам’ятні фото про ту зустріч.

За традицією, ветерани пом’янули бойовими ста грамами за­гиб­лих у роки війни побратимів, заспівали разом із народним фоль­клорним колективом «Молодички» Шацького МБК (керівник Ніна Вирович) незабутні фронтові пісні, серед яких «Катюша», «Смуг­лянка»…

В теплій, щирій атмосфері згадували сивочолі ветерани бойові шляхи, сумували за товаришами, які відійшли у вічність, стиха непокоїлися та тривожилися, аби їхнім дітям, внукам та правнукам не довелося пізнати війни на своїй землі.

 

Віта ШЕПЕЛЯ.