Головна Свято У «золотий» ювілей – під вітрилами досвіду

У «золотий» ювілей – під вітрилами досвіду

4231

18 жовтня Шацький лісовий коледж ім. В.В.Сулька відзначив поважний ювілей – 50-річчя від дня заснування закладу

За цей порівняно невеликий період часу коледж пройшов шлях становлення, довгу і яскраву дорогу розвитку, ставши потужним центром підготовки кадрів для лісового господарства не лише Волині, а й усієї країни. Це сучасний вищий навчальний заклад, який вийшов на якісно новий рівень підготовки фахівців. Його диплом завжди буде свідченням знаку якості, підтвердженням високої кваліфікації випускників, путівкою та найкращим стартом у майбутнє.

Саме святкування ювілею розпочалося із відкриття стели як пам’яті про тих людей, котрі були ініціаторами створення навчального закладу, як підсумок хоч порівняно невеликій, але славній історії. Перерізати символічну червону стрічку Ігор Жмурко, директор коледжу, запросив людей, котрі працювали з самого початку створення навчального закладу і до сьогоднішнього дня продовжують плідно працювати і ділитися безцінним досвідом, – Миколу Моісеєнка, колишнього директора технікуму у 1989-1993 роках, та Ларису Левчук, викладача спеціальних дисциплін лісівничого профілю.

Продовжилося святкування в актовому залі коледжу, де панувала надзвичайно радісна атмосфера: зустрілися ж бо тут через десятки років перші випускники коледжу, випускники інших років, котрі, кинувши усі свої щоденні турботи, полинули до рідного навчального закладу, аби привітати його зі славетним ювілеєм! Серед поважних гостей – голова Шацької РДА Володимир Найда, до речі, також випускник цього технікуму, та голова районної ради Володимир Голядинець, делегації з вищих навчальних закладів області та України, з якими співпрацює коледж уже тривалий час, Державного агентства лісових ресурсів України, Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства.

В урочистій доповіді Ігор Жмурко ознайомив гостей заходу із сторінками 50-річної історії закладу.

– 3 травня 1963 року Головне управління лісового господарства і лісозаготівель при Раді Міністрів УРСР видало наказ №143 про організацію Шацького лісового технікуму за спеціальністю «Лісове господарство» з планом набору на 1963-1964 роки 60 чоловік на базі неповної середньої школи, – таким був, за словами Ігоря Васильовича, початок заснування технікуму. – 25 червня 1963 року до вступу в технікум була подана перша заява. До іспитів було допущено 232 абітурієнти. З 60 студентів було сформовано 2 групи. Організаційний період у Шацькому лісовому технікумі був непростим. У стислі терміни потрібно було привести в готовність навчальні приміщення, гуртожитки, упорядкувати територію, налагодити господарську діяльність. Директором навчального закладу було призначено заслуженого лісівника УРСР Валентина Васильовича Сулька. На початку вересня, 50 років тому, був організований навчально-досвідний лісгоспзаг загальною площею понад 12 тисяч гектарів, до складу якого увійшли Шацьке, Ростанське, Світязьке лісництва і Венська лісодільниця з лісозаводом. Розпочав працювати цех з виробництва хвойно-вітамінного борошна, а в 1964 році було введено в дію смолоскипидарний завод. Уже через кілька років у технікумі було обладнано навчальні кабінети ботаніки (завкабінетом Журило Раїса Захарівна), геодезії та креслення (Троценко Неля Григорівна), дендрології (Давидюк Костянтин Савович), механізації (Городиський Микола Євдокимович), математики і фізики (Токар Григорій Леонтійович), історії (Ващук Олексій Петрович), хімії (Левчук Лариса Семенівна). З метою всебічного розвитку учнівської молоді були організовані гуртки художньої самодіяльності (хоровий, танцювальний, духовий, літературно-драматичний), працювало 15 спортивних секцій. З року в рік покращувалися побутові умови: восени 1965 року було здано в експлуатацію новий гуртожиток на 95 місць та було розпочато будівництво їдальні, у наступному році – розпочато будівництво нового навчального корпусу та гуртожитку.

Учні коледжу як майбутні лісівники робили свій внесок в озеленення Шацька та навколишніх сіл: заклали дендропарк у Поліському лісництві, сквер, де вперше висаджено екзотичні дерева та кущі. У 70-х роках силами студентів та викладачів було висаджено сотні саджанців деревних та чагарникових порід у відпочинкових зонах санаторію «Лісова пісня» та турбази «Світязь». У різні роки Шацький лісовий технікум очолювали Сулько Валентин Васильович (1963-1980), Львович Михайло Вікторович (1980-1989), Моісеєнко Микола Михайлович (1989-1993), Шумський Михайло Антонович (1993-2004). Сьогодні у коледжі працюють 48 викладачів, з яких 2 – кандидати сільськогосподарських наук, 23 викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію, 5 – педагогічне звання «Старший вчитель» і 9 – «Викладач-методист». Щедро діляться своїм великим і багатим досвідом педагоги, які з перших років працюють у навчальному закладі – Лариса Левчук, Петро Лукашук, Юрій Кононенко, Микола Турич, Микола Моісеєнко, Аніта Козуліцина.

У 1972 році Шацькому лісному технікуму присвоєно почесне звання навчального закладу зразкового екологічного виховання. Сьогодні коледж є членом Всеукраїнської екологічної ліги. За період існування Шацький лісовий коледж закінчили понад 6 тисяч студентів, кожний десятий отримав диплом з відзнакою. Багато випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах України. Особливо приємно, що зі стін коледжу починали свій професійний шлях Петро Лакида, доктор сільськогосподарських наук, професор, керівник Центрального відділення Лісівничої академії наук України, директор навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України, Анатолій Карпук, заслужений лісівник України, член Центрального комітету працівників лісових галузей України, член-кореспондент ЛАНУ, кандидат економічних наук, директор ВП НУБіП України «Боярська ЛДС», Галина Гарват, головний спеціаліст відділу кадрів Управління кадрів та контролю ДАЛРУ, Сергій Шеремета, перший заступник начальника Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства, Анатолій Гурко, перший заступник начальника Миколаївського обласного управління лісового і мисливського господарства, Борис Бабеляс, начальник відділу лісового господарства Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства, Олександр Кичилюк, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри лісового і садово-паркового господарства СНУ ім. Лесі Українки, Валерій Коновальчук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісівництва навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України, Михайло Ліщук, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Луцького національного технічного університету, та багато інших.

Розбудова матеріально-технічної бази технікуму, формування викладацького складу, всебічний розвиток учнівської молоді – це ті основні проблеми, над якими довелося працювати в перші роки становлення закладу. А вже тепер Шацький лісовий коледж стає з кожним роком все більш відомим в Україні та за кордоном, адже з його стін путівку в життя отримала ціла плеяда фахівців, котрі прославляють свою Альма-матер на теренах України. Розширюється географія співпраці коледжу із закордонними освітянськими закладами Білорусі, Польщі, Фінляндії, результатами якої стала підготовка спільного проекту щодо удосконалення навчального процесу, проведення спільних дендрологічних досліджень.

А далі до виступів і привітань запрошувалися гості закладу – Володимир Найда та Володимир Голядинець, котрі нагородили почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради,  вручили цінні подарунки кращим викладачам коледжу. 

Серед поважних гостей – і колишня випускниця закладу Галина Гарват. Вона від імені голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктора Сівця, колегії агентства привітала усіх з ювілеєм, оголосила подяки та вручила пам’ятні листи кращим працівникам коледжу. А іменні годинники голови ДАЛРУ отримали викладачі Тетяна Бабеляс та Юрій Марчук. Окрім того, за дорученням Міністерства освіти і науки України почесні відзнаки – нагрудні знаки «Відмінник освіти» Ігор Жмурко вручив викладачам Ларисі Левчук та Миколі Моісеєнку. Він також вручив почесні грамоти та оголосив подяки Міністерства освітянам, чий викладацький досвід сьогодні високо оцінений їхніми колегами та керівництвом, відзначив грамотами Шацького лісового коледжу багатьох інших його працівників.

Не обійшлося і без цінних подарунків. Бібліотечний фонд в цей день збагатився чималою кількістю книг, матеріально-технічна база коледжу поповнилася ноутбуками, модемом із безпровідним швидкісним Інтернетом, картинами відомих в Україні художників та не менш оригінальним подарунком від колишнього випускника закладу 1967 року Олега Бережного – жовто-блакитним стягом з написом «Шацькому лісовому коледжу – 50 років», з яким група альпіністів, яку й очолював Олег Бережний, побувала на найвищій точці Російської Федерації – горі Ельбрус. Наповнені спогадами про студентські роки були виступи колишніх випускників технікуму, а про роботу колективу в минулі роки розповідав колишній директор технікуму Микола Моісеєнко. Вітав викладачів, студентів та колишніх випускників закладу і Володимир Бащук, помічник народного депутата України Степана Івахіва. Окрім вітальної адреси, яку зачитав Володимир Васильович, коледжу була подарована ще й електроплита для харчоблоку студентської їдальні.

Незабутні хвилини насолоди подарував присутнім Академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської обласної філармонії (художній керівник – Товій Рівець, народний артист України, заслужений працівник культури та заслужений діяч мистецтв).

Віта ШЕПЕЛЯ.