Неабиякий резонанс викликав у жителів району матеріал «Важка дорога до школи, або чому депутати не співчувають дітям с. Гаївка» («Шацький край», №15 від 18 квітня 2015 року). Проблема пільгового довезення дітей до ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк начебто почала успішно вирішуватися, натомість з’явилися незгідні з позицією авторів листа. Редакція вважає за необхідне оприлюднити погляд на ситуацію, що склалася, адміністрації та педагогічних колективів ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк та с. Мельники, які спростовують деякі моменти, викладені в зверненні батьків учнів до редакції.
«Шановна редакціє! Нам приємно, що батьки прагнуть віддати своїх діток у нашу школу, цим самим таки визнаючи, що в ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк забезпечене якісне надання освітніх послуг. І якби адміністрація й педагогічний колектив школи не прикладали зусиль, а лише «робили вигляд, що все добре», то, мабуть, і питання з довозом дітей так гостро б не стояло, оскільки тоді ви, шановні батьки, повели б своїх діток до іншого, успішнішого, навчального закладу. Дорікати адміністрації школи в тому, що ми відсторонилися від проблеми або ж подаємо неправдиві відомості у звітах, недоречно, бо це насправді не так. Якщо немає централізованого довозу або не забезпечений пільговий проїзд учнів у громадському транспорті, то у звітах зазначаємо: «доїзд коштом батьків», не приписуючи собі чужих заслуг. Проблему доїзду доводиться вирішувати щороку на час сезонної перерви у роботі санаторію, виходячи із наявних ресурсів. Саме дирекція школи в попередні роки домовлялася з перевізниками і через відділ освіти відшкодовувала їм за довіз дітей частину паливно-мастильних матеріалів, коли на це виділялися кошти.
Одного року навіть учитель школи власним транспортом довозив дітей, хоча йому й не покривали всіх витрат. Цьогоріч ми теж не стояли осторонь цієї проблеми, бо цінуємо кожного нашого учня. Той факт, що батьки «не чули», ще не означає, що директор не ініціював вирішення цього питання. Були неодноразові звернення у відділ освіти, хоча розпорядженням РДА №142 від 22 травня 2013 року територія села Гаївка закріплена за НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Мельники. Але, поважаючи волю батьків, які віддали своїх дітей у нашу школу, ми порушували клопотання про виділення хоч якоїсь дещиці коштів на тимчасовий доїзд десяти наших учнів, які зараз живуть у Гаївці. Проте, на жаль, нам було відмовлено у зв’язку зі складним фінансовим становищем району. Тож оскільки школа не має своїх коштів і директор не є розпорядником фінансів, то підтримувати батьків та учнів ми можемо лише в межах своєї компетенції: піклуватися про якісне проведення всіх навчально-виховних занять, про індивідуальне подолання прогалин у знаннях тих учнів, які до школи не з’явилися, дбати про заміну кожного уроку в разі відсутності вчителя, створювати для дітей комфортні умови перебування у школі.
Проблема доїзду дітей стосується не лише Гаївки. У нас навчаються жителі урочища Венське, сіл Світязь та Самійличі, що теж не закріплені за нами територіально. Нашу школу відвідують також учні, що живуть за 3-5 кілометрів по вул. Незалежності, що в смт Шацьк. Повірте, школа рада була б і їм забезпечити довіз хоча б у зимові місяці, але, на жаль, не маємо ні шкільного автобуса, ані коштів. Тож доводиться знаходити порозуміння з батьками, які своїм коштом доставляють дітей до школи або знаходять прийнятний для них вихід із ситуації, що склалася».
Директор ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк Валерій Михальчук, заступник директора з навчальної роботи Тетяна Сидорук,
голова профкому Тамара Мазурок.
«Шановна редакціє газети «Шацький край».
Прочитавши статтю під назвою «Важка дорога до школи…», педагогічний колектив ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мельники був по-справжньому обурений. На яких підставах група людей с. Гаївка дає свою суб’єктивну оцінку освітньому закладу? Їхні діти не мають ніякого стосунку до цієї школи, то чому батьки дозволили собі оцінювати діяльність педколективу?
НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Мельники є державним закладом і в своїй роботі керується нормативно-правовою базою нашої держави. Де будуть навчатися діти, батьки яких звертаються до редакції, звичайно, вирішувати їм самим. Держава гарантує освіту, а вони мають право на вибір. Можливо, хтось має бажання віддати дитину навіть в приватну школу. Будь ласка!
Учителі свідомо не перераховують свої досягнення. Повірте, в нас є що показати і про що сказати. Але ми вважаємо, що оправдовуються тільки ті, які почувають себе винними».
З повагою педколектив школи.