Червень. Особливо з нетерпінням очікують його рибалки, адже саме 10 червня на водоймах закінчився нерестовий період і розпочинається захоплюючий відпочинок тихих рибальських зорей, незабутнього стану духмяної юшки в дружній компанії колег-рибалок, єднання з природою. Особливо такий відпочинок незабутній на чарівних озерах Шацького національного природного парку.
Щоб не зіпсувати собі гарного рибальського відпочинку на наших водоймах, національний парк повідомляє, що спортивно-любительський лов риби в літній період здійснюється поплавковою та донною вудкою з загальною кількістю гачків не більше трьох на одного рибалку та спінінгом з блешнею або штучною насадкою, яка замінює блешню. Лов риби дозволяється на таких озерах: Світязь, Велике Чорне, Луки-Перемут, Пулемецьке, Острів’янське.
Вилов риби протягом дня не повинен перевищувати 5 кг на одного риболова, крім однієї рибини, яка перевищує цю вагу. Лов дозволяється в світлий час доби.
Громадяни, які ловлять рибу, зобов’язані мати при собі документи, які засвідчують особу, місце проживання, а також відловочний квиток на дану водойму.
Забороняється:
– вилов цінних видів риби менше таких розмірів (в см): лящ – 28, судак – 42, короп – 25, карась – 15, вугор – 50, сазан – 35;
– застосування живців на риболовних снастях із вищеперерахованих цінних видів риб.
За кожну незаконно виловлену рибину на порушника поширюються тарифи для обчислення шкоди, заподіяної територіям та об’єктам природнозаповідного фонду (в грн.): вугор річковий, сазан – 602, судак – 903, щука – 602, білий амур – 451, товстолобик – 451, лящ – 301, лин – 210, в’юн – 31, карась сріблястий – 30, плітка – 150, плоскирка, окунь звичайний, йорж – 141, верховодка та інші види – 30 грн. за 1 кілограм.
Вилов проводиться за відловочними квитками, виданими Шацьким національним природним парком, які можна придбати в Світязькому, Пульмівському, Мельниківському лісництвах, в конторі парку та магазині «Діана», що в смт Шацьк.
При виявленні випадків передачі своїх відловочних квитків іншим особам вважати, їх недійсними і вилучати.
Шацький національний парк просить дотримуватись «Правил рибальства» на водоймах і не ускладнювати собі відпочинок.
Адміністрація Шацького національного природного парку.