«Органам влади потрібно передбачити різні варіанти розвитку подій для мінімізації наслідків можливих повеней», – зазначив Глава держави, визначаючи завдання з метою координації роботи різних служб у попередженні і подоланні весняного повноводдя.
12 березня на нараді були присутні керівники територій, люди яких найчастіше потерпають від стихії. Звітуючи про виконані роботи на Волині, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Башкаленко, зокрема, зазначив, що завдяки державній підтримці місцева влада суттєво покращила стан меліоративної мережі. «У 2011 році, вперше за роки незалежності України, з резервного фонду Уряд виділив Волині 22,5 млн. грн. для зменшення шкоди від паводкових та повеневих вод. Торік область отримала ще понад 12 млн. грн. Завдяки асигнуванням в регіоні відремонтовано майже 350 км внутрішньогосподарських меліоративних та понад 120 км лісових дренажних мереж, відновлено більше 40 км магістральних каналів, побудовано 13 км нових каналів, зведено 11 км захисних дамб».
Олександр Башкаленко також доповів, що в області збудовано три нові насосні станції та відремонтовано 30 насосно-силових агрегатів на помпувальних станціях, що несуть найбільше навантаження під час пропуску високих вод. «Як результат, тисячі садиб, десятки тисяч гектарів сільськогосподарських угідь і лісових масивів захищені від затоплення», – зазначив він.
Перший заступник голови облдержадміністрації запевнив, що на Волині налагоджено чітку взаємодію між усіма службами та структурами у роботі з попередження шкоди від підтоплень.
Прес-служба облдержадміністрації.