Програма «Transparent cities/Прозорі міста» презентувала Рейтинг прозорості 100 українських міст за результатами 2021 року. У рейтингу топ-100, який очолив Маріуполь, місто Володимир посіло 13-ту сходинку із результатом 70,7 балів зі ста.
Метою цьогорічного дослідження було зафіксувати наявний розвиток та прогрес муніципалітетів, щоб з перемогою повернутися до їх відбудови та покращення. Команда програми «Transparent cities/Прозорі міста» наголошує, прозорість та підзвітність — це не тільки те, що допомагає містам розвиватись у мирний час. Це ті фактори, які допомагають долати кризи ефективніше. Саме стрімкий розвиток місцевого самоврядування дозволяє сьогодні успішно давати відсіч ворогу. Мери – реальні лідери своїх громад. Потрібно фіксувати успішні кроки місцевого самоврядування, аби не лише відновити, а й примножити їх після перемоги у війні. А ще підкреслити, якими прогресивними, зразковими та проєвропейськими були, є, і будуть українські міста.
Детальніше — у дослідженні.
Довідкова інформація:
Трансперенсі Інтернешнл Україна — акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції. ТІ Україна започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності.
Програма щорічно формує Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України. За п’ять років середній показник прозорості міст підвищився на 62,2%. У рамках програми також формується Рейтинг підзвітності 50 українських міст, який показує фактичний стан підзвітності органів місцевої влади. Середній показник підзвітності міст за підсумками 2021 року становить 16,5 бала. За результатами рейтингування експерти програми надають рекомендації та консультують міські ради щодо впровадження кращих практик прозорості та підзвітності місцевої влади. Дослідження прозорості та підзвітності є взаємодоповнюваними та демонструють комплексний рівень відкритості органів місцевого самоврядування.
У 2020 році створена онлайн-платформа «Transparent cities/Прозорі міста», головна ціль якої — сприяння ефективному діалогу між владою та громадою.