Головна Наради, сесії Депутатські запити, бюджет та робота лісівничих структур: про що говорили на сесії...

Депутатські запити, бюджет та робота лісівничих структур: про що говорили на сесії районної ради

3004

У середу, 25 квітня, під головуванням голови районної ради Сергія Карпука відбулася чергова сесія Шацької районної ради, участь у якій взяли Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, та Олександр Пирожик, перший заступник голови Волинської обласної ради. Більш ніж чотири години знадобилося депутатам, аби розглянути усі питання порядку денного, а їх було немало – аж сорок. Більше часу, ніж відведено регламентом, депутати озвучували свої депутатські звернення та запити.

Депутатка Ніна Хомич озвучила звернення жителів Світязької сільської ради до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області та голови Волинської облдержадміністрації Олександра Савченка, в якому просили посприяти у затвердженні 110 проектів землеустрою жителям сіл, які знаходяться на погодженні у Держгеокадастрі. Другий запит також був направлений голові Волинської ОДА: до депутатки звернулися ветерани та учасники бойових дій Любомльського та Шацького районів і просили сприяти створенню на базі пансіонату «Шацькі озера» лікувально-реабілітаційного центру відкритого типу для учасників та ветеранів бойових дій. У третьому зверненні депутатки йшлося про Піщанську школу: жителі села просили вирішити питання по навчальному закладу, оскільки батьків не задовольняє робота директорки школи Любові Ковальчук. Стосувалися претензії батьків незадовільного стану їдальні, яку, зрештою, довелося закрити, та встановлення санвузлів, точніше, їх відсутності. Якщо проблеми школи не будуть вирішені – батьки обіцяли звертатися в усі ЗМІ та телебачення.

Людмила Єрофєєва, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА, пояснила, що в школі працювала депутатська комісія районної ради, на засіданні якої розглядалось питання можливості облаштування санвузлів. У зв’язку з тим, що їх встановлення було надто дороговартісним для районного та місцевого бюджетів (потягнуло б аж на 800 тис. грн.), вирішено було кошти у співфінансуванні з обласним бюджетом (по 100 тис. грн.) перекинути на облаштування санвузлів у Пулемецьку школу. Дала вичерпні відповіді Людмила Єрофєєва й на інші питання, які порушували батьки у своєму зверненні: директорку буде змінено до 1 вересня, а документація на будівництво школи виготовляється. Голова Шацької РДА також підтвердив, що про проблему необхідності будівництва Піщанської школи знають на обласному рівні, але найперше завдання – дочекатись виготовлення проекту. Також у планах – капітально відремонтувати приміщення сільського Будинку культури.

Депутат Наталія Новікова озвучила запит до голови Волинської ОДА: жителі багатоквартирних будинків, розташованих в урочищі Гушово, просять розглянути можливість надання дозволу на розробку технічної документації щодо поділу земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирні будинки (на це потрібен дозвіл Волинської ОДА).
Запит депутатки Світлани Чернякової був скерований до служби автомобільних доріг Волинської області: жителі деяких вулиць с. Світязь просили встановити автобусну зупинку по вулиці Жовтнева, 76. Фінансування даних робіт забезпечить Світязька сільська рада.
Депутатський запит Світлани Іванюк направлений до першого заступника голови Волинської обласної ради Олександра Пирожика та стосувався законності діяльності ШНПП на рекреаційних територіях, зокрема, вирізування дерев на території Полісянки та Гушовського хутора, встановлення там стовпчикового фундаменту.

Анатолій Бубела інформував депутатів про відповідь на свій запит, який отримав від операторів стільникового зв’язку: встановлення вишки на території Прип’ятського старостинського округу планують в наступному році. Депутат, користуючись присутністю обласного посадовця, просив тримати це питання на контролі. Наступний свій запит скерував до дорожників та голови Шацької РДА: сприяти вирішенню питання встановлення на міжнародному пункті пропуску «Пулемець» туалету та оновлення зупинки.

Олександр Наумич просив у запиті голову Шацької РДА надати інформацію щодо готовності закладів до відпочинкового сезону 2018 року, а генерального директора ПрАТ «Волиньобленерго» – сприяти заміні електроопор по вулиці Набережна, що в смт Шацьк, які перебувають в аварійному стані. Усі запити та звернення депутати підтримали.

Користуючись нагодою, Олександр Пирожик виконав приємну місію – з нагоди 32-ї річниці Чорнобильської трагедії за високий професіоналізм та вагомий внесок у забезпечення ефективного функціонування санаторію, створення сприятливих умов для відпочинку та оздоровлення чорнобильців колектив санаторію «Лісова пісня» відзначив грамотою Волинської обласної ради та вручив нагороду директорці здравниці Руслані Дибель.

Традиційні питання сесії – бюджетні, зайняли у депутатів лише декілька хвилин. Оскільки попередньо звіт про виконання бюджету району за І квартал 2018 року розглядався на комісії та були погоджені зміни до бюджету, Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА, лише коротко інформував депутатів про основні фінансові показники: за три місяці до загального фонду надійшло 21 млн. 299 тис. грн. податків, зборів та інших платежів, що становить 92,4 % до затверджених показників. Власні надходження бюджету становили 1 млн. 717 тис. грн., або 166% до затверджених призначень. Бюджет району поповнився субвенцією з державного бюджету на виплату пільг, субсидій і допомог (10 млн. 493 тис. грн.), освітньою, медичною та базовою дотаціями. За видатками районний бюджет виконано на 85%. Серед змін до бюджету – більше 700 тис. грн. субвенції з обласного бюджету, 35 тис. грн. передбачено на оздоровлення дітей, 100 тис. грн. – Світязькій сільській раді на співфінансування з придбання сміттєвих баків, також чимало коштів дісталося освітянській галузі на різноманітні потреби її закладів. Окрім того, між сільськими радами було розподілено більше 300 тис. грн. від перевиконання районного бюджету.

За рекомендаціями голів постійних профільних комісій депутати затвердили звіт генерального директора ТМО Любомльського і Шацького районів Володимира Дибеля про використання коштів районного бюджету на утримання закладів охорони здоров’я Шацького району, проте не прийняли звіт Тетяни Васенько, в.о. головного лікаря КЗ «ЦПМСД Любомльського і Шацького районів, оскільки та була у відрядженні у Луцьку, а попередньо на комісії це питання не розглядалося. Затвердили депутати звіт Людмили Єрофєєвої, начальниці відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА (за її словами, в минулому році в навчальних закладах проводилось чимало ремонтних робіт, впроваджувалися енергоощадні заходи, школи поповнились різноманітними посібними матеріалами для уроків), та Оксани Юхимук, начальниці відділу культури Шацької РДА, про збереження та ефективність використання майна (основна проблема – капітальний ремонт районного Будинку культури, який, відповідно до перерахунку робіт, коштує 25 млн. грн.), редактора газети «Шацький край» Віктора Грицюка про виконання функціональних обов’язків та фінансово-господарську діяльність.

Більш докладно депутати виявили бажання заслухати інформацію начальника Шацького відділення поліції Андрія Семенюка про стан боротьби зі злочинністю, охорони публічного порядку та результатів діяльності за 2017 рік. Серед основних показників роботи поліції – збільшення кількості складених протоколів (зі 167 у 2016 році до 330 у 2017 році). За минулий рік зареєстровано 150 кримінальних правопорушень (у 2016 році – на одне менше), з яких у 75 випадках особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (2016 рік – 54). Збільшилась кількість розслідуваних кримінальних правопорушень минулих років – 18 проти 14 у 2016 році; з 83 крадіжок розкрито 32; з 18 фактів нанесення легких тілесних ушкоджень розкрито 16. Збільшився відсоток розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів – з 65 фактів розкрито 31 (2016 рік – 14). Серед недоліків роботи – відсутність відеоспостереження, але й ця проблема вирішується спільно з сільськими та селищною радою. Але, незважаючи на ріст розкриття злочинів, депутатів не задовольнили відповіді начальника поліції на запитання про реагування правоохоронців на повідомлення про вирубку дерев, яка відбулася на «нічийних» землях (за поясненням Андрія Семенюка, в протоколі комісії районної ради, наданому до поліції, було недостатньо фактів для реагування, проте пообіцяли провести перевірку, як тільки будуть надані хоч деякі факти). Тому депутатами було прийнято рішення інформацію таки взяти до відома, але з умовою наступного разу дати вичерпні відповіді на питання, які стосуються озвучених фактів.

Чимало пропозицій лунало від депутатів у відповідь на інформацію Володимира Бугайчука, заступника голови Шацької РДА з гуманітарних питань, про забезпечення умов для всебічного розвитку молоді та їх змістовного дозвілля, адже зараз зазвичай відпочинок молоді обмежується лише вечірніми дискотеками у барах та найбільш популярних закладах культури. Пропозиція Сергія Карпука – зібрати інформацію з усіх установ, які можуть організовувати дозвілля молоді, та конкретні пропозиції про те, як залучати молодь до різноманітних культурно-спортивних, природоохоронних та розважальних заходів.

Попри прискіпливий розгляд питання про збереження і розвиток природно-заповідного фонду на профільній комісії, яка відбулася напередодні сесії та де звітувала директорка Шацького національного природного парку Марія Христецька, депутати знову ж таки забажали більш конкретно заслухати доповідь її заступника Сергія Кузька (директорка, як пояснив заступник, поїхала у відрядження в Київ).

Майже годину слухали інформацію про діяльність природоохоронної структури, а в депутатів, в свою чергу, було чимало зауважень та пропозицій до роботи парку (за яким принципом та на якій підставі надаються землі в оренду чи користування, чому розробляється документація щодо поділу земель парку на три частини, що планується зробити на пляжах озер, в тому числі й центральному в селі Світязь, наметових містечках та багато іншого). Зрештою, депутати, попри рекомендації профільної комісії, вирішили не брати інформацію до відома, а побажали почути особисто директорку парку на спільній нараді, на яку запросити заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря, а також представників бізнесу, та ще раз обговорити питання, які виникали у депутатів (орієнтовно нараду планується провести до 15 травня). В свою чергу Олександр Пирожик пообіцяв в обласній раді переглянути документ, на який спираються в Шацькому національному природному парку при веденні господарської діяльності, та долучитись до вирішення цих питань.

Значно менше питань у депутатів уже було до головного лісничого ДП «Шацьке УДЛГ» Миколи Кузнєцова (чи користуються новозбудованою лісовою дорогою, чи планують долучатися до часткового ремонту та грейдерування доріг, просили «доремонтувати» лісову дорогу до Кропивників).

Уже значно оперативніше після перерви депутати розглянули, внесли пропозиції та затвердили ряд Програм з мобілізаційної підготовки, організації рятування людей на водних об’єктах, покращення якості питної води, соціального захисту населення, розвитку туризму та рекреації, екологічної програми «Екологія-2016-2020», розвитку малого підприємництва, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку фізичної культури та спорту та інші.

При розгляді питання про хід виконання програми розвитку туризму та рекреації у Шацькому районі Василь Голядинець, користуючись присутністю обласного посадовця, запитав його думку про те, чи потрібно надалі розвивати курорт в районі, оскільки на сесії обласної ради двічі блокувалося рішення про зміни до обласної програми розвитку туризму та рекреації, відповідно стопорилося питання «Курорту-Шацьк» та фінансування проведення бальнеологічних досліджень, над яким так наполегливо протягом минулого року працювали в районі спільно з обласною державною адміністрацією. Намагався пояснити свою позицію депутат обласної ради Володимир Дибель (він один з тих, хто не підтримав рішення): Шацьк – курорт не державного, а місцевого значення, та й для цього статусу потрібно вирішити чимало проблем. Та з ним не погодився голова райдержадміністрації: найперше треба завершити бальнеологічні дослідження, результати яких покажуть, як діяти далі: створювати курорт місцевого чи все-таки державного значення. Докладно розібратись у ситуації обіцяв Олександр Пирожик та врахувати позицію Шацької громади при наступному розгляді питання на сесії обласної ради.

Віта ШЕПЕЛЯ