Головна Стисло Цього року туристичний се­зон для Шацького району очі­кується особливо напру­же­ним

Цього року туристичний се­зон для Шацького району очі­кується особливо напру­же­ним

3856

Цього року туристичний се­зон для Шацького району очі­кується особливо напру­же­ним та насиченим, оскільки чи­мало жителів міст, зважаючи на си­ту­ацію в Криму, будуть шукати альтернативу відпо­чин­ку на півострові. І таким варіантом для багатьох жите­лів України може стати наш озер­ний край. Першим дзві­ноч­ком до цього уже стали першо­травневі ви­хід­ні, коли на Во­линь із три­денною екскурсією приїхали жи­телі міста Миколаїв, зокрема, працівники ПАТ «Ми­ко­лаївобл­енерго».

Таїсія Леонова, голова проф­спілки установи, розповідає, що їхні працівники на вихідні завжди організовують екскурсії до різних місць України – бува­ли вже і у Карпатах кілька разів, у Криму, на Сході та в Центра­льній Україні. А цього разу, ско­риставшись послугами фір­ми-туроператора «Джоін ап», з ра­дістю погодилися відвідати Волинь.

– Чесно кажучи, маршрутом на Волинь ми зацікавилися одра­зу, як тільки нам його зап­ро­понували, – ділиться вра­женнями пані Таїсія. – Здається, бували уже скрізь, але на Волині – впер­ше. І жодного разу не пожал­кували про те, що сюди приїха­ли. Вра­жень від екскурсії вис­та­чає: ще ніде нас так щиро не зустрічали, як у Ковелі – з ко­ро­ваєм та піс­нями, вразили чисті міста, краса природи та чистота озер, сподобалося у Брестській фор­теці та у замку Любарта, у Зим­ненському жі­ночому мо­нас­тирі. Та, мабуть, найбільше емоцій отри­мали від концертної про­грами та вечора, проведеного з народ­ним аматорським фоль­клор­ним колективом «Моло­дички», де були і пісні, і танці, і веселі жарти. Сподобалося і в сана­торії «Лісова пісня», де серед лі­сів можна знайти без­гомінну тишу. А їхати сюди не боялися: якби тут було так не­безпечно, як кажуть, я б ніколи не повезла сюди своїх колег, їхніх дітей. Тож дуже вдячні усім за хорошу екскурсію, ми ще сюди обов’яз­ково повернемося!

Ніна Вирович, керівник анса­м­блю, також розповідає, що з усіх сил старалися, аби в гостей лишилися лише приємні вра­ження від поїздки, показати, що на Заході країни живуть прості та щирі люди, а не «бендерівці» і фашисти.

Вольдемар Шишкін, директор туристичної агенції «Джоін ап», у телефонній розмові каже, що його фірма тепер старається відкривати для українських гро­мадян нові вітчизняні ту­рис­тичні маршрути, оскільки тури у Європу цього сезону подорожчали, а тих, хто лю­бить подорожувати, Карпата­ми уже не здивуєш, а Крим – недосяжний. Тож доводиться пропонувати людям нові нез­відані куточки України, диву­вати природою, в якій вагомою складовою є екологія.

– Наша турфірма пропонує триденний маршрут не лише по Волині (озера Згоранське, Пісочне, Світязь, замок Лю­бар­та та жіночий монастир, відпочинково-розважальний комплекс «Адреналін-сіті»), а й поїздки у Біловезьку пущу та Брестську фортецю у Біло­русі. Шкода лише, що більше трьох годин згаяли на мит­ниці, за цей час нам вдалося б багато чого оглянути. Цей маршрут, я б сказав, малові­домий в Україні, але не менш цікавий, ніж інші. Тих, хто тут побував, вражає краса при­роди, озер, чистота на­селених пунктів, хороше ста­в­лення людей. Ко­ли їхали автобусом із Кове­льського вокзалу містом, ба­гато хто хотів побачити жи­вих бан­дерівців, дивува­ли­ся, чому ж вони не ходять міс­том. Гос­тям дуже сподо­бала­ся зус­тріч на вокзалі, сама екскур­сія. Але мушу визнати, що цінова політика готелів та закладів харчування озер­ного краю могла б бути більш гнучкою, орієнтуватися на зниж­­ки, чим могли б більш привабити клієнтів, а не від­штовхувати. Але думаю, що перспектива у Шацького краю як туристичного є велика.

Віта ШЕПЕЛЯ.