Головна Військо Потреба для солдат номер один: цигарки, шкарпетки, футболки, майки, спідня білизна

Потреба для солдат номер один: цигарки, шкарпетки, футболки, майки, спідня білизна

3327

Ми вже інформували чита­чів, що з ініціативи Шацької районної організації ВО «Сво­бода» на базі редакції районної газети «Шацький край» ство­рено Комітет гуманітарного забезпечення війська. Акція збору продуктів та речей пер­шої необхідності для україн­ських вояків, які беруть участь в АТО, має перші результати – кількасот кілограмів матері­альної допомоги: макаронів, круп, цукру, олії, чаю, кави, м’яс­них і рибних консерв, пе­чива, горіхів, домашніх ово­чевих консерв, туалетного па­перу і засобів гігієни, футболок, шкарпеток і спідньої білизни, засобів та станків для гоління. Зібрали також кошти – близько 1 тисячі гривень. Вдячні за до­помогу небайдужим жителям Шацька, зокрема підприємцям Шацького ринку (особливо Оль­зі Редько, яка пожертвувала військовим кілька десятків пред­метів спідньої білизни – як вия­вилося, в них солдати мають велику потребу), пересічним місцевим жителям, пенсіонерам, гостям селища, які наповнювали ящики, встановлені в магазинах. Велике і щире «дякую» адресуємо шацьким діткам, які долучилися до акції написання листів і творення малюнків для українських військових. Завдяки небайдужості за­відувача дошкільного навчального закладу №1 смт Шацьк Людмили Науміч, вихователів груп «Дзвіночок», «Сонечко» та «Ве­селка» стала можливою участь маленьких вихованців дитсадка у творенні художніх робіт на патріотичну тематику. Дітки добре розуміють, що відбувається в країні, тому яскравими барвами малювали веселку, сонечко, усміхнених українців. Найбільш вправні зображували українських військових, танки і навіть колючий дріт на кордоні України і Росії, доповнювали намальоване написами «Слава Україні!» і «Героям слава!» Неодмінним атрибутом усіх творчих робіт був синьо-жовтий прапор. А от уривок з листа ма­ленької шачанки до солдата: «… Я завжди молюся за тебе і прошу у Бо­га, щоб не було війни. Зараз у нас мирне небо. При­їж­джають відпо­чивальники до озе­ра Світязь. Я ду­маю, що ти теж колись приїдеш до озера, коли ми пе­реможемо у цій вій­ні. І Крим теж наш буде…».

Житель селища Шацьк Тарас Савчук (на фото вгорі) вперше за час служби в зоні АТО приїхав у 10-денну відпустку додому. Тут на нього з нетерпінням чекали дружина і двоє діток. З короткої розмови з солдатом зрозуміла, що мобілізували його ще 9 березня, зараз підрозділ знаходиться недалеко від Донецька. Війна входила в жит­тя Тараса польовими умовами, недоспаними ночами, про­веденими в окопах; постійними обстрілами з боку терористів і, що найстрашніше, втратами побратимів. Найспокійніша обста­новка зазвичай вдень – тоді можна трохи відпочити. Чи не щоночі сепаратисти й російські найманці активізуються, діючи підступно, стріляючи із кладовищ і житлових будинків. На лікті руки солдата ще не повністю загоїлася рана – це наслідок обстрілу підрозділу російськими «Градами». Тарас каже, що має бронежилет і каску, хоч стару та не дуже надійну. Харчів вистачає, бо допомагають волонтери, а от з медикаментами скрута. Рветься форма, бо неякісна, є потреба в майках, футболках, шкарпетках, спідній білизні. Саме це, а ще цигарки з волонтерської допомоги до простих солдат майже не доходять.

Побачившись із рідними і трохи перепочивши, Тарас Савчук 19 серпня вирушив на схід, де на нього чекають побратими. Радів, що приїде до хлопців не з порожніми руками. Координатори благодійної акції – члени Шацької районної організації ВО «Свобода» – зібрали для нього два великих пакети продуктів, одягу і речей першої необхідності, на 200 гривень придбали медикаментів і дали 200 гривень, аби по дорозі купив картоплю. З задоволенням Тарас забрав із собою листи і малюнки шацьких дітей. Як він пояснив, для гарного настрою і розрядки після бойової напруги. 

Після швидкоплинної відпустки, побачившись із дружиною і рідними, повертається на передову, під Донецьк, і світязянин Валентин Хомич (на фото внизу). Розповів, що найбільше солдатам бракує питної води і цигарок. Харчів і медикаментів вистачає, їх постійно підвозять волонтери з Луцька і Володимир-Волинського, вони ж доставляють і посилки з дому. Гроші бійцям закидають на зарплатні картки справно, проте зняти їх – проб­лемно, бо найближчі відділення банків і банкомати знаходяться у віддалених населених пунктах. Недовго слу­гує бійцям і вітчиз­няна форма – після першого прання втрачає вигляд і розлазиться по швах. До прикладу, Валентин зносив уже два комплекти, реко­мендує купу­вати «гуманітарку» чи пошите місцевими кравцями (на Шаць­ко­му ринку така форма про­да­ється). Перед тим, як виру­шити в дорогу, він також мав мож­ливість побувати на складі, де зберігається зібрана громадою матеріальна допомога, і вибрати все необхідне. Зізнався, що він особисто ні в чому не має пот­реби, все везе з дому, а от хлоп­цям, які не були у відпустці, під­тримка не завадить. Спідня бі­лиз­на, шкарпетки, кілька упаковок цигарок – солдати будуть раді такому презенту.

До слова, з 12 по 16 серпня, тривала чергова поїздка голови Волинського обласного комітету гуманітарного забезпечення вій­ська, свободівця Сергія Коби в зону АТО, який доставив бій­цям 51-ої окремої механізованої бри­гади 11 тонн матеріальної до­помоги: ме­дика­мен­ти, засоби гігіє­ни, продукти хар­чу­ван­ня та станцію для очищення води. Най­більше допомоги для українських вій­сь­ко­вослужбовців зіб­рали громади Лу­ць­кого, Івани­чівсь­кого, Старови­жівсь­кого та Манецького ра­йо­нів Волині. Ша­ць­кий район у цій акції поки що пасе задніх. Над­то пові­льно на­пов­нюються ящики, які стоять у мага­зинах, або ж взагалі пус­тують. У супер­мар­ке­ті «Наш край» в такий ящик, обкле­єний листівками з закликами про допо­могу, люди кидали… сміття.

Нагадаю, що акція збору грошей, продуктів та речей першої необ­хідності для українських військовослужбовців триває. У ящики слід класти продукти тривалого зберігання (макаронні вироби, цукор, крупи, олію, мед, згущене молоко, печиво, м’ясні, рибні та овочеві консерви, каву, чай), а також засоби особистої гігієни (вологі та сухі серветки, мило, зубну пасту і щітки, пральний порошок), одяг (шкарпетки, футболки, нижню білизну тощо), цигарки. Все це можна приносити безпосередньо в редакцію газети «Шацький край» (вул. 50 років Перемоги, 20, приміщення гуртожитку Шацького лісового коледжу; тел. 2-00-44). Також прохання відгукуватися солдатам, що мобілізовуються, чи приходять у відпустку. Допомога збирається саме для вас. Телефони координаторів акції: 068-14-06-808; 067-17-67-981; 067-14-46-850.

Не будьмо байдужими!

Мирослава ЦЮП’ЯХ.