Головна Стисло Дія мікропроекту завершилася, але тісна співпраця з поляками триватиме й надалі

Дія мікропроекту завершилася, але тісна співпраця з поляками триватиме й надалі

4113

20 грудня на базі санаторію «Лісова пісня» відбувся за­вер­ша­льний семінар мікропроекту «Фольклор та народне мистецтво Над­­бужанської прикордонної території», який проходив у рамках програми «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». Фінансування про­екту здійснювалося за кошти Євросоюзу (загальна вартість проекту – 50 тис. євро). У складі учасників семінару від Шацького району були Сергій Віннічук, голова Шацької районної ради, Сергій Пархонюк, депутат районної ради, Оксана Юхимук, в.о. начальника відділу культури Шацької РДА, директори Шацького районного та міського Будинків культури Валентина Ханзерук та Ніна Вирович, директор Шацької дитячої музичної школи Ольга Цюпяшук, голова Шацького відділення Українського фонду культури Надія Приймук, а також знаний на Волині культурний діяч Андрій Мигуля. Делегацію з польської сторони очолив війт гміни Влодава Тадеуш Савіцький. Дружню підтримку відчули шачани від гостей-поляків, котрі завітали до нашого краю не з порожніми руками: вони зібрали та привезли гуманітарну допомогу для переселенців з Криму та Східної України, речі для бійців АТО (одяг, продукти харчування, ліки), які передані в районну організацію Товариства Червоного Хреста України.

Сам семінар розпочався презентацією Марти Вавришук, керів­ника відділу культури, освіти, спорту і туризму гміни Влодава. У її розповіді – про заходи, які були організовані в рамках реалізації проекту, який розпочався у лютому цього року. Зокрема, як на території Польщі, так і України відбувалися семінари-навчання для майстрів народного мистецтва, мистецькі заходи. Також був презентований фільм про ці заходи, серед яких – спільний україн­сько-польський семінар народних умільців Влодавського повіту та Шацького району, що відбувся у місцевості Собібор (Польща), ярмарок фольклору «Моє рідне прикордоння» (санаторій «Лісова пісня») та інші. Результатом дії проекту має бути видання буклету трьома мовами (українською, польською, англійською) про розвиток народних мистецтв на територіях Влодавського повіту і Шацького району. Також Марта Вавришук презентувала шачанам картини, які малювали учасники на майстер-класі у Польщі.

Сергій Пархонюк, в свою чергу, подякував польським парт­не­рам за співпрацю, за допомогу у веденні документації та організації заходів, адже сьогодні дружня підтримка поляків для українців важить набагато більше, ніж будь-що.

Про важливість реалізації спільних проектів у різних галузях між двома прикордонними регіонами говорив Тадеуш Савіцький. Він також запевнив, що польська сторона завжди буде допомагати та підтримувати Україну в реалізації подальших європейських проектів, що може стати другим шансом для інтеграції у європей­ське суспільство.

Сергій Віннічук, виступаючи перед учасниками заходу, подя­кував польській делегації за надану гуманітарну допомогу, адже поляки та українці є близькими не тільки по крові, а й по духу. Тож нам потрібно робити усе для того, аби кордони між двома наро­дами були менш відчутними.

Також польські партнери висловили побажання більше залучати до участі у проектах молодь району, а також школярів, які могли б обмінюватися досвідом зі своїми польськими однолітками.

Учасникам заходу були роздані оплатки (мучні пластинки), які, за польською народною традицією, відламували один в одного, куш­тували та висловлювали ближнім усі найкращі побажання.

Кульмінаційним моментом семінару стали українські пісні у виконанні Андрія Мигулі.

Віта ШЕПЕЛЯ.