Головна Цікаво Історія однієї консультації або до якого юриста краще звертатися?

Історія однієї консультації або до якого юриста краще звертатися?

311

Потрібна консультація юриста? – звертайтеся тільки до практикуючих у відповідній сфері юристів.

В Інтернеті багато реклами юристів, які обіцяють надати консультацію з будь-якого питання. Це – нонсенс. Наведу як приклад історію, яка сталася не так давно – розповідає нам адвокат об’єднання “Альва Прайвесі”, яке займається наданням в Києві юридичних послуг.

Звернення до юриста

Співробітниця Головного управління статистки в м. Києві звернулася до одного досить відомого в Києві юриста-теоретика за консультацією. Зауважимо, що цей юрист чудово розуміється на кримінальному та адміністративному праві, знає Кримінальний кодекс і Кодекс України про адміністративні правопорушення мало не напам’ять.

Дівчину цікавило, які санкції будуть їй загрожувати за те, що вона не подала своєчасно декларацію про зміни в майновому стані державного службовця та чи варто їй тепер взагалі її подавати.

Порада юриста

Юрист-теоретик зробив цілком логічний висновок: якщо стаття 1726 КУпАП передбачає штраф від 50 до 100 нмдг (від 850 до 1700 грн.), то вигідніше таки подати декларацію, нехай і з запізненням, і при цьому добровільно повідомити Нац. агентству з протидії корупції про своє правопорушення, щоб пом’якшити провину.

З точки зору КУпАП висновок юриста цілком закономірний і логічний: подана, нехай і з запізненням декларація, плюс щиросердне зізнання – це пом’якшувальні обставини, а відповідно, суд, швидше за все, оштрафує НЕ на 1700, а на 850 грн. Саме це юрист і порадив дівчині.

Розв’язка: результати консультації юриста

Після того, як суд відбувся і дійсно оштрафував її лише на 850 гривень… дівчину звільнили з роботи.

Чому так сталося? Все просто. Крім КУпАП існує ще закон «Про державну службу», в п. 3 ч. 1 ст. 84 якого сказано, що державний службовець, щодо якого набрало законної сили рішення суду про притягнення до адміністративної відповідальності за пов’язане з корупцією діяння, повинен бути звільнений.

До якого юриста все ж звертатися?

Яким би чудовим і всезнаючим не був юрист в одній сфері, але в інший він може бути абсолютно нетямущий. Якщо вам потрібна консультація з питань державної служби – звертайтеся до практикуючого юриста, який розбирається в особливостях держ. служби, а не до теоретика кримінального права.

Якщо вам потрібна консультація з питань господарського права – відповідно, звертайтеся до практикуючих адвокатів по господарським справам, а не до теоретиків з будь-якої іншої сфери права. Це вбереже вас від поганих порад і негативних наслідків.