Головна Цікаво Куди вкладати гроші в 2020 році

Куди вкладати гроші в 2020 році

357

Якщо гроші тримати в трилітровій банці, то вони знецінюються. Щоб зберегти та примножити свій капітал, потрібно навчитися робити інвестиції. Розглянемо кілька популярних і перевірених варіантів, куди вигідно інвестувати.

Дорогоцінні метали

Портал «Молодий Буковинець» у своїй статті про те, куди вкласти гроші, радить вибирати золото. Цей метал завжди ціниться, особливо в кризові часи. Можна інвестувати і в інші метали: платину, срібло та паладій. Слід пам’ятати, що для короткострокових інвестицій цей варіант не підходить. Більшість часу ціна золотих злитків не зазнає стрімких змін, і тому можна втратити за рахунок великої різниці між курсом купівлі та продажу в банках.

ОВДП та депозити

Розглядаючи варіанти, куди вигідно вкласти гроші, більшість українців притримується традиційних та не ризикових варіантів: депозитів у гривні, доларах, євро. За минулий рік ще більшої привабливості набули облігації внутрішньої держпозики. Вони мають вищі відсотки, ніж банківські депозити, та гарантії Міністерства фінансів.

Нерухомість

Користується попитом і вкладання грошей в квадратні метри. Це роблять кількома способами:

  • Купують комерційну нерухомість, а потім здають її бізнесу. Це можуть бути офіси, готелі, складські приміщення.
  • Вкладають гроші в квартиру, що будується. Поки об’єкт здадуть в експлуатацію, вартість квадратних метрів може вирости на 30–40%. Втім, цей заробіток не має стовідсоткової гарантії. Дуже часто українські будівельні компанії затягують термін здачі будинку, а в найгіршому випадку будівництво заморожують.
  • Здають в оренду. Повернути вкладені кошти можна приміром за 8–12 років. Швидкість виходу на прибутковий рівень залежить від розташування та ремонту квартири, а також вдалого вибору орендарів.

Бізнес

Однією із самих вигідних інвестицій може стати власний бізнес. Вибирати потрібно ту сферу, в якій ви найбільше розуміється або є високі шанси заробити. Багато хто придивляється до агробізнесу, бо його продукція завжди користуватиметься попитом на внутрішньому і зовнішньому ринках. З 2014 року інвестиції в агросектор виросли на 81%. Найближчим часом в Україні відкриється ринок землі. Судячи з наявних пропозицій з продажу землі на OLX, один гектар коштуватиме біля 2–3 тисяч доларів. Тому саме зараз можна подбати про те, щоб отримати свою ділянку, яку потім вигідно продати.

Вибираючи варіанти, куди інвестувати, слід враховувати свої знання в тій чи іншій сфері, а також наявну суму. Депозит можна відкрити з кількома тисячами гривень, для ОВДП вже бажано мати 100 тисяч гривень, ще більші інвестиції потрібні у нерухомість.