Коли полягає шлюбний договір?
Якщо ви вже вступили в шлюб або тільки плануєте це зробити, то вкрай важливо врегулювати за законом всі умови відносин, щоб надалі уникнути будь-яких розбіжностей і майнових суперечок.
В цьому і допоможе контракт, званий шлюбним договором, в укладанні якого вам завжди з радістю допоможе Євгенія Аверіна: https://notarius-averina.kiev.ua/ru/brachnyj-dogovor.
Важливо уточнити, що шлюбний договір в Росії в даний час контролює тільки майнові відносини чоловіка і дружини або їх майнові права з обов’язками як батьків. Іншими словами, будь-які ще обставини шлюбу, наприклад, спільне проведення часу, домашнє господарство – хто як і що зобов’язаний робити і т. П. – в шлюбному договорі вказані бути не можуть.
Тобто які відносини саме визначає даний договір? Правовий режим майна, яке було отримано як подарунок молодятам (наприклад, воно може закріплюватися за одним з подружжя як особиста власність). Або правовий режим майна, яке до вступу в шлюб належало тільки одному з подружжя, навпаки, може стати спільним. Також в договорі часто виявляється прописано, яким стає майно, що купується на ім’я кого-то одного з пов’язаних шлюбними узами – саме особистою власністю одного з них або спільної.
Також регулюється порядок користування одним із подружжя житлом, що належить іншому, і право проживання там родичів.
Важливо розуміти, що шлюбний договір діє тільки на майнові відносини, що виникають після його укладення.
Такий договір укладають і молодята, і люди, ще тільки планують вступати в шлюб і подали заяву в ЗАГС.
В силу він вступає:
- для тих, що подали заяву – в день, коли був зареєстрований шлюб;
а для подружжя – коли був нотаріально посвідчений.
Щоб укласти подібний договір, потрібні паспорти, реєстраційні номери облікових карток платників податків (раніше ІПН), а також свідоцтва про шлюб або документи з ОРАГС по подачі заяви.