Головна Цікаво Вибір пилососа: які параметри необхідно враховувати

Вибір пилососа: які параметри необхідно враховувати

571
як вибрати пилесос

Якщо ви хочете, щоб в будинку завжди було чисто, вам знадобиться хороший пилосос. Причому він повинен не тільки добре прибирати, а й бути комфортним у використанні. У статті ми спробуємо розповісти, що ж потрібно враховувати при виборі та купівлі приладу, щоб підібрати пристрій конкретно під свої потреби.

Типи пилососів

Вибирати зараз дійсно є з чого. Ринок заповнений різними пропозиціями. І в першу чергу необхідно визначитися, який тип пристрою слід розглядати. Вони бувають наступними:

  • Класичний. Окремо – корпус, окремо – шланг, труба і насадка. Цей тип призначений для сухого прибирання. В якості пилозбірника може використовуватися мішок або контейнер. Це звичний варіант для більшості, адже такі пристрої користувалися величезною популярністю, коли інші ще навіть не існували.
  • Миючий. За конструкцією прилади схожий на попередній, але більше за габаритами. Пристрої такого типу покращують якість прибирання. Під час самого процесу виділяється волога, а це дозволяє видаляти плями від пролитих напоїв та інших рідин, їжі і т.д. До того ж, миючий пилосос дозволяє саме освіжити приміщення і значно зменшити кількість пилу в ньому.
  • Вертикальний. Візуально схожий на дуже круту швабру. Неймовірно комфортний у використанні завдяки конструкції, габаритам і вазі. Якщо ви не любите тягати за собою корпус класичного пилососа, то цей варіант точно вам сподобається.
  • Ручний. Підходить для прибирання м’яких меблів, важкодоступних місць в будинку, салону автомобіля. Компактний і легкий. Повноцінну прибирання з його допомогою точно провести не вийде, тому його можна використовувати тільки в якості додаткового пристрою або як автомобільний пилосос.
  • Робот. У ньому майбутнє. Але підходить він далеко не всім, адже для інтелектуального пилососа теж потрібні певні умови. Наприклад, повна відсутність будь-яких предметів на підлозі, можливість проїхати по всій квартирі або будинку.
  • Але купувати робот в маленьку квартиру, яку можна прибрати звичайним пилососом за 10 хвилин, немає ніякого сенсу.

Які параметри важливо врахувати

Якість прибирання сильно залежить від потужності всмоктування. Не плутайте цю характеристику з споживаної потужністю, адже це зовсім інше. Споживана потужність позначає, скільки пристрою потрібно енергії для роботи, а потужність всмоктування – силу з якою він втягує в себе сміття і пил. Для твердих поверхонь можна розглядати моделі з потужністю всмоктування від 250 Вт. Якщо в будинку є килими, краще віддавати перевагу пилососів з потужністю від-350 Вт.

Наскільки комфортно вам буде під час прибирання також залежить від гучності приладу. Вона вимірюється в децибелах. Нормальним вважається рівень в 70-80 дБ. Звичайно ж, пристрої з меншою гучністю в пріоритеті.

Важливим фактором є спосіб фільтрації, адже чим краще фільтр, тим менше пилу потрапляє в повітря назад, після того як вона пройде через пилосос. В даний момент найретельніше повітря очищають HEPA-фільтри.

Великий вплив на якість надає вартість приладів. Але навіть якщо у вас обмежений бюджет, засмучуватися не варто. Гідних варіантів повно навіть в невисокому ціновому сегменті.