Головна Цікаво Виникнення золотого долара в світі

Виникнення золотого долара в світі

183

Набори золотих доларів

Як для початківців, так і для досвідчених колекціонерів монет знаменитий срібний долар є квінтесенцією однодолларовой монети. Багато хто не знає, що Сполучені Штати також випускали однодоларову монету із золота. Ідея створення золотого долара виникла ще в 18 столітті, але монета золотий долар з’явилася тільки під час Каліфорнійської золотої лихоманки. У цю епоху монета користувалася величезною популярністю; карбування золотого долара перевищувала карбування його срібного побратима. Однак після Громадянської війни монета вийшла з ужитку. Такий долар в основному використовувався в якості новинки до кінця 1880-х років, коли він був остаточно знято з виробництва.

Золотий долар проіснував з 1849 по 1889 рік, протягом якого монета зазнала два значних зміни в дизайні. В результаті з’явилося три різних типи такої монети долара, кожен з яких сам по собі є дуже колекційним.

У цьому місяці ми раді представити вам набори з трьох монет “Золотий долар”, в яких представлені всі три типи дизайну. Крім того, кожна монета датована періодом між 1850 і 1889 роками – піком Каліфорнійської золотої лихоманки.

Оцінка і поточний стан

Простіше кажучи, золотий долар являє собою чудову цінність в світлі його рідкості і історичного значення. Він користується величезним попитом у численних груп колекціонерів, включаючи фахівців з Золотий лихоманці і колекціонерів типів. Історія його створення (і численних подальших ревізій) цікава, і при цьому примірники у відмінному стані можна придбати за $ 300- $ 800 за монету!

Нам вдалося зібрати невелику групу наборів доларів подібного типу, що містять такі монети:

  • Золотий долар 1-го типу, випущений між 1850 і 1854 роками. Це був перший варіант номіналу, дизайн якого довелося змінити через скарги на те, що він був маленьким і важким в зверненні.
  • Золотий долар 2-го типу, випущений між 1854 і одна тисяча вісімсот п’ятьдесят п’ять роками. Ця версія була збільшений, але проблемний дизайн Джеймса Лонгакра. Такий долар 2-го типу – один з найрідкісніших і нетривких типів монет. Він випускався тільки з 1854 по 1856 рік.
  • Золотий долар 3-го типу карбувався з 1856 по 1859 рік. Хоча цей тип карбувався до 1889, монети в цих наборах відносяться до епохи Золотої лихоманки. Ці більш ранні дати зустрічаються рідше, ніж найбільш поширені дати типу 3 (одна тисяча вісімсот шістьдесят дві, 1874 і 1889).