Головна Цікаво Як виникає лудомания і чи можна від неї позбавитися

Як виникає лудомания і чи можна від неї позбавитися

1186

Азартні ігри – це веселий і цілком законний вид розваги. Але коли виграші і програші викликають перебільшену емоційну реакцію, виникає бажання випробувати почуття ейфорії знову і знову. Неможливість кинути азартні ігри, не дивлячись на негативні наслідки, називають ігровою залежністю або лудоманією.

Ігрова залежність і зловживання алкоголем, психоактивними речовинами

Патологічна пристрасть до ставок, карткових ігор часто супроводжується алкоголізмом, вживанням наркотиків. Спиртне використовують для того, щоб відсвяткувати перемогу, а наркотики – для втіхи в разі програшу. Усвідомлене зміна стану дозволяє позбутися від почуття провини або, навпаки, посилити почуття ейфорії.

Вчені довели, що за розвиток різних типів залежностей відповідають одні і ті ж нейрони. Тому схильність до компульсивним ставками, азартних ігор дійсно йде рука об руку зі схильністю до інших форм адиктивної поведінки, включаючи наркоманію, алкоголізм.

Чи можна позбутися від лудоманії

Сама по собі залежність від азартних ігор не несе серйозних загроз фізичному здоров’ю людини. Але у лудоманії є безліч “побічних” ефектів у вигляді руйнації соціального життя, збільшення схильності залежного до вчинення кримінальних проступків. Ось чому не можна ігнорувати лікування ігрової залежності.

Популярні методи, які пропонуються в сучасних клініках.

  • Індивідуальна психотерапія. Залежний працює з терапевтом в індивідуальному порядку. Спеціаліст допомагає знайти мотивацію до припинення азартних ігор, виявляє тригери проблеми і дисфункціональні стратегії подолання згубної тяги. В результаті таких сеансів залежний вчиться справлятися з бажанням відчути переможну ейфорію більш ефективними і продуктивними способами.
  • Групова терапія. Зустрічі на групах підтримки допомагають людям усвідомити, що аналогічні проблеми виникають і у інших. Заняття проводить куратор, мета якого створити мережу підтримки і взаємодопомоги. Під час сеансів групової терапії учасники обмінюються особистим досвідом, стратегіями подолання потягу до азартних ігор і діляться планами на майбутнє.
  • Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ). КПТ спрямована на опрацювання негативних установок, які призводять до ігрової залежності. Когнітивно-поведінкова терапія особливо корисна при виявленні маревного розлади.
  • Патологія характерна для компульсивних ставок, коли гравець переконаний в тому, що можна виграти, незважаючи на повторювані нищівні програші.

Не варто протистояти лудоманії поодинці. Найкраще звернутися в профільну клініку і отримати допомогу фахівців.