Головна Духовне Патріарх Філарет правив літургію у Володимир-Волинському

Патріарх Філарет правив літургію у Володимир-Волинському

3701

10 травня 2018 року у Кафедральному соборі Різдва Христового у м.Володимир-Волинський відбулося урочисте богослужіння – правив Патріарх Київський і всієї Руси Філарет. Серед присутніх на літургії – голова обласноїдержавної адміністрації Олександр Савченко.

Так, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області прибув до храму у супроводі Філарета, де заздалегідь зібралось чимало представників духовенста області та громадськості міста. Розпочалася служба о 10.00 год. ранку. Зокрема, під час літургії молилися за мир та створеня єдиної помісної автокефальної церкви.

– Дорогі браття та сестри! Сьогодні ми вшановуємо пам’ять преподобного Стефана і звертаємося з молитвою, аби допоміг нам розбудувати українську церкву, бо, як ви знаєте, вона розділена. І розділили її вороги України. Не тільки церкву, а хочуть і Україну приєднати до Росії. Натомість ми хочемо мати свою державу. І як ви знаєте з історії, український народ ніколи не завойовував чужі землі, але свою землю боронив і віддавав за неї життя. Наш народ в душі своїй миролюбивий, але роз’єднаний. І це є характерною рисою українського народу. Як результат того – потрапляємо у рабство. Для того, щоб нам мати українську державу нам треба бути єдиними. Ворог розуміє нашу слабкість, тому роз’єднує. В першу чергу, церкву, без якої ніяка держава існувати не може, бо це є духовна основа будь-якої держави, – зазначив під час проповіді патріарх Філарет.

Знаково, що у храмі не змогли вміститися усі охочі, тож частина людей слухала службу на подвір’ї.

Опісля – богослужіння біля стели пам’яті героїв, що на центральній площі міста, а також зустріч з представниками влади та ЗМІ в приміщенні міської ради.

Нагадаємо, що Патріарх Київський і всієї Руси Філарет прибув до Княжого міста ще вчора, 9 травня 2018 року. Його зустрічали Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк, голова райради Роман Гук та голова райдержадміністрації Наталія Василець. Натомість біля Собору Різдва Христового патріарха чекали миряни, які хотіли отримати благословення. До слова, це перший візит Філарета до Володимир-Волинської єпархії, що утворилась тільки минулого року відповідно до рішення Синоду УПЦ КП, що відбувся у Києві 22-23 січня 2017 року.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.