Головна Економіка У Ковелі соціальні інспектори виявили 81 випадок подання громадянами недостовірної інформації...

У Ковелі соціальні інспектори виявили 81 випадок подання громадянами недостовірної інформації про доходи та майно

820

У Ковелі соціальні інспектори виявили 81 випадок подання громадянами недостовірної інформації про доходи та майно

Упродовж 2020 року соціальними інспекторами управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради продовжувалась робота з контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, житлових субсидій, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Протягом січня – грудня соціальні інспектори зробили 5610 запитів у Державну фіскальну службу України, Головний сервісний центр МВС України, регіональний сервісний центр МВС, Головне управління Дерпродспоживслужби у Волинській області, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Державну прикордонну службу України щодо достовірності доходів одержувачів окремих видів соціальної допомоги та субсидії. Виявлено 81 випадок подання громадянами недостовірної інформації про доходи та майно. Найчастіше одержувачі допомог приховують наявність доходів від роботи за цивільно-правовим договором, за роботу по сумісництву, стипендії у студентів, доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, від оренди землі та майна, доходи від успадкованого майна, проценти від вкладів, суми страхових виплат від страхових компаній, наявність 2-х транспортних засобів, а отримувачі субсидій – придбання транспортних засобів протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією і вартість яких на момент придбання перевищувала 50 тис.грн та придбання транспортних засобів з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років.

За результатами перевірок виплату допомог та субсидій припинено, одержувачам різних видів допомог та субсидій встановлено суму зайво виплачених коштів, які громадяни повертають до державного бюджету в добровільному порядку або згідно рішення суду. Як наслідок, одержувачі державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям позбавляються права на призначення допомоги на наступні 6 місяців після виявлення порушень.

Просимо всіх громадян, які звертаються за державними допомогами та субсидією, уважно заповнювати декларацію про доходи та майновий стан, щоб не довелося згодом повертати зайво виплачені кошти та не втратити право на отримання допомоги.

Управління соціального захисту населення
Джерело