Головна Економіка За наявності сприятливих погодних умов жнива на Волині пройдуть в оптимальні терміни

За наявності сприятливих погодних умов жнива на Волині пройдуть в оптимальні терміни

2365

Про це йшлося під час наради у заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Троханенка щодо підготовки в області до жнивної кампанії 2020 року за участю представників найпотужніших підприємств на ринку зерна краю.

Як поінформував присутніх начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, цьогоріч урожай зернових культур на Волині очікується не гірший, ніж минулого року. Сьомий рік поспіль передбачається валовий збір зернових у понад 1 млн тонн, що забезпечить повну потребу області у продовольчому зерні. У поточному році, згідно з попередніми даними, до збирання підлягає 421,0 тис. га сільськогосподарських культур, з яких 302,0 тис. га займають посіви зернових культур, 38,0 тис. га – соя, 31,0 тис. га – соняшник та 50,5 тис. га – ріпак.

Наразі практично усі посіви знаходяться у доброму стані. Однак, ймовірний вплив на якість насіння цих культур можуть мати підвищена вологість та високі температурні показники, що сприяє поширенню хвороб серед агрокультур. Відтак, буде здійснюватися обов’язковий аналіз якості насіння сертифікованими лабораторіями.

За даними державної сільськогосподарської дослідної станції, в області початок жнив очікується в перших числах другої декади липня зі збирання озимого ячменю та озимого ріпаку, опісля – пшениці. Як наголосив Юрій Горбенко, технічний потенціал області, зокрема, наявна кількість техніки у великотоварних господарствах, за сприятливих погодних умов дозволить в оптимальні терміни виконати намічений комплекс жнивних робіт – протягом 12-14 днів.

У свою чергу, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Троханенко зауважив, що, з огляду на специфічність цьогорічних погодних умов, зокрема, на рясні опади у період дозрівання ранніх зернових та зернобобових культур і високу імовірність збереження такої ситуації у період жнивних робіт, надзвичайно гостро стоїть питання забезпечення безперебійної роботи зерносушарних комплексів.

Відтак, в ході наради здійснено аналіз потужностей наявних зерносушарних комплексів, які виступають основними операторами ринку зерна, зокрема, ПАТ «Державна продовольчо зернова корпорація «Володимир-Волинський комбінат хлібопродуктів», ДП «Чортківський комбінат хлібопродуктів» (на базі ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2»), ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» та ТзОВ «Агротехніка». Саме ці підприємства надаватимуть послуги сушіння та складського зберігання зернових і олійних культур нового урожаю.

Як поінформували представники цих підприємств, практично усі вони готові до початку жнив і пропонують різноманітні види співпраці щодо закупівлі та переробки зернових і олійних культур. До слова, загальна потужність наявних зерносушарних комплексів в області становить близько 20 тис. тонн на добу.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації