Головна Економіка Закупівля молока у населення триватиме до 2022 року

Закупівля молока у населення триватиме до 2022 року

3196

З 1 липня 2018 року жодних заборон на закупівлю молока другого ґатунку не запроваджується. Закупівля молока у населення триватиме до 2022 року.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики Олена Ковальова.

Нагадаємо, що згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, вже з 1 липня цього року, українські заводи мали припинити купувати молоко у населення через санітарні вимоги до молочної сировини, які прописані в цій угоді. Жителі сільської місцевості були занепокоєні тим, що можуть втратити джерело доходу.

“До 1 січня 2020 року молоко другого класу буде прийматися переробними підприємствами на будь-які цілі. З 1 січня 2020 року по 1 січня 2022 року буде встановлено перехідний період, протягом якого молоко 2-го ґатунку буде продовжувати прийматись, але вже виключно в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів, тобто кормів для тварин або казеїну”,запевнила Ковальова.

Довідково. Попередньо повідомлялось, що використання молока другого класу для технологічних процесів виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду на нові вимоги до молока, прописані у стандарті ДСТУ 3662:2015, буде обмежено, проте дозволено у виробництві нехарчових продуктів, наприклад, кормів для тварин або казеїну. Україна мала перейти на цей стандарт з 1 січня 2018 року. Проте, Мінагрополітики ініціювало відтермінування набуття чинності оновленого стандарту до 1 липня 2018 року.

Зауважимо, водночас, до 1 січня 2020 року для молока гатунку “другий” продовжить діяти старий стандарт.

Підготував відділ організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації за матеріалами інформаційного агентства УНН.