Головна Інтерв'ю Наталія Новікова: «Робота депутата не тільки почесна, але й відповідальна»

Наталія Новікова: «Робота депутата не тільки почесна, але й відповідальна»

14758

У перші весняні дні співрозмовником проекту «Розмова з депутатом» стала Наталія Федорівна Новікова, яка встигає бути мамою, дружиною, працівницею військового комісаріату, депутатом районної ради.

– Для чого Ви йшли у депутати районної ради?
– Вся моя попередня робота була пов’язана з допомогою людям. На мою думку, робота депутата – теж можливість допомагати, тільки на більш високому рівні. От і вирішила спробувати свої сили на виборах. Чесно кажучи, не зовсім вірила у те, що мене оберуть. Тому було вдвічі приємніше, коли дізналася, що таки стала депутатом районної ради. Я добре розуміла, що це не тільки честь, а й чимала відповідальність.

– Що вдалося зробити для людей за період депутатства?
– Основним своїм вкладом вважаю роботу в тимчасовій комісії районної ради з питань сплати податку з доходів фізичних осіб та наповнення районного бюджету. За час роботи комісії вдалося зробити, на мою думку, дуже багато. Суми, на які поповнився бюджет завдяки саме нашій роботі, думаю, немалі для району (19,2 тис. грн. по ПДФО та 1 тис. грн. військового збору). Направляли повідомлення у контролюючі органи для вжиття заходів на тих суб’єктів, які проігнорували рекомендації комісії. Так, фіскальною службою було здійснено 84 перевірки суб’єктів підприємницької діяльності, після яких було донараховано 670,2 тис. грн. до місцевого бюджету. Паралельно бачили багато недоліків у роботі сільських рад на місцях і намагалися звертати увагу голів на їх виправлення.

– Які напрямки у роботі цікаві саме Вам і чому?
– Якихось конкретних напрямків я для себе не виділяю, хоча, чесно кажучи, мені ближче питання ті, які я добре знаю. В основній роботі займаюся соціальним захистом учасників АТО. Намагаюся приділяти більше уваги цим людям, добре знаю їх особисто, часто з ними спілкуюся. Тому коли бачу, що є проблема, завжди стараюсь допомогти або хоча б підняти питання на вищих рівнях влади і перед тими людьми, які можуть допомогти. Досвід роботи, отриманий за період депутатства, використовую для надання консультативної допомоги громадській організації «Ветерани АТО Шацького району».

Цікавою для мене є робота у постійній комісії районної ради з питань охорони здоров’я, культури, освіти, духовності, соціального захисту населення, туризму, фізичної культури та спорту, членом якої я є. Ці питання мені також близькі, я за освітою педагог, син недавно закінчив школу, тому добре розумію проблеми, що розглядаються у роботі комісії. Завжди намагаємося знайти найоптимальніші варіанти для їх вирішення.

– Чи не розчарувались у можливостях депутата районної ради?
– Ні, хоча на багато речей стала дивитися по-іншому. Справді багато нового для себе відкрила завдяки роботі депутата.

– Які плани на подальшу депутатську роботу?
– Буде продовжуватись звичайна робота у всіх напрямках. Життя саме ставить нам завдання, встигати б їх тільки вирішити.

– Скільки сесій пропустили?
– Жодної.

– Що найбільше запам’яталося у роботі?
– Як потрапила в ефір програми «Податки під ногами» на телеканалі «Аверс». На мою думку, увага до нашої роботи зі сторони телевізійників говорить про те, що проблема дійсно вагома і потрібна. Я взагалі вважаю, що багато питань нашого району можна вирішувати на місцевому рівні. Якщо для цього потрібно залучати додаткові засоби чи людей, будемо це робити.

– Чи не заважає робота депутата основній діяльності?
– Депутатська робота дійсно займає досить багато особистого часу. Утім, основній діяльності не заважає, скоріше навпаки – допомагає, дає можливість більш оперативно реагувати та вирішувати питання.

– Чи є бажання знову балотуватись у депутати районної ради?
– Не знаю.

– Які на Вашу думку реальні перспективи розвитку району?
– Думаю, що буде одна потужна територіальна громада, яка продовжить розвиток у вже вибраному напрямку туризму та рекреації. За останній час на Шацьких озерах активно розвиваються зимові види відпочинку. Якщо продовжувати впроваджувати туризм, то це сприятиме залученню інвестицій та розвитку малого бізнесу в нашому регіоні. А це дасть у свою чергу додаткові надходження до бюджету.

– Ось така цікава та змістовна розмова відбулася на початку весни з однією з представниць депутатського корпусу Шацької районної ради.

Світлана ЛОНЧУК