Головна Інтерв'ю Минає 2013 рік: що зроблено?

Минає 2013 рік: що зроблено?

5368

Закінчується ще один рік. Він був для району не найгіршим, порівняно з  попередніми роками. Традиційно, підбиваємо його підсумки. Сьогодні на питання, які турбують жителів Шацького району, відповідає  голова Шацької райдержадміністрації ВОЛОДИМИР НАЙДА.

Володимире Степановичу, чи забезпечується в районі пільговий проїзд для інвалідів, дітей-інвалідів та інших пільгових категорій населення в приміському транспорті? (запитує Наталія Романець, жителька смт Шацьк)

– Захист пільгових категорій населення, особливо дітей з обмеженими фізичними можливостями, знаходиться на особливому контролі влади. Цього року управління соціального захисту населення райдержадміністрації уклало договори про пільгове перевезення приміським автомобільним транспортом загального користування з двома підприємцями: Сергієм Приймуком (здійснює перевезення по 8 маршрутах), Романом Смалем (здійснює перевезення по 6 маршрутах). Тому, згідно з пред’явленим пенсійним посвідченням, перевезення здійснюватимуться безкоштовно за цими маршрутами. Якщо хтось порушуватиме умови договорів, то прошу звертатися до мене особисто.

Користуючись нагодою, хочу подякувати за одержані дотації за утримання молодняка великої рогатої худоби, чотирьох корів у моєму господарстві та за безкоштовний жом. Чи будуть надалі збережені Програми фінансової підтримки особистих селянських господарств та родинних ферм? (запитує Лідія Шевчик, жителька с. Мельники, власниця родинної (сімейної) ферми)

– Враховуючи те, що 98% валового виробництва сільськогосподарської продукції району виробляється в особистих селянських господарствах, найпопулярнішою серед населення є обласна Програма підтримки особистих селянських господарств у Волинській області на 2012-2016 роки. Відповідно до неї з обласного бюджету 36 родинних ферм, які утримують 3 і більше корів, отримали дотації в розмірі 200 грн. на кожну корову. Також проводиться здешевлення витрат власнику ОСГ за надані послуги штучного запліднення в сумі 60 грн. за одну корову.  За січень-грудень 2013 року цими послугами скористався 701 житель району. Придбано холодильну установку для родинної ферми, яка утримує 7 корів, на суму 24 тисячі гривень. Діє в районі також обласна програма підтримки галузі тваринництва до 2015 року, згідно з якою цьогоріч на район надійшло 250 тисяч гривень.

Ви знаєте, в якому непридатному приміщенні знаходиться наша бібліотека. Яким чином це питання може вирішитись? Чи відбудеться в наступному році зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури і яких саме? (запитує Світлана Бляшук, директор районної бібліотеки для дітей)

– Дійсно, районна бібліотека для дітей знаходиться в незадовільному стані, тому в наступному році ми віднайдемо можливості для надання спеціально пристосованого приміщення. Матеріально-технічному забезпеченню закладів культури довгий час не приділялась достатня увага. За останні роки завдяки благодійному фонду «Патріоти Волині» народного депутата України Степана Івахіва була проведена заміна вікон на енергоощадні, деякі сільські бібліотеки отримали комп’ютери з під’єднанням до Інтернету. На даний момент проводиться реконструкція районного Будинку культури, яка продовжиться в наступному році. Сільські голови подали проекти на участь у «Всеукраїнському конкурсі розвитку місцевого самоврядування» для проведення ремонтних робіт у клубних закладах на їхніх територіях.

У нашому освітянському середовищі побутують думки з приводу оптимізації навчальних закладів, аби учні маленьких сіл навчалися в середніх школах. Чи будуть закриватися початкові школи району? (запитує Ольга Яковініч, завідувач ЗОШ І ступеня с. Затишшя)

– Розробка національної стратегії освіти зумовлена необхідністю кардинальних змін, спрямованих на підвищення якості, конкурентоспроможності освіти в нових економічних, соціокультурних умовах. Питання про оптимізацію шкіл ніде не розглядалося, але чомусь подібні думки ширяться і серед учителів, і серед батьків. Можу вас усіх заспокоїти, що шкіл ніхто закривати не буде. Жодна малокомплектна школа в селі не буде закрита без згоди громади. Хоча такі кроки дали б можливість спрямувати заощаджені та чималі кощти на розвиток інших закладів освіти в районі, а дітям – отримувати якіснішу освіту в школах, де більш потужна матеріальна база та кращі умови. Але ще раз повторюся: тільки за згодою громадян відповідного населеного пункту це може бути реалізовано. Крім того, відповідно до можливостей буде вирішуватися питання комп’ютеризації шкіл І-ІІ ступенів.

Цього року на нашій вулиці Лесі Українки зроблено ремонт дороги. А що в цьому напрямку відбудеться наступного року, які кошти виділено з обласного та державного бюджетів? Коли зроблять ремонт центральної дороги в Шацьку? (запитує Валерій Зубчик, житель смт. Шацьк)

– За рахунок субвенцій з державного бюджету на ремонт комунальних доріг у Шацькому районі передбачено 1 млн. 800 тисяч гривень, що на 800 тисяч гривень більше, ніж минулого. Роботи проводились і будуть проводитись в усіх сільських радах. В селищі Шацьк планується зробити ремонти дорожнього покриття на вулицях 1 Травня, Довженка, Садова, 17 Вересня, провулку 50 років Перемоги та вулиці Жовтнева в селі Мельники. Крім цього, в дорученні Президента України, за результатами робочої поїздки у Волинську область, вказано зобов’язати Кабінет Міністрів України передбачити кошти на закінчення будівництва та капітального ремонту доріг Шацьк-Світязь-Залісся-Пульмо-Шацьк. За рахунок цих коштів буде відремонтовано дороги в центральній частині селища Шацьк по вулицях 50 років Перемоги та Шковороди.

Читала на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та в районній газеті, що відбудеться відокремлення Центру первинної медико-санітарної допомоги від Любомльського району. Якої перспективи нам, працівникам фельдшерсько-акушерських пунктів, чекати наступного року? (запитує Світлана Хавхун, завідувач фельдшерсько-акушерського пункту с. Омельне)

– У 2011-му році було створено територіально-медичне об’єднання Любомльського і Шацького районів. Я вважаю, що це був один із найкращих проектів, який ми зробили в медицині. Наші жителі отримали якісніші медичні послуги. Проте в 2013-му, внаслідок реформи, Центр первинної медико-санітарної допомоги став окремою структурною одиницею, тим самим об’єднавши два районних бюджети. Це стосується коштів, які виділяються на «первинку». Від такого реформування шацьким амбулаторіям і фельдшерсько-акушерським пунктам жити стало не краще в частині матеріально-технічного забезпечення. Було бажання створити окремий підрозділ із центром у Шацьку. Але, за попередніми підрахунками, нам потрібно 380 тисяч гривень на утримання адмінперсоналу. А таких коштів у бюджеті немає. На даному етапі шукаємо шляхи вирішення проблеми з метою покращення обслуговування людей на селі.

Я – педагог передпенсійного віку. Скажіть, будь ласка, чи передбачена мені виплата одноразової грошової допомоги при виході на пенсію? (запитує Алла Семенюк, директор ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Ростань)

– Державна політика спрямована на реформування багатьох галузей суспільно-політичного життя. Не виняток і реформа пенсійного забезпечення, переваги якої вже відчули окремі категорії пенсіонерів. Державні службовці завжди мали право на отримання одноразової грошової допомоги при виході на пенсію. Після запровадження пенсійної реформи це поширилося на працівників освіти та медицини. І вже десятьом із них за відповідний період виплатили 10 призначених місячних пенсій від 13 до 18 тисяч гривень в залежності від заробітних плат. Оскільки ви – педагог, то, відповідно до законодавства, отримаєте дану пенсію.

Підсумки підбиті, планів намічено багато. Робота поступово переходить в наступний рік. Тож давайте всі разом, згуртовано, в міру своїх сил зробимо свій вклад у розбудову нашого району. Аби не було соромно перед своїми нащадками та й, зрештою, перед самими собою.

Прес-служба Шацької РДА.