Депутат Волинської обласної ради двох скликань Віктор Радчук – людина знана і впливова не лише у Ковелі і Луцьку. Віктора Миколайовича, який є куратором Шацького району від Волинської обласної організації регіональної політичної партії «УКРОП», знають у краї озер як відповідального, чутливого до проблем громади партійця, який може і вирішити, і допомогти, і проконсультувати. Сьогодні розмовляю з Віктором Радчуком про його трудові здобутки, про діяльність як куратора та бачення розвитку Шацького району.
Вікторе Миколайовичу, хоч багато жителів району знають вас із особистих виїзних прийомів, які проводите в населених пунктах, розкажіть коротко про себе та свою трудову діяльність.
– Народився я 3 вересня 1959 року в селі Іванівка Рожищенського району. Вищу освіту здобув у Тернопільському фінансово-економічному інституті. Працював у Ковельському управлінні осушувальних систем, у Ковельському міжгосподарському комбікормовому заводі на посаді майстра цеху і старшого економіста. Спробував власні сили на посадах керуючого банками (ковельські філіали акціонерного банку «Інко» та комерційного банку ООО «Західінкомбанк») – присвятив цій роботі близько 20 років. Маю невеликий бізнес готельно-ресторанного типу.
Чому вирішили піти в політику?
– Зрозумів, що хочу і можу принести користь своєму місту, допомогти людям у вирішенні їхніх проблем, змінити щось на краще. Двічі жителі Ковеля довіряли мені представляти інтереси міста, обираючи депутатом Ковельської міської ради третього та п’ятого скликань.
У 2010 році мене вперше обрали депутатом Волинської обласної ради (VI скликання), у 2015-у – громада вдруге проголосувала за мене на виборах (VII скликання). На сьогодні я є членом фракції «УКРОП» в обласній раді, заступником голови постійної комісії з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Окрім того, як ви знаєте, я куратор Шацького району від партії «УКРОП».
Як відомо зі сторінок нашої газети, Ви часто проводите особисті прийоми громадян у населених пунктах Шацького району. З якими питаннями до Вас ідуть люди?
– Я часто зустрічаюся і зі своїми виборцями, і з мешканцями озерного краю. Під час зустрічей та прийомів я прийняв декілька сотень громадян, які зверталися до мене переважно з проханням матеріальної допомоги. Нікому з них я не відмовив. Довелося працювати також над вирішенням питання перешкоджання в постачанні електричної енергії до садиби жителя Шацька Миколи Постернака, приватизації земельної ділянки для обслуговування житлового будинку в с. Світязь. На прохання жителя Шацька Олександра Терети я звертався до начальника Головного управління національної поліції у Волинській області з проханням організувати перевірку встановлених лічильників споживачам ПАТ «Волиньобленерго» (причина – завищені покази лічильників). Мною було надано 5 000 гривень на будівництво Свято-Михайлівського храму УПЦ КП смт Шацьк. Також надавав фінансову допомогу Свято-Іллінському храму села Грабове.
Які питання зі сфери розвитку Шацького району Ви порушували на сесіях Волинської обласної ради?
– Загалом підготував 30 депутатських звернень та 12 депутатських запитів, а саме щодо виділення коштів для завершення будівництва Шацької школи-гімназії, завершення реконструкції Шацького районного Будинку культури, виділення коштів для придбання сміттєвоза для потреб Шацького комунального підприємства «Будинкоуправління», збільшення медичної субвенції Шацькому районному бюджету на літній період тощо. Звісно, не все вдалося вирішити, зважаючи на дефіцит бюджету області. Свого часу ми гарно попрацювали з покійним нині Шацьким селищним головою Сергієм Віннічуком, добившись виділення фінансування на добудову Шацької школи-гімназії. Тепер школярам зручно і комфортно у нових класах.
Яким Ви бачите майбутнє Шацького району?
– Унікальна природа, багатство озер та лісів – цей край потрібно розвивати, розбудовувати інфраструктуру, створювати комфорт для туристів. В мене є невелика база відпочинку на озері Світязь, так от я з власного досвіду знаю, що більшим попитом серед відпочивальників користуються дорожчі номери, з усіма зручностями, ніж дешевші. Туристи готові платити за комфорт та гарні умови, і саме в це потрібно вкладати гроші. На державу, яка переживає не найкращі часи, мало надії, тому я радив би місцевій владі шукати інвесторів. А ще – підтримувати і розвивати малий та середній бізнес. Для прикладу, на території Шацької селищної ради підприємці платять великі податки за оренду землі – це відволікає їх від роботи, чинить перешкоди, не дає зосередитися на головному – розвиткові території та створенні умов для комфортного і, головне, якісного відпочинку.
Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні. На Вашу думку, це правильне рішення?
– Загалом я підтримую мораторій на продаж землі. Ця реформа не на часі, вона не має належного підґрунтя, оскільки в Україні не функціонує повноцінний земельний ринок. Держава не в змозі захистити простого фермера: попри те, що він хоче і вміє працювати на землі, йому можуть не дати такої можливості. Зараз зі зняттям мораторію могла б початися шалена спекуляція, хтось би заробив великі гроші, а фермери програли. Вважаю, варто почекати принаймні рік, щоб за цей час зняття мораторію на продаж земель підкріпити чіткою нормативною базою і відповідно уникнути негативних наслідків, зокрема їх корупційної складової.
Вікторе Миколайовичу, Ви публічна людина?
– Вважаю, що так. Попри зайнятість, у мене завжди є час для зустрічей і спілкування з людьми, для звіту перед громадськістю про свою діяльність, а також для самовдосконалення. Я маю чітку громадянську позицію, не боюся ні дискусій, ні незручних запитань, ні критики. Розумію, що лише в тісній взаємодії з людьми, при чіткому розумінні проблем громади зможу у своїй суспільно-політичній діяльності досягти потрібного результату і принести користь виборцям.
Як Ви вважаєте, нинішній представницький корпус обласної ради виконує свої зобов’язання перед виборцями?
– Волинська обласна рада консолідує зусилля навколо найбільш важливих для області питань, незважаючи на політичні вподобання і фракційну приналежність. Є порозуміння, є депутатська більшість, обранці громади оперативно реагують на виклики часу. Проте й тут не без ложки дьогтю. На постійні конфлікти і протистояння між депутатським корпусом і головою Волинської ОДА витрачається дорогоцінний час, який можна було б використати в інтересах громади.
Завершується 2017 рік. Що б Ви побажали жителям Шацького району напередодні новорічно-різдвяних свят?
– Минає ще один непростий в історії України рік. Він був сповнений напруженої праці, звершень, пошуку правильних рішень та результатів. Всі ми прагнемо до того, щоб були втілені в життя ідеали Революції гідності, яка, я вважаю, не завершилася. Хочемо подолати корупцію, яка знищує державу, та вибороти довгождану перемогу у війні на Сході.
Дорогі шачани! Нехай чудові зимові свята – вісники оновлення, мрій та сподівань принесуть у кожну вашу родину мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому.
Розмовляла
Мирослава ЦЮП’ЯХ