Сьогодні об’єм роботи лісівників надзвичайно важливий і відповідальний. Щоденно вони своєю невтомною і відповідальною працею турбуються про збільшення лісового фонду району, забезпечують захист лісових угідь, покращують їхній екологічний стан. Про це та інше говоримо із директором ДП «Шацьке УДЛГ» Петром Ткачуком.
– Незабаром буде півтора року як Ви очолили ДП «Шацьке УДЛГ». Що змінилося за цей короткий час у житті підприємства та колективу?
– За період 2015 року на фоні складної політичної ситуації в суспільстві «ДП Шацьке УДЛГ» було забезпечено ефективне ведення своєї фінансово-господарської діяльності та виконання планових показників виробничої програми. У рік увійшли без недоїмок до бюджету, повною виплатою заробітної плати і з вагомими планами капіталовкладень у 2016 році.
Основний напрям роботи підприємства – ведення лісового господарства, охорона і захист лісу, його відновлення. В 2015 році проведено сприяння природному поновленню лісових культур на площі 27,6 га при плані 25 га, посаджено 38 га лісових культур при плані 30 га. Проведено доглядів за лісовими культурами в обсязі 412 га, що становить 108% завдання.
В 2015 році вагомо збільшився випуск продукції в порівнянні з попередніми роками. Забезпечено збільшення обсягу реалізації продукції. За період 2015 року продано продукції на суму 12 млн. 717 тис. грн., що становить 147,8% від 2014 року. Даний показник будемо тримати і в 2016 році.
За цей період вдалося сформувати професійний колектив, який здатний успішно забезпечувати діяльність підприємства.
– Скажіть, будь ласка, який внесок до місцевого і державного бюджетів робить Ваше підприємство?
– За 2015 рік сплачено податків і обов’язкових платежів на суму 2 млн. 641,3 тис. грн. (в 2014-му – 1 млн. 42,6 тис. грн.), в тому числі в державний бюджет – 2 млн. 21,8 тис. грн., в місцевий бюджет – 619,5 тис. грн. Сплачено 692,2 тис. грн. єдиного соціального внеску. Отримано чистого прибутку в сумі 396 тис. грн.
Найбільш актуальною проблемою у 2015 році для адміністрації і профспілки підприємства була проблема продуктивної зайнятості працівників і оплата їх праці. Збільшилась чисельність працівників, у порівнянні з попередніми роками, на 5 чоловік. Забезпечено державні гарантії в оплаті праці. Фонд заробітної плати за 2015 рік склав 3 млн. 158 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата штатного працівника склала 5 899 грн. і є найвищою серед лісгоспів Волинської області.
Крім того, у минулому році підприємство сприяло забезпеченню оборони держави, постійно опікується сім’ями мобілізованих з району, і не тільки, людей. Було організовано відпочинок учасникам АТО на базі відпочинку «Світязь», допомагали в організації та самі брали участь у будівництві фортифікаційних споруд в м. Маріуполь, надавали посильну допомогу волонтерам, які опікуються бійцями в зоні АТО. Всього було організовано та надано в 2015 році допомоги в сумі понад 250 тис. грн. Це і кошти підприємства, продукція підприємства, а також добровільні внески працівників.
– Розкажіть про інвестиційну діяльність очолюваного Вами підприємства?
– Значна сума власних коштів інвестується у розвиток виробничої сфери. На будівництво, придбання та капітальний ремонт основних засобів впродовж минулого року було інвестовано 918 тис. грн. Придбано лісогосподарську техніку на суму 634,7 тис. грн., проведено ремонт корпусу №3 на базі відпочинку «Світязь» на суму 283,3 тис. грн. Ще більше капіталовкладень, а саме 2,5 млн. грн., планується освоїти підприємством в 2016 році. Це придбання автомобіля Урал 4300 – 500 тис. грн., придбання автомобіля для рейдової групи лісової охорони RENO DASTER – 450 тис. грн., придбання лісогосподарського та протипожежного інвентарю на суму 250 тис. грн. Та основним є будівництво лісової дороги в Шацькому та Поліському лісництвах загальною протяжністю 7,8 км на суму 1 млн. 250 тис. грн. Це дасть змогу розвантажити дороги між населеними пуктами Кропивники-Вілиця та Кропивники-Прип’ять, де місцеві жителі незадоволені тим, що лісовозні автомобілі розбивають їм дорогу. Та й для підприємства це значна економія коштів, оскільки зменшується відстань з місця вивезення деревини. Також ця дорога має і протипожежне значення, адже на її протяжності буде облаштовано пожежні водойми.
– Як реалізовується продукція ДП «Шацьке УДЛГ»?
– Як я вже зазначав, ми забезпечили реалізацію продукції на суму близько 13 млн. грн., що становить 147,8% від планового завдання. Наша продукція реалізовується в межах Шацького району, Волині та за кордоном.
– Які найголовніші проблеми постали чи постануть перед підприємством у 2016 році?
– Це, в першу чергу, недостатнє фінансування з боку державного бюджету, необхідність залучення інвестора у виробничу базу підприємства і, окремо, відновлення роботи виробничого комплексу, що розташований в урочищі «Венське».
Віктор ГРИЦЮК.