Головна Історія Данина пам’яті загиблим від голоду донькам і синам України

Данина пам’яті загиблим від голоду донькам і синам України

12185

В останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів, штучно організованих радянською владою. Цьогоріч цей день припав на 24 листопада.

В сквері селища зібралися небайдужі шачани, представники церкви і влади Шацької селищної ра­ди, військові, щоб тихим спомином, щирою молит­вою і запаленими свічками пом’янути тих, кого сві­домо заморили голодом у трагічних 1932-33 роках.

Ведучі заходу – працівники Шацького районного Будинку культури Вікторія Ягодинець і Світлана Постернак нагадали присутнім страшні цифри сві­до­мого винищення мільйонів українців, Марія Шпак і Яна Шумчук озвучили реальні факти, запи­сані з вуст очевидців, та присвятили трагічній події чуттєву поезію.

Від імені керівництва району виступила Олена Гуж, головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформацій­ної діяльності апарату РДА:

І хоча, на щастя, Волинську землю оминули ті страшні події, ми, волиняни, також віддаємо данину пам’яті мільйонам синів і дочок України, загиблих від штучного голоду. Хай цей день увійде в наші серця тихою молитвою, спонукає до людяності та милосердя, а щире примирення та сус­пільна злагода стануть за­по­рукою розвитку мирної, не­залежної, європейської Укра­їн­ської держави.

Закликали присутніх не за­бувати про цю страшну сто­­рінку української істо­рії Люд­мила Цевух, в.о. голови Ша­цької селищної ради, та Ірина Хвисючик, радник голови Ша­цької районної ради.

Панахиду за невинно вби­тими відправив протоіє­рей Ро­­ман Скірак, настояте­ль па­ра­фії святого Архістра­тига Ми­­ха­їла УПЦ КП смт Ша­цьк. Свя­­щеник наголосив, що пам’ять про ті події, про геноцид укра­їнців є священною для кожно­го з нас. Варто пам’ятати, що «брат», який винищив міль­йо­ни наших співвітчизників го­лодом, продовжує вбивати українців на сході країни.

Завершився захід загаль­но­національною хвилиною мов­чання. Тримаючи в руках запалені свічки, люди схилили голови, вшановуючи пам’ять мі­льйонів невинних жертв голодомору.

Мирослава ЦЮП’ЯХ