Головна Коротко Якщо ти хочеш змін в майбутньому – стань цією зміною в сьогоденні

Якщо ти хочеш змін в майбутньому – стань цією зміною в сьогоденні

4166

Відтепер 21 листопада українське суспільство відзначатиме День Гідності і Свободи, а ще першу річницю Євромайдану. Саме рік тому українці вийшли на Революцію Гідності, аби підтвердити свою єдність, волелюбність, прагнення інтеграції до європейського простору і конкретних змін у державі.

Всі ми пам’ятаємо хронологію подій на Майдані, які написали нову сторінку в історії нашого народу, Героїв Небесної Сотні, які віддали життя заради нашого з вами добробуту і миру.

Минув рік, і кожен з нас підсумовує і робить власні висновки стосовно змін, які відбулися або ж відбудуться в Україні загалом і кожному місті, селищі та селі зокрема. Неодноразово при спілкування доводиться чути щось на зразок: «А хіба Майдан щось змінив? Тільки війну за собою привів…» і зовсім протилежне: «Саме після Революції Гідності змінилася свідомість людей, вони зрозуміли, що при бажанні можуть бути не лише носієм нездійсненних і часто не почутих ідей, але й самі брати участь в реалізації планів та задумів, спостерігати за процесом їх втілення, а не просто стояти осторонь. Українці вже змінюють суспільство, а не відмовчуються і чекають, що це зробить за них хтось інший».

Кожен з нас вже давно визначився з власними пріоритетами, сформував свою думку на революційні події. Але як історію кожен трактує  по своєму, так і події кожен бачить під своїм кутом, який відкритий для його кругозору, під призмою займаного місця в суспільних інститутах. Отримуючи інформацію із різних джерел, ми вважаємо себе повністю поінформованими, але це далеко не так. Кожен бачить те, що дозволено йому бачити.

Часто доводиться чути й про те, що за рік у жодній сфері не відбулось суттєвих змін, немає нових законодавчих документів, не було проведено люстрації у повному форматі, серед представників влади знову з’явилися небажані обличчя…Зупинімось! ЗМІНИ ТРЕБА ПОЧИНАТИ ІЗ СЕБЕ. Владу ми ж обирали самі. Чому ж тоді провини адресуємо іншим? Якщо не задоволені владою, значить кожен з нас зробив неправильний вибір, а отже і відповідати за помилки прийдеться нам. Щодо суттєвих змін в усіх сферах, то тут теж дещо дивує. Кожен з нас працює і представляє певний напрямок діяльності, а отже, може розпочати зміни зі своєї сфери. Може, варто просто дисципліновано і серйозно виконувати свої обов’язки. Для початку просто вчасно з’являтися на роботу і вимірювати продуктивність своєї праці не кількістю випитих чашок кави, а якісними і кількісними показниками, конкретними змінами.

М.Ганді казав: «Якщо ти хочеш змін в майбутньому – стань цією зміною в сьогоденні». Давайте прислухаємось і не будемо шукати чергових відмовок, почнемо змінюватись вже сьогодні. Не поспішайте осуджувати людей, адже ви ніколи не проходили той шлях, який вони здолали, а отже, не знаєте про всі труднощі на їх шляху і про те, що спонукає їх робити такі вчинки. Зрештою, всі ми помиляємось, можливо, варто допомогти людині в ситуації, а не прагнути розгорнути більшу суперечку чи визначити покарання. Бо кожен з нас може опинитись у такому становищі.

Давайте вже сьогодні станемо добрішими і уважнішими до оточуючих, бо доброта – це єдиний одяг, який не зношується. Навчімося бачити не лише свої проблеми, а й негаразди ближнього, не осуджуймо, не ображаймо, добросовісно виконуймо свої обов’язки не лише перед установою, в якій працюємо, а й перед державою. Гордімося тим, що МИ – УКРАЇНЦІ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Надія ПРИЙМУК.