Головна Стисло І ЗНОВУ НА СЛУХУ АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

І ЗНОВУ НА СЛУХУ АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

5413

Як стало відомо із повідомлення МЕБ (міжнародне епізоотичне бюро), на території республіки Польща (Люблінське воєводство, Влодавський повіт, село Собібор) було підтверджено захво­рю­вання свиней на АЧС (африканська чума свиней).

На даний час проводяться заходи по ліквідації даного захво­рювання. Собібор розташований за 1 кілометр від кордону з нашим районом. Всім жителям району нагадуємо, що ця хвороба не є небезпечною для людини, але разом з тим є дуже заразною для домашніх та диких свиней.

Інкубаційний період короткий (2-12 днів) і супроводжується ли­хоманкою (40-42°С) впродовж 48-ми годин перед проявом клі­нічних ознак (на відміну від класичної чуми свиней) та від­сутністю інших симптомів в цей період. Більшість хворих тварин у цей час виглядають абсолютно здоровими й не відмовляються від кор­му (і лише незначний відсоток проявляє неспокій або ж, навпаки, пос­тійно лежить). Клінічні ознаки проявляються, коли спадає тем­пе­ратура: тварини проявляють ознаки слабкості (хитка хода, від­мо­­ва від корму, ознаки спраги), збиваються в гурти, з’явля­ються озна­ки серцевої недостатності: синюшність (ціаноз) шкіри та значні крововиливи (геморагії на шкірі та у внутрішніх органах). Загибель хворих тварин настає внаслідок серцевої недостатності (набряк легенів – внаслідок геморагічного діатезу) переважно на 7-10 добу з моменту прояву перших клінічних ознак хвороби. Смер­тність при АЧС складає майже 100%.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно:

утримувати свиней у закритому приміщенні;

не дозволяти відвідувати господарство постороннім особам;

не купувати тварин у невідомих осіб без огляду вете­ринар­ного спеціаліста;

не утримувати свиней в домашніх господарствах мисливцям та працівникам лісу;

не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину або продукти забою без термічної обробки (проварювання).

У зв’язку з проведенням на території Шацького району Євро­пей­ських днів добросусідства з 11 серпня по 15 серпня цього ро­ку (с. Адамчуки Шацького району – с. Збереже Влодавського повіту), повідомляємо всім бажаючим перетнути кордон про ка­рантинні обмеження на території Влодавського повіту. У випадку підозри на захворювання африканської чуми свиней у вашому госпо­дарстві обов’язково повідомте ветеринарного лікаря.

Управління Держпродспоживслужби у Шацькому районі